Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
03-08-2010 - 00:52:55
Quote
paffkata
Фло, това за правоспособното техническо лице с добро образование и членство в КИИП и БСА е хубаво, но е хубаво и аз да зная какво прави това умно дете, и като ми хвърли някви книги картинки и прочее документи аз да извадя препратката от форума имоти.нет и да кажа даа виж са тука хората казаха така, а ти си направил така.
търся от вас информация за която не съм учил, но искам да прочета и се информирам. За да мога да задавам въпроси по тези документи, защото по някое време този умник ще си тръгне и аз ще си остана с документи дето изчертават пътя на къщата от основите до белите чаршафи.
Така че дай инфо за документите, а не да викам свещенника и язък за агнето!*beer*

Да, то всичко много добре, ама форума няма правна стойност. И ако на някой в общината му извадиш препратка то форума на имоти.нет да знаеш как ще ти се зарадва, просто не е истина...

Освен това, откъде си сигурен, че тука няма агенти-провокатори? Може някой да седи и да ти гледа сеира отстрани, след като започнеш да се жалваш в същия този форум, че те премятат, хързулват, изработват, връткат, плъзгат, хързулват, первазят и т.н. (само на бутилка вино съм, ако бях на две, можеше да се сетя още думички, хлъц)*drunk*

А за информацията , дето не си учил: ПАК заентям:

учи се принципно 5 години (е, сигурно има хора дато са по-учени и са учили повече:]), после поработва, по възможност 5-10 години с по-възрастен колега, да му краднеш занаята, и тогава може, ако си любознателен, заинтересован от материята, имаш интелеугентност над средната, имаш природна такава, също и някакви технически познания, (пак ми свършиха думичките) да си говорим за строежи, всичко останало си е чиста проба риторика. Както вече много тука казаха, повтгорхиа и тн. - акъл без пари няма, няма и да има, както и къщи и апартаменти.
И, момчета, няма ли къде да се празните, а го правите във форума????
Re: Започвам да строя....пак
03-08-2010 - 10:39:10
Ммм дааа ще си търся такъв, това е ясно.
Желанието ми беше да разбера как тоя човек ги води книжата, понеже може да ги води така или така.
Един вид да го контролвам някакси с ваша помощ благодаря ви, все пак че ми отворихте очите.
Re: Започвам да строя....пак
12-09-2010 - 14:16:58
Здравейте,
Планирам строеж на подобна на тази къща.
В този пост сте посочил материали и човекодни без цени.
Ако не ви затруднява можете ли да споделите точната сума за посочените дейности (както примерно за предишният строеж 86000 без Дограмите ).
Не съм строителна фирма и гарантирам, че няма да разгласявам стойността.
Благодаря Ви предварително !

Quote
markk
Грубият строеж на обект №4 завърши-покривната конструкция се направи за 46 човекодни.
Обобщено за строежа(без септичната яма):
-работни дни-46
-човекодни -205
-желязо -6390кг
-бетон -96м3
-Итонг- 50 палета общо..

След кратка почивка продължаваме с външна изолация....
Re: Започвам да строя....пак
16-09-2010 - 16:43:30
Quote
slun4o
Айде сначале:

Има една наредба №3 - в нея е пълния набор документи.
Тука никой няма да ти го сдъвче и изпюе наготово, защото хората с това си вадят хляба. Е, в по-горните мнения колегите доста по-меко ти го казват.

Вадят си хляба с недомлъвки, умишлено неказване на цялата истина, държат неинформиран клиента, слагат запетайки и ситен шрифт /за да не се обърне внимание/ и се държат като богове с познанията си за прости и тъпи неща. Тоест – вадят си хляба с по-меко казано измами. Да им е сладък тоя хляб. Но рано или късно всеки за всичко си плаща.
Re: Започвам да строя....пак
17-09-2010 - 00:17:44
avatar
Quote
svetlio_sps
Здравейте,
Планирам строеж на подобна на тази къща.
В този пост сте посочил материали и човекодни без цени.
Ако не ви затруднява можете ли да споделите точната сума за посочените дейности (както примерно за предишният строеж 86000 без Дограмите ).
Не съм строителна фирма и гарантирам, че няма да разгласявам стойността.
Благодаря Ви предварително !

]

Разбира се,че това не е никаква тайна-няма какво да се разгласява,форума е публичен.
На този етап на завършеност къщата струваше 60-тина хил. лева....

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
08-10-2010 - 17:06:16
Здравейте,

Въпроса ми е по-скоро към Маркк.
Беше споменал някъде из постовете, че си строил къщи с двоен зид по поръчка за англичани.
Замислям нещо подобно и аз и ме интересува как точно се изпълни това нещо. Как се реши въпроса с влагата, която би се кондензирала и каква изолация се използва в случая. Стените тухлени ли са или изпълнени с блокчета.
Благодаря предварително.
Re: Започвам да строя....пак
08-10-2010 - 23:46:12
Quote
s_k_f
Здравейте,

Въпроса ми е по-скоро към Маркк.
Беше споменал някъде из постовете, че си строил къщи с двоен зид по поръчка за англичани.
Замислям нещо подобно и аз и ме интересува как точно се изпълни това нещо. Как се реши въпроса с влагата, която би се кондензирала и каква изолация се използва в случая. Стените тухлени ли са или изпълнени с блокчета.
Благодаря предварително.

Аз съм доста вманиячен по прилагането на трислойната зидария,каквото е наименованието на двойния зид!И когато се реших да го правя ,разговарях с архитекта и конструктора и влезе в чертежите!Мисля,че това е правилния подход. Що се отнася до това може ли да има конденз в средния слой,бил той запълнен с изолация или с въздух,твърдя,че точно там такова явление е невъзможно да се случи!Причината е проста-конденза е гранично явление на контактната повърхност на две зони с голяма температурна разлика ,а в средата на зида няма подобни условия!
Re: Започвам да строя....пак
09-10-2010 - 14:01:21
Quote
фло
Причината е проста-конденза е гранично явление на контактната повърхност на две зони с голяма температурна разлика ,а в средата на зида няма подобни условия!

Ако това е вярно, излиза, че ТИ не си върши работата и е безсмислена.*xxx*.
С повърхности и големи температурни разлики трудно ще се обяснят явления като мъгла и роса - аз не мога.
Re: Започвам да строя....пак
09-10-2010 - 16:58:10
Quote
Любо


Ако това е вярно, излиза, че ТИ не си върши работата и е безсмислена.*xxx*.
С повърхности и големи температурни разлики трудно ще се обяснят явления като мъгла и роса - аз не мога.

Понеже никой не е чувал или виждал мъгла и роса в средата на трислойната зидария няма какво да се обяснява!
Re: Започвам да строя....пак
09-10-2010 - 19:16:14
Идеята за трислойната задария ме споходи преди време и затова започнах да ровя за повече информация. Попаднах случайно на един английски учебник по зидарство за тамошните професионални училища. Там се твърди, че споменатия зид се справя чудесно с влага от дъжд примерно и кухината с въздух или евентуално с изолация намалява топлозагуби, но в средата винаги има някаква влага. Вярно че английския климат си е английски, но все пак. Дори връзките, които прилагат за свързване на двете стени са с определена форма, за да не преминава по тях влага от външна на вътрешна стена, а да се изтича в кухината. Долу на височина 2-3ти ред има дупки за "оттичне", а най-ниско, както и над прозорци и врати, нещо на което му казват "флашинг" - не мога да го преведа точно, но по чертежите служи пак за отвеждане на влагата навън. Просто ми е интересно как това всичко е изпълнено тук.
Благодаря на всички за изказаните мнения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход