Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 09:02:58
Отварям тази тема защото съм изправен пред сериозна дилема. До скоро имах намерение да използвам тухлите на Винербергер - Поротерм, но вчера ме 'светнаха', че качесттвото им е паднало значително откакто са започнали да ги произвеждат в Луковит (май там беше, няма значение). И на мен ми правеше впечатление като обикалях складовете, че изложените мостри на тези тухли са напукани и цвета им е някак неравномерен и белезникав... Какво ли ми разбира главата?
Предложиха ми като алтернатива гръцките тухли 25/15/30 (6-ци им викали май). От това което видях на място наистина гръцката тухла беше много по-гладка, здрава ( в смисъл, че нямаше никакви пукнатини и шупли като българската 'австрийска', за механична якост не знам ) и цвета й беше по-хомогонен. В крайна сметка дори и да са с еднакво качество гръцката е доста по-евтина, ако пък бие и по качество...

Мнения, съвети? *sos* *sos* *sos*




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-11 09:56 от topurov.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 09:34:04
Здравей колега,
До скоро и аз не бях наясно точно каква зидария ще ползвам за бъдещия строеж,
но вече взех решение, което е важно да се заложи при проектирането. Спрях се
на двоен зид от полистиролбетонови блокчета, с изолация от каменна вата по
средата. За да се запознаеш с този продукт, и ако имаш нагласа към нещо ново и
нестандартно, ползвай търсачката във форума-има такава разисквана тема.
Поздрави. *book*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 09:36:31
За съжаление си прав Топуров ! В България винаги има опасност от понижаване на качеството(себестойността) заради печалби на производителя . Аз също мислех да използвам поротерм , но е трошлив и доста скъп в сравнение с гръцките 6-ци .
При положение , че си правиш сериозна топлоизолация отвън , използвай спокойно гръцките тухли . Стената ще е равна и отвътре и ще спестиш от мазилки за изправяне на стените !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-11 09:37 от MB2316.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 10:22:09
avatar
Следващия си строеж ще го правя с пенополистиролбетонови тухли,имам познат,който ги произвежда и се запознах достатъчно с технологията.Основното им предимство е в това,че значително се олекотява конструкцията(обемната им плътност е 170-600кг./м3),оттам-по малко арматура,бетон,труд.Това е лек бетон,който има отлични шумо и термоизолиращи свойства,като в по тежкия и плътен вариант с по дебели тухли можеш въобще да избегнеш външната топлоизолация,произвежда се и под формата на суха смес за мазилка,като и в двата случая нанасяш крайното покритие(силиконова,силикатна....мазилка) и си готов.Ако всичко това е залегнало в проектите още,спестяваш 20-30% от цената на монолитното строителство,без да правиш кой знае какви компромиси с качеството.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 10:27:33
Марк ей сега размъти мозъците на целия форум ! smiling smiley Я пускай данни , сайт нещо , защото аз четох за мазилка с този материал . А мислиш ли , че може тези тухли да се използват в носещи зидове ?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 10:32:10
avatar
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Марк ей сега размъти мозъците на целия форум ! Я
> пускай данни , сайт нещо , защото аз четох за
> мазилка с този материал . А мислиш ли , че може
> тези тухли да се използват в носещи зидове ?


Ще ти пусна на лични,а за носещи зидове според мен не,по скоро между колони,че иначе ще стане една

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 11:20:14
Топуров,
гледай на тухлите като на пълнеж и основа за следващите слоеве, ако не си минал на вариант изолация в средата и т.н., неша добри за мен, но за съжаление в моя случай неизпълними - щеше да се наложи да променям проекта ИЛИ да им стоя на главата за всеки ъгъл и детйл, затова и минах на външна изолация.
Но, този пълнеж задължително да е здрав. Аз купувах български четворки на Драговищица и бях доволен. Сам си ги договарях и ми ги караха от склада, в цената влизаше и транспорта и разтоварването с камиона с кранче. На два пъти строителя беше ми карал по няколко палета но познай защо гръцки и после като сложиш транспорта и свалянето излизаха по-скъпи от драговищенските, които бяха най-скъпите след Поротерма.
Гледай да са здрави и като я пуснеш да не се пръска, както бяха моите гръцки. Сега в една от двете стени които са зидани с тях се наложи да се анкерира един плот, няма да ти казвам колко ми струваха дюбелите на Вюрт с лепило, с друго ефекта е като че забиваш вилица в сирене...
Прочее, ако можех да повторя бих си иззидал вътрешните стени с Итонг, НО след като покрия и затворя, да не се мокри предварително. Но там е друга тема - аз не се страхувам от радиацията дето съдържали, смятам, че са глупости, но реших да е тухла и направих тухла, сега като е вече измазано сравнявам как се държи тухлена измазана преградна стена без топло и шумоизолация с итонгова, каквито са ми в апартамента - е, през итонга е и по-топло и по-тихо, уверявам те. А и дъбели, ако се наложи слагаш на воля.
И в баните на всяка цена пусни пояс от единички от 40 до към 95-100 см от ниво готов под, да не се вайкаш после че ти е паднала мивката заедно с плочите и парчета гръцка тухла. С драговищицата няма такъв проблем, много са здрави, но пак трябва дщбел за тихла. А с единичките е като с итонга, всичко се дчбелира без грижи, за банята има значение...
Успех!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 11:34:36
avatar
MB получи ли го,че ми е бавен много нета

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 12:45:03
По правило материалите с добри изолационни свойства не се отличават с кой знае какви носещи способности.Май не може и вълка сит,и агнето-цяло.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
11-02-2009 - 12:53:38
avatar
Тухлените блокчета са с вложени в тях EPS топчета и не са много издръжливи на натиск

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход