Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 22:20:29
Завода прави цялата къща - някъде си!
Става дума за технологията!
Напр. - трябват ми панели с определен размер. Купувам OSB плоскости. Оразмерявам за точното място. Слагам две, една върху друга, със съотвеното захващене помежду им и пускам пяната между тях, след което ги закрепвам на място!
LKK
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 22:35:02
А пяната откъде я взимаш? Как обрамчваш отстрони, за да не изтече. Как сваляш обрамчването, за да не залепне? Каква ти е производителността и себестойността? Как .....
Защо "ония" го правят в завод, а не предлагат пяна по обектите?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 23:16:12
ЛКК,
говоря за нещо от типа "напра сам"!
Всимам две плоскости например. Едната вътрешна , а другата външна. т.е. хидроизолирана. На долната част слагам летвичка между тях, но навътре с 1-2 см., а на горната слагам същата летвичка но навън 1-2 см. Тези летвички хем ще пазят пяната или ватата да не "стърчи" хен ще служат за застъпване!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
23-02-2009 - 23:46:01
Де го Фло? Да не е отишъл да разширява производството? С толкоз много клиентела, само с един гараж едва ли ще насмогне :] Гогол, трябваше да се сетя че с тази плътност тези блокчета ще се режат много по-лесно от бетона. Смятам да забъркам една кофа ама знам пропорцията само за 1м3. Фло, как да сметна колко цимент пясък и отпадъчни стиропорчета ще ми трябват за еднЪ кофЪ. Цимента вече го имам и е омешан с пясък така че там нямам избор, ама как да процедирам със топченцата?
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
24-02-2009 - 08:35:18
avatar
Слагай на око,то няма да поеме до безкрай топчета,я.....
Внимавай ако ще боравиш с ацетат след това,че близах рани на един обект и се видях в чудо докато положа изолация над образувалите се от стапянето на пяната кухини....
Що направо не си вземеш севлиевски блокчета-идват доста по евтино от итонга или тухла 4-ка... *beer* *yes*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
24-02-2009 - 12:43:31
И какви са пък тия блокчета ся !? Пускай препратките , не се свени ! smiling smiley
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
24-02-2009 - 17:18:47
avatar
[www.euro-dome.eu] *yes*

Чест и почитание
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
24-02-2009 - 17:22:50
Тъй де ! *yes*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
24-02-2009 - 19:59:59
Гогол, мерси. Това нещо наподобява " морска пяна". Хубаво е че го има като алтернатива. Метода на Фло обаче ми допада повече защото АКО някога го изплзвам, ще е на почина Направи си Сам и ще го изливам.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
24-02-2009 - 20:24:52
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, искам да попитам, може ли при направата на
> оставащият кофраж, където ще се лее
> полистиролбетона, от вътрешната страна на сградата
> да се сложи лист гипсокартон. Така след
> декофрирането ще имаме готова финишна вътрешна
> повърхност на помещението.
> Ако може, моля да ме впишеш като съавтор на
> "иновационна ресурсоспестяваща строителна систама
> ФЛО".



*ok* LKK !Поздравления! Това си е технологичен връх на системата ФЛО!Лее се от външната страна и за горните етажи ще трябва скеле,което малко оскъпява работите.В общи линии стените са равни и може да мине само на шпакловка,но гипскартона спестява пък тия усилия и излиза по- евтино направо да се лепи за стената!Гледам някои залитат по пенобетона! Ще припомня,че този материял е с отворена кухинност и е подходящ само за вътрешни преградни стени!Що се касае за OSB сандвичите,дето се правели в заводски условия си мисля,че е тарикатско за вътрешни прегради-за външни оградни стени си трябва дебелина! Искам да припомня ,че изискванията за пасивните къщи в Германия предполагат 40 см. дебелина,затова ползвайте сиромахомилската строителна система ФЛО-LKK-.... системата и отворена за иновации,изменения и допълнения! *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход