Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
30-04-2009 - 10:36:35
Този конструктор май не свири за твоя отбор.При мен конструктора сам се натискаше да приема всяко желязце,и то не заради смешната цена,която му плащах за идването.Явно е въпрос на отношение към работата.При мен конструктора и строителната фирма не се познаваха и заради това спя спокойно.Плати си квото требе,обаче не бетонирай преди да го е видял конструктора. smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
30-04-2009 - 21:20:30
Що плащате на конструктор или надзорник?Акт 14 ще го имате след почерпка със общински служител.
Re: Оферта за груб строеж
30-04-2009 - 21:25:01
*bow* *bow* *bow*
Re: Оферта за груб строеж
30-04-2009 - 21:52:17
ХАХАХАХАХАХАХАХА Изби рибата ! И след почерпката ще ти е спокойно да спиш под плочата !? А?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-01 14:48 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
29-05-2009 - 13:47:22
Здравейте,

От известно време разглеждам мненията на всички във форума по тази тема.
Нямам претенции,че в детайли и всичко съм прочел,но в общи линии не намирам за
себе си ясен отговор на въпрос който ме вълнува.
За какво става дума:
Имам парцел върху който имам идея да изградя малко ваканционно селище.
1.Планирам модела на къщите да е един.
2.Всяка от къщите да разполага с:
- две отделни/не преходни спални/.Във всяка от спалните да има собствен санитарен възел/баня и тоалетна в едно помещение/.
-дневна част,която да включва-малък бокс с най-необходимите мебели и уреди за
краткотраен престой, маса за хранене/за 4-6 души/ и кът с ниска мебел.
-покрита веранда на която да може да се събере една маса /4-6 души/ и да има място за
барбекю.
3.Къщите да бъдат на един етаж,без мазета а изградени на плоча върху терена,отгоре-
втора плоча и покрив.
4.РПЗ на всяка къща да бъде в рамките на 60-75 м2
5.Терена върху който ще се изграждат къщите е сравнително равен-не казвам огледало,
но не и склон.Това е бивша овощна градина.Без да претендирам за прецизност,но като
идея: ако в задната част на къщата плочата е дебела 15 см,то в предната ще бъде около 50 см, но в никакъв случай 1.50-2.00 или повече.
6.Броят на къщите ще бъде от 6 до 10.

Както вече писах:ТОВА Е ИДЕЯТА МИ ЗА ТОЗИ ПАРЦЕЛ.
Информация като описаната горе пращам на различни фирми занимаващи се със строителство с единствен въпрос:Предложете ми цена/идея за цена ОТ-ДО/ за
за монолитно строителство до покрив, с изградени ВИК и ЕЛ.инсталации и външна
мазилка.До този момент отговор който ме задоволява не съм получил.
Отговорите са –Няма отговор/ не можем да се ангажираме с точна цена/никой не им иска такава/….. дайте ни проекта за да ви предложим цена,цената зависи от много неща
И не смеем да дадем за да не сгрешим.
Като човек,който също работи,макар и съвсем друго аз почти всеки ден давам на мои
клиенти цени като идея за даден продукт.НА МЕН И НА МОЯ КЛИЕНТ НИ Е ПРЕДЕЛНО ЯСНО ЧЕ ЦЕНАТА КОЯТО СЪМ ДАЛ Е ПРЕДВАРИТЕЛНА.КОГАТО ТОЙ МИ КАЖЕ ТОЧНО КАКВО ИСКА СЪС ВСИЧКИ ДЕТАЙЛИ АЗ МУ ДАВАМ СВОЯТА ФИНАЛНА ЦЕНА.Той казва –да и аз започвам да работя или казва –не и точка.

И така ако някой който е в строителния бранш или пък е строил скоро ми изпрати една
Груба идея- Къща с размери 60-75 м2 на 1 етаж ще ти струва от-до при степен на завършване за която пиша ще му бъда благодарен.Или пък –приблизително кв.м ще ти струва от-до…. Пак ми върши работа.
Моята цел е проста:Имам идеята и преди да започна да харча пари за нея да имам представа :
1.дали като цяло е залък за моята уста.
2.ако приемем ,че е то тази инвестиция на база моите прогнози при експлоатация дали
си заслужава
3.Ако 1 и 2 според мен се връзват тогава ОК-почваме стъпка по стъпка-проекти,оферти,разрешителни и т.н.

Предварително благодаря!
Re: Оферта за груб строеж
29-05-2009 - 18:25:49
Амадеус, тук има строители - професионалисти, може и да те ориентират макар много условно. А и Б - то на всичките ни дискусии тик при поставен въпрос за цена е било дай възможно най--точно какво ще правиш Ти даваш идея - парцела е равен има няколко къщи по 80 квадрата искаш монолитно строителство до покрив с ивични фундаменти (тия плочо ги забрави от едната страна 60 от другата 15 см .... Аз не знам някой да прави такова нещо не че не съм виждал но са били изпълнения в стил направи си сам...
И друго няма като инфо.
Значи почни отначало - за да имаш разрешение за строяж ти трябват проекти - а там са различни части. И за да въведеш в експлоатация трябва да си ги изпълнил.
Значи -- градината е ли УПИ или е земя (пари за вкарване в регулация)
Ако е УПИ има ли път има ли вода и ток и колко са далеч, да не излезе, че захранването струва повече от всичко друго
Каква е почвата, демек скала ли е, насип ли е , глина ли е, има ли води отдолу за да се предвидят съответните скъпи операции по хидроизолации и дренайи, отвеждане на дъждовни и санитарни води, минава ли канал...
После - монолитното строителство с какво мислиш - с тухли или готови панели, ако тухли какви, газобетон или червени ако червени какви.
Изолациите - как ще се решат .
Какво всъщност гониш - качество, цена или баланс като за теб или като за отдаване под наем или като за продажба.

Сега виждаш ли защо не ти дават точни цифри, ами на неправилно поставен въпрос няма правилен отговор - Аристотел май го беше казал...

Седни с един архитект , дай му идеите, палти му някой лев, заведи го да види и ще те ориентира най-добре. И при добро желание , тук трудно , мисля някой ще ти каже повече.

Примерно да питаш колко струва лаптоп ? Ами може 800 може и 4000 лв. , зависи какво искаш да правиш с него, за какво ти трябва, дали е марков или не... А и единият и другият са все лаптопи.

Не съм строител, просто като прочетох реших да ти пиша два реда. Може пък някой да ти даде идея по-добре от мен, но с тая начална информация едва ли...
Re: Оферта за груб строеж
29-05-2009 - 19:26:33
Браво Стефане smiling smiley хора като теб подържат форума жив clap: clap: clap: Жалко,че повечето които построиха като теб не помагат както ти помагаш. Забравиха за форума от който тръгнаха с въпросите си.Когато форумът им беше нужен той им е помогнал малко или много,а сега когато те трябва да помагат друг вятър ги завя smiling smiley още веднъж АДМИРАЦИИ clap: clap: clap:
Re: Оферта за груб строеж
30-05-2009 - 16:27:49
Здравейте,

Първо искам да ви благодаря за коментара.Аз съм човек,който винаги внимателно слуша или чете.Дали става дума за неща с които си изкарвам хляба или за съвети свързани с някакви мои идеи от които не разбирам-това няма значение.Ако човек иска да разбере нещо,няма как това да стане освен да се рови,да слуша,да пита.
Абсолютно вярно е:моята идея в момента е виртуална,в главата ми.Ясно ми е,че за да стартира и да придобие реални измерения има да се извърви дълъг път.
Както писах преди прегледах основно темата в този форум.Извадил съм си неща като инфорвация,която до някъде ми е полезна...и продължавам напред.
Примера с лаптопа е точен -има за 2 и 200.
НО,моята мисъл е тази: ако имам 20000 лв в джоба и искам да си купя чисто нова кола ,която да има определени екстри,аз обикалям всички възможни дилъри на нови коли.Колите за тази цена или са налични-мога да ги видя,да седна в тях,или пък има
мострен автомобил,без климатик,който също е реален и мога да седна в него.Опцията климатик е ясна- ето ти твоята кола + климатик,който ще имаш вътре и ти стува 20000 лв.За да избягаме от компютрите и автомобилите и да се върнем при бетона и тухлите и в строителсвото има аналогични случаи.Искаш да купиш жилище/имаш 100000 лв/,не искаш да е на зелено,тръгваш и гледаш готови неща.
При мен нещата са други:искам да направя от 6 до 10 къщи,искам да са с по две спални със санитарни възли,дневна с кухня и веранда.Могат да бъдат на 1 етаж,могат и да са на 2. РПЗ може да е 60/65 до 70./Това е идеята ми...ясно е че могат да са и по 250 кв.м. Аз имам свои разчети как бих експлоатирал тези къщи след като са готови.Дали сметките ми ще са вярни ,зависи от много неща.Преди обаче да тръгна да правя нещо искам да разбера това нещо колко ще ми струва грубо.Ако "нещото" ще ми струва 400-500 х.лв,а по моите разчети от него на година ще изкарвам 1000 лв е ясно,че идеята си я трия от главата. Както и да е:влязох тук защото не е адвокатска кантора или кабинет на психоаналик в които си гледат часовника и се плаща на час.Това е форум и всеки може да сподели нещо или да попита.Не ме разбирайте грешно-не е проблем да дам на някой пари и той да ми даде съвет.Само парцела ми струва достатъчно много,та още някакви пари отгоре за професионален съвет едва ли са толкова важни.Но тук аз чета за доста детайлни сметки свързани със строителство,което значи ,че хотара тук или са професионалис-ти,или са минали тоя път и вече са им ясни много неща.
Вие коментирате,почвата,денивелацията,каква може да е плочата,къде е водата и тока.Оставете това: моят въпрос е колко ще ми струва приблизително една къща като строителство до покрив/ хайде махаме основата-нея ще я мислим отделно
,макар ,че едва ли е трудно еди строител да ти каже основите според терена струват ОТ-ДО.
Иначе в основни линии пътя ми е ясен:статута е земеделска земя,зная колко ще ми струва промяната,за колко време ще стане.Зная,че трябва да направя проект и т.н.
Въпросът е ,че това струва пари,а аз искам да знам има ли смисъл да ги давам.Тук и в НЕТ-а като цяло е пълно с обяви-груб строеж,до ключ и какво ли не.АКО във форума има професионални строители,моля пишете ми.Кажете какво искате от мен като информация за да ми дадете идея за цена.Ако аз ви дам примерно 70% от нужната ви информация,то като професионалисти може да прецените и да ми кажете-плиятелю за това което ми казваш цената е....+- толкова % или в сума.Това е цялата работа. Отново благодаря предварително за всички мнения и съвети.
Re: Оферта за груб строеж
30-05-2009 - 18:41:33
Виж си личните съобщения за да се ориентираш с отговора който съм изпратил.
Re: Оферта за груб строеж
30-05-2009 - 19:01:57
avatar
Амадеус, за да искаш цена на изпълнението на строителството, трябва да можеш да строиш.Казваш че земята е овощна градина.Върху тази земя НЕ МОЖЕШ да строиш.
Цената на инвестицията ти зависи дали изобщо можеш да започнеш.Има места където само за преотреждане ще се изръсиш колкото за грубия строеж.
Почни от началото защото при тези занимания не може да се прескача никой етап.
Не отварям тема за вода, ток, канал, Натура 2000 и гладен кмет и местен Гладен архитект.
Сканирай една скица от по ново време като си заличиш личните данни и наистина може да получиш от форумците уникално полезни съвети.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход