Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 18:27:24
Markk, ако може да споделиш съображенията на инвеститора за избора на "Итонг" вместо тухла,че масово всички бягат от 'Итонга''?
Иначе обектчето е спретнато и добре върви.Успех.*ok*
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 18:42:41
avatar
Ами той ивеститора е във форума доста отпреди мен,въпреки че го научих скоро,както писах и по-назад.
За да не отговарям вместо него-предполагам,че ще го направи,ако следи темата и прочете...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 19:08:13
ОК. Дано сподели.
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 20:05:33
Итонга го сложих, за да покрие проекта ми изискванията за топлоотдаване, без да е заложена топлоизолация. Щеше ми се по този начин да се въведе в експлоатация, пък после когато има пари и къщата поизсъхне да слагам изолация.

В момента живея в апартамент с 30см итонг и 10 см външна изолация. Сметката ми за парно за Януари е 30лв за 3 стаи (94м2) - тоест почти не го пускам. Идеята ми е (живот и здраве) и на къщата да са малки разходите за отопление, а не съм убеден, че червена тухла ще държи така топло.

Както и да е, темата за итонг vs тухла е безкрайна. Бих приел само стара тухла единичка от едно време, масивните без дупки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-10 20:51 от naughty.
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 20:35:47
И аз съм на същото мнение.Попитах защото мисля ,че малко хора оценяват тези му качества.
Re: Започвам да строя....пак
10-03-2010 - 21:11:55
То,... не, че ми е работа да пиша тук, ама се радвам, когато сериозни хара дебатират.
Няколко пъти питах Маркк за основите, защото все ми се струваше, че ще за мокри.
Най-накрая ме заведе на място и като стъпих на плочата и си затворих очите
усетих, че наистина, единия край на двора е по-висок от другия-лицивия (към улицата) с
2 метра. Стоейки върху плочата, на място се убедих, че няма как подпочени води
да се качат нагоре, дори да не им се осигури правилен отток.
Иначе, Маркк можеше да подложи под цялата къща меден леген, ако имаше кой да
го плати, но той не е такъв човек и работи за интереса на клиента, затова не му остава
време за почивка!
Re: Започвам да строя....пак
12-03-2010 - 09:38:14
Виж и този линк...
може да ти е полезен..
[www.catalog.bg]
Re: Започвам да строя....пак
12-03-2010 - 09:50:27
офф...пак ли стиропорни кофражи.,,,,,,
Re: Започвам да строя....пак
12-03-2010 - 10:24:14
avatar
Quote
salvador
офф...пак ли стиропорни кофражи.,,,,,,
Упорита работа... като троскота...:]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Започвам да строя....пак
12-03-2010 - 12:11:12
Quote
naughty
Итонга го сложих, за да покрие проекта ми изискванията за топлоотдаване, без да е заложена топлоизолация. Щеше ми се по този начин да се въведе в експлоатация, пък после когато има пари и къщата поизсъхне да слагам изолация.

В момента живея в апартамент с 30см итонг и 10 см външна изолация. Сметката ми за парно за Януари е 30лв за 3 стаи (94м2) - тоест почти не го пускам. Идеята ми е (живот и здраве) и на къщата да са малки разходите за отопление, а не съм убеден, че червена тухла ще държи така топло.

Както и да е, темата за итонг vs тухла е безкрайна. Бих приел само стара тухла единичка от едно време, масивните без дупки.

живея по стечение на обстоятелствата в нова кооперация (2004 въведена) външни стени итонг и 5 см топлоизолация - сметка за парно е 80 лв за 50 кв м - пускаме парното постоянно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход