Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
26-04-2010 - 20:58:09
avatar
Най-вече това,че съдържа графитни частици-като имам време,ще пиша и повече....

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
26-04-2010 - 21:50:21
avatar
Гето,прочети това-[www.nrg-block.eu] и това [www.crioma.net],но не вярвай на всичко.
На този строеж ще се ползва Neopor на BASF-разликата с Аустротерм е в зърнометрията(първата е доста по-ситна и почти двойно по-скъпа).Вероятно има и разлика в изолационните качества...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
27-04-2010 - 01:38:24
Geto...стиропор с графит...т.е. нищо,което да не си виждал и да не е писано тук за него.
Re: Започвам да строя....пак
01-05-2010 - 20:30:17
Markk, имам един въпрос за покрива на обект № 4.
От снимката се вижда, че това ще бъде т.н. 'топъл' покрив, т.е. подпокривното пространство ще се форми като жилищно пространство. Вероятно наклонът на покрива не е голям, може би под 16-17 градуса. Би ли споделил при тези условия, каква ще бъде цялостната конструкция на покрива, както от външната страна (керамични, циментови, битумни или метални керемиди, хидроизилационни мембрани и т.н), така и от вътрешната (топлоизилация, пароизилация и т.н.). Благодаря предварително!
Re: Започвам да строя....пак
01-05-2010 - 21:20:28
Май не само при мен търсачката на форума не дава резултати.
Re: Започвам да строя....пак
01-05-2010 - 21:27:57
avatar
Битумните керемиди вече са положени,а отвътре ще се изолира с вата поне 20см.,пароизолация и ще се затвори с конструкция.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
01-05-2010 - 21:43:53
нещо от този сорт ще бъде, както markk каза - поне 20 см вата:

[www.misiamoiatdom.com]

искам да използвам случая и да благодаря на markk за отлично свършената работа по строежа smiling smiley Ако някой търси отзиви, да ме потърси на ЛС
Re: Започвам да строя....пак
01-05-2010 - 21:57:50
Благодаря за отговора! Още малко пояснения, ако може!
По различни сайтове и форуми непрекъснато се набляга, доколкото съм разбрал, на т.н. 'дишане' през покривната конструкция, в смисъл, че трябва да се осигури преминаване на въздушни пари в посока 'отвътре - навън' през покрива. В противен случай парите се задържали във ватата, навлажнавяли я и се компроментирала цялата й топлоизолационна функция. Задължително ли е това и ако 'да', как е осигурено при конкретния покрив.
Re: Започвам да строя....пак
01-05-2010 - 22:31:24
Naughty, с конструкцията, която показват в "Мисия моят дом" по скоро ми се струва, че сe запечатва ватата, тя остава в едно капсулирано (отвън и отвътре) 'недишащо' пространство. Наистина от вътрешната страна поставят паронепропускливо алуминево фолио, но дали една такава конструкция е надеждна за дълговременно недопускане на овлажняване на ватата.
Пак ще посоча, че по различни сайтове (вероятно рекламни само) рисуват едни големи сини (най-често) стрелки през покривната конструкция в посока отвътре навън, с които се показва как всякакви пари излизат почти свободно през покрива, като същевременно нищо не преминава в обратна посока. Практически (особено при покриви с малък наклон) не ме ства ясно как се реализира това условия за 'дишане'.
Re: Започвам да строя....пак
01-05-2010 - 22:51:08
bo4701: още мисля и аз по въпроса, как точно да се реализира. Искам малко да поизсъхнат гредите преди да ги запечатвам и ще използвам това време за да се поинформирам още малко относно вариантите. Специално за покрива материалите трябва да са и огнеустойчиви, а това ограничава избора на материали.

за "дишането" съм мислил дали да не оставя отвор под стрехата, точно под билото (ф110), но не съм сигурен още дали ще има ефект.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход