Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
24-02-2009 - 23:51:04
MB2316,норматива изисква мека връзка между зидарията и железобетона! Друг въпрос е колко строители го правят.Затова казвам ,че е голяма рядкост да се срещне по обектите!Друг важен за мен пиниз е колоните долу да са свързани помежду си всичките-може и с метални тръби!Щото и тука масовата практика е основите да се правят със слаб бетон и уж връзват колоните и после колоните остават" всяка коза за свой крак" и като друсне...
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
25-02-2009 - 09:22:37
avatar
Фло имате ли лаборатория за изпитание на бетонови елементи и на какви цени работите?Питам щото ми е необходима направата на рецептури с мои добавки за различните марки бетон..... *yes*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
25-02-2009 - 09:58:50
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло имате ли лаборатория за изпитание на бетонови
> елементи и на какви цени работите?Питам щото ми е
> необходима направата на рецептури с мои добавки за
> различните марки бетон.....
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
>
>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!

Не! Затворихме тая дейност! В строителното министерство има списък на сертифицираните лаборатории за изпитване и анализ на съответствието.Такива лаборатории са много малко-едва няколко! По принцип за изпитване на елементи по твоя рецептура се изискват около 15 броя елементи от всяка рецептура,ако са предвидени за стени например.Доколкото си спомням и за самите добавки има стандарт! И Гогол ,ако сте европейци продавайте добавките с MSDS документация,ако са за професионална употреба,а за домашна употреба-етикет с R означенията! Това са изискванията за безопастност при търговия с химични вещества и смеси от тях!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
25-02-2009 - 17:35:44
avatar
Взех си поука и продавам точно така....
Преквалифицирах се в "Професионалист"...... *yes* *beer*
Тенкс за отговора... *bow*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
26-02-2009 - 12:17:54
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> MB2316,норматива изисква мека връзка между
> зидарията и железобетона! Друг въпрос е колко
> строители го правят.Затова казвам ,че е голяма
> рядкост да се срещне по обектите!Друг важен за мен
> пиниз е колоните долу да са свързани помежду си
> всичките-може и с метални тръби!Щото и тука
> масовата практика е основите да се правят със
> слаб бетон и уж връзват колоните и после колоните
> остават" всяка коза за свой крак" и като друсне...

Знам бе Фло , аз съм конструктор по специалност и знам тези противоземетръсни мероприятия !
Защо пък основите да са със слаб бетон ? В20 - какво му е ? Хайде малко проектантска терминология - основите с всички вертикални елементи трябва да образуват т.нар. твърд диск от гледна точка на стр. статика . Другия вариант е като японците - на еластична (лагерна) основа , но това все пак е под основите най-образно казано !
В България се залага на коравината на конструкцията , като начин за поемане на земетръса . Затова панелите са много устойчиви на земетръс ! И ако местата на връзките под-стени се правеше като хората , сега изобщо нямаше да се говори за живота на тези сгради ! Фугата , оставена на атмосферните влияния е проблема , знаеш го ! Заварките са оставени на атмосферно въздействие и ръждата ги оправя много бързо и после -
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
27-02-2009 - 02:05:49
Ето tuk има доста информация за леките бетони, но пусто никъде не виждам полистирол-бетон. Има перлит-бетон има вермикулит-бетон(това за първи път го чух от ЛКК завчера). Иначе намирам информацията за много много много полезна.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
27-02-2009 - 08:39:08
avatar
Бе то за тия фуги има решения,ама никой не ще и да чува за това....
Явно са решили хората -като пада да пада.....
Кви са тия санирания във чист вид като топлоизолации?Нима е решение?Не?Ама на хората им се казва че това е решение и те го правят.Призовавам истинските специалисти и продавачи на строителни материали да почетат малко литература по въпроса и да предлагат РЕШЕНИЯ , а не да предлагат лепила от 5 лв за шпакловка?!?!?
Искам да кажа ,че рядко някой дори си прави труда да научи приложението и абревиатурите написани по торбите на лепилата и саниращите смеси.....
А някой да е чувал за ФРП системи?!?За момента сме най добрите на тая тема и се гордея с това....
За всички които не знаят ВИНЕРБЕРГЕР в момента са в промоция и бият всички цени на тухлите в БГ....А и наистина са добри...Нали? *yes*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
27-02-2009 - 11:26:09
Гогол , как от 3.10 лв с ддс на поротерма ще слязат на 1 лв. и да бият другите тухли ? 300% discount !?
Актуална цена в София от дистрибутор - 2.28 лв/ бр без ДДС за 25-цата блокче !
Промоцията е била 10% надолу , но до днес ! Цената му е три пъти над тухлата !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-27 11:50 от MB2316.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
27-02-2009 - 12:51:27
MB, нямаше ли някаква игра там с размера, та цената идваше малко повече на квадрат от същия с три пъти по-евтините тухли? Вече съм забравил точно сметката, но тогава помня, че гледах една схемичка за брой необходим за нормална и Винербергер тухла на квадрат (ако не беше и в брошурка тяхна) , та си правех сметката че излизаше май около 40 % повече - квадрата инербергер спрямо квадрата българска... В никакъв случай не 3 пъти, твърдо!
Сега ако можех да се върна назад щях да строя именно с тях първо и второ с такава зидария която да оставя бетоновите елементи по-навътре, така че после с изолацията да се получи двойно върху тях. А ги иззидахме равни и само постигнах по-добра ламбда чрез коефициента 1/1.5 между екструдиран и експандиран пенополистирол - фибран на бетона и стуропор на тухлата.
Макар че като се замисля дълбоко, май двойната стена - класиката на западния и руския зид с клинкер - декоративна външна плътна или не тухла с изолация под нея - било перлит било вата било стереопор е най-доброто, забравяш за скелета и алпинисти през 10 години.... Знам ли... Но това най-ми се струва вечно...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-27 12:52 от StefanB.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
27-02-2009 - 13:24:15
Стефан - обикновена тухла четворка - 128 бр/ м3 , Поротерм 25 - 44 бр/ м3 . Съотношение 2.9 . Цена 2.74/ 2.9= 0.94 лв Значи под 94 стотинки за тухла четворка сме на далавера ! Не знам само разтвора колко е за зидане на поротерма !?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход