Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
13-04-2009 - 21:34:53
zaiadliveca Написал:
-------------------------------------------------------
> Бат Гойко , това къде в Бг.


Здравей Заядливец,

района е град Пловдив

Geto: Няма такива истории 40% процента напред / питай го на каква база не са 75% напред примерно (сигурно неговия майстор си е взимал така и се предава от генерация на генерация). Това са пълни фантазии на тези хора, разбирам да е леноардо давинчи (и то признат) да му дам напред. При положение че пред къщата ми се изредиха да питат 5 бригади дали ще строя и кога почвам е показателно (миналата година ми казваха ще видим ако има време).

Ако му дадеш пари напред му искай банкова гаранция на твое име (ако знае какво е това) за да ти обзпечи аванса в случай че се появи някой който му даде 50% напред и първо с него започне. Аз не бих се навил (от както ми изчезна майстора на оградата а имше да маха едни гвоздей от шапката явно му е било под достойнството, ама и аз да му дам всички кинти без да съм приел обекта / фатална грешка)

Моя пазарлък е отляти колони и фусове, 50%, отлята плоча 40%, декофрирана плоча 10%. Нагоре аналогично.

Поздрави
BAT_GOIKO
LKK
Re: Оферта за груб строеж
13-04-2009 - 23:21:21
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> А някой стои ли с фирма?
>
> Сега, моят строител ми иска 40% авансово от общата
> сума, който % се явява стойноста на първият етап.
> Това не е ли малко множко за аванс?

Ами те фирмите си иската аванс. Ако ти се чете виж как се аргументират.
[forum.imoti.net]


Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 00:07:06
За трамбоване,армиране и бетониране на площадка от 150 м2 ,не съм платил на строителната фирма заради грешен наклон.Също и за покрива покрито с битумни керемиди загряти с горелка врху найлона,така че за сметка на строителите сложиха нови битумни керемиди лепени без горелка.
Я питайте тези дали ще се съгласят да изкъртят току що налята плоча заради големи пукнатини или е доста наклонена заради неправилно закрепване на кофража при условие че сте платили 40% от стойността а офертата.
Затова плащайте само на етапи.
Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 01:43:07
Здравейте съфорумци,
с извинения искам да изкажа едно мое мнение по цените за СМР.
Цените за м2 фаянс в БГ се определяха до кризата така;
По принцип кадърните майстори са по света ,но не у нас.И така майстора,който си въобразява ,че е фаянсаджия иска да си върже надница 50 лева,но отръки му идват на ден,изключая времето за кафе,тоалетна,бира и т.н. около 3 м2 на ден.Едното разделено на другото определя и цената на м2 положен фаянс.,т.е.17-18 лева на м2.
Тези цени не са фирмени ,а махленски.
Така стои и въпроса с грубото строителство.Не може един м2 груб строеж да е 45 лв.
Един свестен фаянсаджия трябва да е с капацитет около 25 м2,т.е.с каквото се захване,трябва да го изкара същия ден или една баня в един апартамент.Един кофражист-6 м2 на ден.
Извинявайте,чета по форумите за цени от 20,30,45 лева за м2 гипсокартон,за 24 Е/мгрубо строителство,за 22 лева фаянс на свободно практикуващи и 15 лева чрез фирма.Според мен цените до кризата и сега не трябваше да надхвърлят за груб строеж от бригада 27 лева,за фаянс най-много 7 лева.За машинна мазилка 2,50 или 3,50 ако машината си е на бригадата.
Добро утро.
Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 08:50:56
Даже може и да не стигнат парите. Ти попитай бат гойко и боянеца дали кофражните платна, подпорите, дървения материал, бетона , арматурата, машиносмените на багерите и камионите ги плащат след като се изпълни нулевия цикъл. Няма фирма, която на краен клиент да работи авансово, защото крайния клиент не е наясно със спецификата на строителството и може да не плати при добре свършена работа.
Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 14:35:55
Здравейте отново,

4ovek мога да споделя при мен как се нареждат нещата:
Кофражни платна ползвам за втори път (първия път за оградата)и ги плащам чак след като се опредли колко дена съм ги ползвал, предвартелно само казвам дали ще са ми нужни приблизително 2 седмици или 2 месеца. Чух от познат който направи меркетинг за неговата къща февруари (вече е на покрив) че искали гранация (пари в брой) или минимум определен срок за да ги вземеш - явно е било преди кризата.
Подпорите (т.н. Телескопи предпопалгам) аналогично на кофражните платна след използването им.
Дървения материал - плащам го веднага след като ми го доставят ( в момента има много на пазара smiling smiley )
Бетона - плащам си го на следващия ден след като ми отчетат реално вложените количества (вчера даже бях поръчал с 2 кубика повече но не ми го начислиха от бетоновъзела, казаха че са го използвали другаде - приятно изненадан бях)
Арматурата я предплатих цялата още Октомври 2008 заради интересната цена на желязото - сега като отидох да поръчвам ми направиха още отстъпка.
Багерите и Камионите на вечерта след като свършат работата.

Със сигурност при всеки е различно, аз само описах моя случай (нали за това е форума).

Крайния клиент не е специалист но може да си направи поръчката както трябва за да го разбере специалиста/изпълнителя, ако има неразбиране в едната от двете страни то тогава по добре да не се работи. Разбира се че е нужно и доверие но ако гледните точки преди започването и свършването на работата са доста различно то тогава призовавам кръгом на двете страни и търсене на нови предизвикателства.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 15:31:01
BAT_GOIKO Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте отново,
>
> > Дървения материал - плащам го веднага след като ми
> го доставят ( в момента има много на пазара )
> Бетона - плащам си го на следващия ден след като
> ми отчетат реално вложените количества (вчера даже
> бях поръчал с 2 кубика повече но не ми го
> начислиха от бетоновъзела, казаха че са го
> използвали другаде - приятно изненадан бях)
> Арматурата я предплатих цялата още Октомври 2008
> заради интересната цена на желязото - сега като
> отидох да поръчвам ми направиха още отстъпка.
> >
> >
> Поздрави
> BAT_GOIKO

Привет . Тъй като сега започваме и ние , би ли споделил на каква цена ти предложиха амратурата. Ние я купихме ноември месец на 1,07 с ДДС заготовка.Интересно ми е сега накъде съм - загуба или печалба. Ама и що ли питам при свършен факт.Дървения материал горе - долу как го вземаш , като цена .

Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 17:13:53
zaiadliveca Написал:
-------------------------------------------------------
> BAT_GOIKO Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Здравейте отново,
> >
> > > Дървения материал - плащам го веднага
> след като ми
> > го доставят ( в момента има много на пазара
> )
> > Бетона - плащам си го на следващия ден след
> като
> > ми отчетат реално вложените количества (вчера
> даже
> > бях поръчал с 2 кубика повече но не ми го
> > начислиха от бетоновъзела, казаха че са го
> > използвали другаде - приятно изненадан бях)
> > Арматурата я предплатих цялата още Октомври
> 2008
> > заради интересната цена на желязото - сега
> като
> > отидох да поръчвам ми направиха още
> отстъпка.
> > >
> > >
> > Поздрави
> > BAT_GOIKO
>
> Привет . Тъй като сега започваме и ние , би ли
> споделил на каква цена ти предложиха амратурата.
> Ние я купихме ноември месец на 1,07 с ДДС
> заготовка.Интересно ми е сега накъде съм - загуба
> или печалба. Ама и що ли питам при свършен
> факт.Дървения материал горе - долу как го вземаш ,
> като цена .
>
>


Здравей отново,

арматурата я купих ноември (преди вас от тогава само пада) на 1,15 с ДДС, сега е 0,96 с ДДС
Дървения материал много зависи за какво точно те интересува. Примера при мен е пресен примера с кофражни дъски на 4 метра / 2,5 см дебели (без кори но не са 1 качество) 180,00 BGN/m3 на пазара без ДДС но си е от мой проверен и доверен доставчик и си имаме приказаката (той си е и производител, кара си дървета и си ги реже на место). Купих само един кубик защото майстора толкова каза имах си от оградата доста останали греди и дъски, а и ги съхранихме правилно.
Пазарната цена за момента е около 210,00 - 220,00 BGN/м3 - проверих тук там.
Според мен сега при подобен излишък на пазара може вече да се наблегне на качеството при покупката и да си избираш доставчика.

Поздрави
BAT_GOIKO

Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 19:43:21
BAT_GOIKO как върви бетона сега
Re: Оферта за груб строеж
14-04-2009 - 20:10:25
Бат Гойко нахвърли някакви цени за следните материали(бетон,б15,б20 със и без превоз и БП,желязо,тухли и вар) че да имаме представа.Аз последно като проверявах(това за пловдив)цените те бяха за арматурна заготовка 0.75 лв без ддс,от хелиос,0.65 лв за тухлите от тракия четворки и 2.50 лв за тухли поротерм от рогошко шосе,бетонът обаче не искаше да пада, сега не му знам цените,но тогава беше доста завишен,това са цени кам юли 2008,та него ми го даваха 98лв за б15 и 105 за б20-това вклучва превоз и бетон помпа,обаче имах уговорката за 200-220 м3 бетон тоест за цялата сграда-арал,ремос много искаха да ме натварят,казаха ми че имали толкова много желаещи и отстъпки нямало за такива количества,с две думи не ни занимавай с дребни работи,говорих и със златна панега обаче ми казаха да ида на място за цените,могло нещо да се направи :] *yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход