Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
19-03-2009 - 22:50:24
Неудобното при работа с пенополистиролните блокчета е,че ще трябва да ги зидаш след отливане на бетоновите елементи ако се зидат преди това ,почти сигурно е че при отливане на бетона ще се получат кривини ,които не могат да се изправят със шпакловка ,а е добре зидарията да бъде хваната от бетоновите елементи.Трябва да използуваш блокчета с широчина поне 300мм за да може след топлоизолация на бетоновите елементи да се получи еднаква равнина отвътре и отвън.Не съм убеден ,че отвътре ще направят добра спойка с гипсова мазилка,а да не говорим за вароциментова ще трябва шпакловка за основа със суперпласт или подобен материал.В крайна сметка може да се наложи да завършиш стените с гипс картон. Според мен изпитани методи са за предпочитане.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
20-03-2009 - 08:52:23
avatar
Тук прилагаме принципа на паянтовите стени - просто закамявайте добре....
По принцип закамявайте всички тухли.... *yes*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
20-03-2009 - 18:44:23
Благодаря, на всички за мненията работата е ясна залагаме на традиционното - тухли 4ки или Поротерм което е близко долу горе.Архитекта започна да чертае от днес с уговорка че ще е готов със всичко + виза за 40 дни което значи 60 дни даже 70дни според мен.Като стане време за първа копка ще пиша.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
20-03-2009 - 19:27:49
avatar
Успех.........! *yes*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
05-04-2009 - 21:24:03
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> peterbg Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > фло
> >
> >
> > ами много просто,за един куб метър колко
> > вода,цимент,перлит,и евентуално пясък е
> > нужен.искам да го ползва вместо тухли за
> външните
> > ми стени,ти ползвал ли си го за зидане или
> само
> > във вид на отливка
>
>
> Ползвал съм го! Правил съм тухли и съм ги зидал с
> циментово лепило за външни стени! Просто се
> притеснявам да не ти дам грешни пропорции-трябва
> да си видя документацията!Както вече споменах
> работи се много внимателно с направната вода и ако
> я изтървеш малко става проблем.Това е доста
> затормозяващо,като трябва да правиш големи
> количества!Затова аз препоръчвам
> полистиролбетона:вода, цимент,стиропор на
> гранули!Позволява да се слага и пясък за по-голяма
> здравина.Има по-добра устойчивост на влага,докато
> перлитобетона пие като смок,после я пуща,ама вече
> си се изнервил.Затова перлитобетона изисква
> хидроизолация ,докато полистиролбетона може да
> мине и без нея ,а направо циментова замазка на
> тънко!


Не ми се четеше пак цялата тема, но някъде говорихте за плътност от 250 кг/куб.м. Преди месец имаше някакво строително изложение и една от фирмите предлагаше такива тухли, но с плътност 350 кг/кубик. Бяха боднали няколко дюбели и куки на няколко и не мръднаха, колкото и да ги мъчих. Изпросих си и една малка тухличка, ами бях забравил ... и сега се сетих за темата. Питах ги дали не продават насипен материал, за да се забърква направо на обекта, но казаха, че разбъркването е "ноу-хау" и не искат да го издават. Та последно - някой бъркал ли е наистина бетон със EPS топчета. Много съжалявам, че нямам къде да застроя една саичка, за да пробвам.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
05-04-2009 - 21:59:29
ето с какво може да съм полезен.това се ползва за зидария тип сандвич.каменна вата по средата.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
05-04-2009 - 21:59:52
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
05-04-2009 - 22:10:25
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
Та последно - някой бъркал ли е наистина
> бетон със EPS топчета.
Много съжалявам, че нямам
> къде да застроя една саичка, за да пробвам.


:] Последно съм бъркал до декември!След месец организирам бъркането на един обект-сега се прави кофража на колоните и плочите!След като е достигнал първоначалната якост бетона на конструкцията се прави кофраж на стените и се пълнят с полистиролбетон! Тези стени са неносещи ,каквото е изискването при противоземетръсните конструкции от железобетон!
Ето една интерпретация,направена без разбиране:
"Неудобното при работа с пенополистиролните блокчета е,че ще трябва да ги зидаш след отливане на бетоновите елементи ако се зидат преди това ,почти сигурно е че при отливане на бетона ще се получат кривини ,които не могат да се изправят със шпакловка ,а е добре зидарията да бъде хваната от бетоновите елементи."
Нищо и никъде не се хваща! Ще го кажа за найсти път: външната зидария се прави след отливане на стоманобетонната конструкция,като се оставя отстояние от 20 мм.,което се запълва с тъй-наречената мека връзка!Тая практика първо зидаме и после леем бетона ,за да се хванела зидарията е дълбоко погрешна!

По отношение на плътността на лекия бетон можеш да го смяташ съвсем опростено и на око с достатъчна за работата достоверност! Пример : 200 кг.цимент и 840 л топчета/два чувала/ ти дават 200 кг/м3 и ако прибавиш 200 кг.пясък става 400 кг/м3 и т.н. Технологията е проста: в бетонобъркачката слагаш вода-половината или 60 % от количеството на цимента пускаш да върти и слагаш цимента,после ако искаш пясък и накрая топчетата! Време за разбъркване около 2 минути!Препоръчвам и добавяне на полипропиленови фибри,ако се прави и с пясък за да предотврати или забави един процес наречен седиментация ,който би се получил след отливането понякога! Седиментацията е утаяване на пясъка,ако сте изпуснали малко водата при приготвяне на лекия бетон!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
05-04-2009 - 22:55:14
ето малко по-добър линк....[www.tarmac.co.uk]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
05-04-2009 - 23:23:42
avatar
фло, ако мястото не е секретно, ще кажеш ли като започне правенето на стените, който е любопитен да дойде да позяпа (например аз) smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход