Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
12-10-2010 - 07:18:23
Quote
bulhomes
Фло, а кажи накрая откъде си де.

Ако ще затваряме вече пиши,че съм бил от Варна!:]
Re: Започвам да строя....пак
12-10-2010 - 12:08:15
На там клонях, щото Алати освен в Пловдив има и във Варна. С Гогол познавате ли се?
Re: Започвам да строя....пак
18-10-2010 - 13:30:40
Здравейте на всички.Аз съм нов в този бранш.Сега строя къща на два етажа и сме налели фундамент стени шайби и кплони.В момента насипваме с камъни и трамбоване.Въпросът ми е преди да налеем пода или първа плоча удачно ли е да слагаме под арматурата и над тръмбованите камъни изолация. преди да налеем бетона?
Re: Започвам да строя....пак
18-10-2010 - 14:44:37
Да, удачно е. Сложете две изолации - топло и хидро.
Re: Започвам да строя....пак
18-10-2010 - 18:06:27
Quote
nansink
В момента насипваме с камъни и трамбоване.Въпросът ми е преди да налеем пода или първа плоча удачно ли е да слагаме под арматурата и над тръмбованите камъни изолация. преди да налеем бетона?

Горната повърхност на тази първа плоча-под трябва да ти е кота-0 ! При мен,понеже тази плоча е средно 60 см. над кота терен,не предвиждам хидроизолация отдолу на плочата,а топлоизолацията ще я сложа върху плочата или с други думи, ако кота-0 е близко до кота-терен не е зле да се хидроизолира под плочата преди да се излее!
Re: Започвам да строя....пак
21-10-2010 - 22:58:45
При мен кота +/- 0 от едната страна също е на 0,6 m над кота терен, а в другия край 1,20. Под първата плоча направих обратен насип, върху него топлоизолация фибран - 5 см., а над него найлон.Над нея, под замазката за да изравня нивото на тръбите за парното отоново фибран.
Re: Започвам да строя....пак
22-10-2010 - 00:11:55
За мен фло е дал най-обоснованият отговор.За какво ти е тая хидроизолация,ако си на ниво нула...там добавка за водоплътност в бетона ще ти върши същата работа.
Топлоизолация на основите...да,има смисъл и по тая тема е писано много.Загубите на енергия през фундамента могат да стигнат 10-15% от всички загуби на енергия в сградата.Средно е прието да се смятат за 10%.
Re: Започвам да строя....пак
28-10-2010 - 18:25:04
Здравейте. Аз също ще започвам да строя, но се чудя дали не е вече много късно. Преди бригадира ми беше казал че до Коледа ще стане(къща 2 етажа) но сега дори не обещава и за втората плоча. Дали няма да я объркам със зимата, и много ли ще е лошо ако остане недостроена през снеговете. Имах голямо желание да стане тази година, че да може да постои до лятото преди да се правят мазилките. Според конструктора провисване на плочата от 2-3 сантиметра било нормално но това ще напука всяка мазилка ако е сложена преди това.moody smiley
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 10:07:12
avatar
Преди старта на новия строителен сезон е време да се отчета за изминалия .
Понеже периодично получавам съобщения да пусна някои снимки -отговарям на всички.
През миналата година започнах и завърших на груб строеж 5 обекта -по-долу ще ги проследим всичките поетапно.
Строеж 4 го знаете-започна се на 16.02.2010 г. и го издадох в състоянието,в което го виждате ,в края на месец май.


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 10:09:40
avatar
В началото на месец юни се започна строеж 5.


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход