Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 16:19:47
Голямото жълтото багер ...какви пари излиза-като транспорт до обекта и работа?
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 16:20:40
avatar
Човекодните са 190.
.
ЗП-110 м2(заедно с гаража)
РЗП-192 м2.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-27 16:43 от markk.
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 16:30:25
avatar
Quote
salvador
Голямото жълтото багер ...какви пари излиза-като транспорт до обекта и работа?

salvador,багера го наех от приятели и по памет ми струваше около 600 лв. машиносмяната.
Транспорта (около 30 км) е 400 лв.
Може да се наеме и на кубик,но за такъв скалист терен,какъвто беше на строеж 6,забрави да ти го пратят на тези цени....smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 17:01:35
Интересуваше ме колко излиза в момента една такава високопроизводителна машина.Само за информация,че не съм се интересувал отдавна,а не е добре да тръгна да се интересувам в последния момент.
Иначе по наше село за ивични основи не може да се мине без къртач.Т.е. само с багер не става,та бил той и голям.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-27 17:02 от salvador.
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 18:39:02
avatar
Quote
salvador
Интересуваше ме колко излиза в момента една такава високопроизводителна машина.Само за информация,че не съм се интересувал отдавна,а не е добре да тръгна да се интересувам в последния момент.
Иначе по наше село за ивични основи не може да се мине без къртач.Т.е. само с багер не става,та бил той и голям.

В такъв случай по-добре е да наемеш малък "Кейс",има и такива с чук,машиносмените им варират около 250-300 лв.
На строеж 5,освен машините,които се виждат,2 дни също работи и багер с чук.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
27-02-2011 - 19:11:22
За сега нищо не се налага да копая...само си събирам информация.Може и никога да не ми потрябва,но е добре да я има.
Re: Започвам да строя....пак
28-02-2011 - 10:20:17
avatar
Quote
markk
Наклонените железобетонни греди(изливахме ги с цял кофраж) и покрива ни поизмъчиха.

Аз бих пуснал стоманобетонова греда 25/25 по билото вместо дървената - най-вече за изравняване на хоризонталните премествания на напречните рамки при земетръс, а и отделно че е по-добре на вертикални товари от дървената такава (билна греда).

А иначе четох един пост на колегата markk, (а и виждам) че, зида при завършена конструкция.
Много правилно и нормативно задължително., освен в случаите когато изрично не е указано противното.
Причините и случаите са ....... предмет на друг разговор.

Пари си имам... акъл ми дайте.
Re: Започвам да строя....пак
28-02-2011 - 16:20:52
avatar
Quote
krakalski

Аз бих пуснал стоманобетонова греда 25/25 по билото вместо дървената

И аз,......ако бях конструктор.smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
01-03-2011 - 16:19:25
avatar
Продължавам със строеж №8.
Започна се на 01.10.2010 г.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
01-03-2011 - 16:21:43
avatar
Основите са ивични,но времето беше много дъждовно и доста се затруднихме,докато се изкопаят.


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход