Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
09-10-2010 - 20:29:01
Виж многослойната зидария

По-евтиния вариант са обикновени тухли четворки на два реда с междина 5 см запълнена с набъбнал перлит,стиропор на топчета или каменинова вата.Зидат се прави с превръзка от тел фи 6 във вид на куки от двете страни през 3-4 реда и 4 броя примерно.Трудното е да се намери зидар, знаещ как се зида двоен зид,защото практиката сега е да ги зидат четворките легнали със застъпка от тухли единички,един смесен откъм свойства на материалите тухлен зид.За мен това е груба грешка да вкарват единички на калъч в реда с легналите четворки ,ама това е друга тема!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-09 20:43 от фло.
Re: Започвам да строя....пак
10-10-2010 - 08:26:36
avatar
Quote
s_k_f
Здравейте,

Въпроса ми е по-скоро към Маркк.
Беше споменал някъде из постовете, че си строил къщи с двоен зид по поръчка за англичани.
Замислям нещо подобно и аз и ме интересува как точно се изпълни това нещо. Как се реши въпроса с влагата, която би се кондензирала и каква изолация се използва в случая. Стените тухлени ли са или изпълнени с блокчета.
Благодаря предварително.

Да,така е.
Стените бяха обикновени тухли четворка,а между тях -каменна вата.
За съжаление тогава нямах навика да снимам строежите си.
Не си спомням да е имало влага,но въпреки това,когато приключихме с грубия строеж,собствениците ме помолиха да разпробием отвори във външния зид и да монтираме в тях изрязани на по 20 см водопроводни тръбички.
На учудения ми въпрос отговориха,че са за извеждане на влагата.
В интерес на истината известно време ги наблюдавах(тръбичките),но не видях през тях да излиза нещо-ни влага,ни вода.Може би се дължи на климата,както казваш...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
10-10-2010 - 21:46:22
Благодаря за отговорите. Моята идея по-скоро е 25см. полистиролбетон блокчета D500 от вътре, 12см. каменна вата 135кг./м3, след това 5см. въздух и 12см. полистиролбетон блокчета D300 за фасада. В проекта колоните по-навътре, за да се скрият от фасадния зид за изолация. Поне това ми ражда главата за сега. Всякакви идеи по оптимизиране на всичко това - добре дошли. Благодаря предварително!
Re: Започвам да строя....пак
10-10-2010 - 22:21:55
Quote
s_k_f
Благодаря за отговорите. Моята идея по-скоро е 25см. полистиролбетон блокчета D500 от вътре, 12см. каменна вата 135кг./м3, след това 5см. въздух и 12см. полистиролбетон блокчета D300 за фасада. В проекта колоните по-навътре, за да се скрият от фасадния зид за изолация. Поне това ми ражда главата за сега. Всякакви идеи по оптимизиране на всичко това - добре дошли. Благодаря предварително!

Идеята е отлична,даже малко пресилена,ако позволиш коментар,понеже това съм го мислил и в крайна сметка ми е по проект :полистиролбетон 15 см ,въздух 10 см .,полистиролбетон 15 см. D400 или общо 40 см.като само от север и малка част от северозапад ще пълня междината с перлит.Избрал съм и двата слоя да са с еднакви размери за удобство при зидането,така на определените места се привързват помежду си просто като едно блокче се сложи напречно.Полистиролбетона е чудесна топлоизолация и тази дебела вата /12см/става излишна,но пък като я има още по-добре!Друго ,което исках да споделя,че при обемна плътност 300,липсва пясък в полистиролбетона,което го прави по-крехък и това ми се струва,че не е добре за външната стена. Архитекта би трябвало да ти проектира стените ,така,че при изпълнението да се запазят проектните вътрешни обеми на помещенията.При тази твоя идея няма защо да се притесняваш за влага и конденз,защото вземи един такъв блок и го пусни в леген с вода и ще видиш как си плува дни наред ,докато го извадиш тоест той е нехигроскопичен!Успех!
Re: Започвам да строя....пак
11-10-2010 - 11:56:03
Първоначалното ми хрумване беше за 15см вътрешна стена с подобни характеристики, но май обичам да се презастраховам. Това което ме притеснява е 150кг бойлер на два анкера примерно.Не че не може да се хване хоризонтално на плочата отгоре, но все пак. Или 50кг плазма на 4 дюбела събрани на 50см2. А за външната стена - класическия случай на 10см. външна изолация със XPS/EPS хванат с лепило и дюбели едва ли е по-устойчива фасада. Макар, че може би си прав, че D400 няма да се отрази кой знае колко на изолационните свойства, но ще подобри доста якостта. В случая ще си позволя да цитирам подписа на Маркк - "Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.", което си важи в пълна сила и за мен тук - просто оформям крайната идея.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-11 12:12 от s_k_f.
Re: Започвам да строя....пак
11-10-2010 - 14:29:21
За блокчето и плуването - ще ми е интересен по-скоро следния експеримент, макар и прекален - блокчето сложено за дъно на същия този леген с вода. Какво ли ще има след тези дни под него ? Просто ми се въртят такива въпроси. Седмица дъжд под ъгъл в стената ще направи ли влага отвътре. И ако няма къде да отиде тази влага, следващия дъжд ще насложи ли нова след време. Просто системата за справяне с влагата не е толкова сложна и скъпа според мен, че да се пренебрегва. А може би греша ?
Re: Започвам да строя....пак
11-10-2010 - 17:39:40
S K F външната влага за една стена не е толкова опасна.Ще духне ветрец и ще я изсуши.Толкова векове е валяло и духало и фасадите си вършат основната си функция.За микроклимата на едно жилище е важно какво става с вътрешната влага и не случайно Фло предлага по средата перлит затова го послушайте.Колкото да давите полистиролбетона ще е трудно Дори ислед 4месеца пак ще изплува но вече мокър.
Re: Започвам да строя....пак
11-10-2010 - 20:56:46
Може би аз не съм се изразил правилно. Въпроса не е във влагата във фасадата а евентуално в тази проникнала зад нея. А за давенето на полистиролбетона - идеята беше, че най-вероятно пропуска влагата навътре и ако не се извежда по някакъв начин, сигурно след време би се превърнала в проблем - този път избила на вътрешната стена. Оспамих темата на Маркк, за което се извинявам. Просто ми беше интересно как са процедирали при неговите строежи с трислоен зид. Благодаря на всички за отделеното време и изказаните мнения !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-11 21:00 от s_k_f.
Re: Започвам да строя....пак
11-10-2010 - 22:56:43
Quote
s_k_f
Може би аз не съм се изразил правилно. Въпроса не е във влагата във фасадата а евентуално в тази проникнала зад нея. А за давенето на полистиролбетона - идеята беше, че най-вероятно пропуска влагата навътре и ако не се извежда по някакъв начин, сигурно след време би се превърнала в проблем - този път избила на вътрешната стена. Оспамих темата на Маркк, за което се извинявам. Просто ми беше интересно как са процедирали при неговите строежи с трислоен зид. Благодаря на всички за отделеното време и изказаните мнения !

Точно това показва плаването на блокчето от полистиролбетон,че не пуска влага навътре,щото ако пускаше щеше да потъне по някое време! Има и друго много интересно-това блокче и не гори!И с бензинова горелка да го обгаряш не се пали и не гори.Причината е,че се стапя само много малка част от повърхността,но остава циментовата обвивка,като защита от огъня и пречи проникването в дълбочина,пък високото температурно съпротивление не позволява нагряване и запалване в дълбочина.Това е! Избора ти е много добър!
Аз съм фен на леките бетони и съм си разгърнал цехче за производство,включително полистиролбетон с много голям капацитет и затова имам представа от това което споделям по този въпрос!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-11 23:11 от фло.
Re: Започвам да строя....пак
11-10-2010 - 23:48:11
Фло, а кажи накрая откъде си де.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход