Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 15:47:51
Май Калисто си е забравил фотоапарата и не е снимал Ибектите си,дано да не си е забравил и дипломата от 8-ми клас,че тогава не е добре работата:]
Скоро гледах един нов филм за "палмовия" остров в Дубай-и там не слагат хидроизолация на основитеwinking smileyСигурно на по-късен етап ще пресушат океана,за да не просмуква влагата от основите....:]
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 16:56:04
Мислех че форума е за въпроси свързани със строителство.Дано няколкото погрешно натиснати бутона не са причина да си говорим за Дубай. Тук в България има достатъчно сняг и дъжд за да е необходимо вземане на адекватни мерки.До колкото си спомням зададох нормален въпрос а получих реакция като на ущипана госпожица и нежелание за конкретен отговор.Не съм обвинил никого в нищо защо са тези реакции не знамsad smiley?
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 17:20:47
Търся фирма за строителство на еднофамилна къща на мои имот без съдружници по стопански начин.
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 17:31:56
Не се сърди Калисто,не съм искал да те обиждам,но мисля,че Маркк достатъно добре обясни за хидроизолацията на въпросните основи,защо и кога ще ги прави,а ти ръчкаш ли ръчкаш!Sorry,не се коси....winking smiley
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 17:41:35
Не съм се обидил. Марк обясни че ще обмаже външно основите,сигурен съм че това ще спре влагата нахлуваща от там. Проблема е във влагата която преминава не странично а отдолу независимо от това че има обратен насип от 20-30 или повече см. Имал съм такъв проблем за това правя хидроизолация тип вана.В никакъв случай не се заяждам просто смятам че форума е за обмяна на опит..
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 17:42:32
avatar
Калисто,не ми става ясно за какво точно питаш и какво предлагаш.
Споменаваш за някакви" адекватни мерки",а като те питам,понеже си строител,мълчиш и не отговаряш.
Аз пък мисля,че мерките са достатъчно адекватни.
Питам те да покажеш детайл,да дадеш икономическа и ситуационна обосновка,а ти казваш,че не било по-скъпо и толкоз.
Нима си мислиш,че след като си направил по определен начин нещо,няма и други .
Да си чувал за тънката,но доста разтеглива граница м/у целесъобразност и ефективност,за вместване в бюджет,за хидроизолации,които и при повърхностно полагане да са предостатъчно ефективни.
Аз също имам предубеждения към Итонг-а,но така е заложено по проект,така го иска възложителя и това за мен не е достатъчен повод за отказ от строителство.Да не би да предлагаш,за да не се просмуква влага по стените,да ги хидроизолираме и запечатаме догоре или въпроса би се решил с една топлоизолация и силиконова мазилка например.
Казвай какво предлагаш,дай да го видим,обоснови се за конкретния случай и да разговаряме и обсъждаме-иначе си поредния форумен всезнайко,който уж много знае,а всъщност само е чувал,че една жена казала....
Пиши ми едно лично,ако искаш да те разведа из мои строежи ,да видиш дали някъде има просмукана влага или мухъл.
Тъкмо ще използвам случая да видя и твоите обекти...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 17:47:13
avatar
Писали сме едновременно.
Обратния насип е повече от метър на места.
Както може да се обмажат основите,така може и плочата на кота- 0,05,още повече че над нея и под замазката ще има и 5 см. ХPS

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 17:58:30
Аз в никакъв случай не те уча как да си вършиш работата,всеки си има своя практика и начин на работа. В предните постове споменах и за възложителите и какво точно имам в предвид,никъде не съм споменавал че не разбираш от това което правиш за да се налага да ме водиш по обекти и да ме убеждаваш. Не че имам нещо против. Все пак в спора се ражда истината. В края на месеца започвам нов обект и ще кача снимки точно на това за което става въпрос. Ясно е че има много случаи в които възложителя иска неща с които да не си съгласен и това естествено не е повод за отказ. Тук разговорите са за конкретни случаи но и за начина на работа попринцип. Нормално е възложителя да има изисквания за които плаща и ако не се е вслушал в съветите на изпълнителя да си понася последствията.В никакъв случай не конкретизирам твоя обект и не казвам че задължително влагата ще събори къщата.....
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 18:00:42
Явно пак сме писали едновременно. Е това вече е нещо друго, можеше да го напишеш много по-рано. *ok*
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 18:13:23
avatar
Ами аз съм го написал...
Предвид това,че кота 0 е достатъчно високо ,липсата на мазе и наличието на достатъчен естествен наклон на терена,решихме скъпата и ненужна на този етап хидроизолация да бъде заменена с такава,която може да се направи и на по-късен етап,без някой да си е налагал мнението.Въпрос на моментна целесъобразност е...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход