Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
24-04-2009 - 21:43:31
Затова модата на битумната изолация отмина.Трябва да се използва хидроизолация на циментова основа,та дори и при самото отливане на фундаментите като добавка към бетоновия разтвор.Струва много по-евтино.А първото се полага едва ли не с баданарка и от най-умния общ работник.
Re: Оферта за груб строеж
24-04-2009 - 22:10:49
Здравейте,много ми стана интересно,че всички се оплакват.Аз си строих и да ви кажа бая доволна си останах.Първо искам да питам защо са ви толкова дебели платна?На мен ми ги направиха с доста по тънки с около два сантиметра,аз си ги купих.Свършиха перфектна работа.Моя предприемач ми ги препоръча и добре че му се доверих,разбира си от работата.И тези планки дето искаш да си ги купуваш-незнам.На мен той мигиосигури ,както и всички инструменти:ъглошлайф,перфоратор,вибратор....А и тези пари за които говорите.На мен основите ми ги построиха на 65лева,плочата на50 и покрива на 50,но беше малко сложен.Много съм доволна,бих изпратила снимки но незнам как.Хайде успешно строене и добре ,че ги има тези форуми за да каже всеки какво го вълнува.Между другото аз имах доста оферти.Едните бяха доста скъпи,фирми направо кожудери,а други пък доста евтини ама....Някакви дето въобще нищо не разбират от строителство.Аз си платих малко по скъпо ,но си спазиха дори срока,за около 60 дена ми дигнаха къщата.
Re: Оферта за груб строеж
25-04-2009 - 00:28:51
Ъъъъъ...каква е тая къща,вдигната за 60 дена...По БГ масово след 60 дена са още на фундамента. *write*
Re: Оферта за груб строеж
25-04-2009 - 21:29:45
ей, alex, предстои ми строеж, ако не е тайна, дай координати на тези твой строители.
Re: Оферта за груб строеж
26-04-2009 - 20:22:08
Здравей,незнам от кой край на България си но той е от Велико Търново.Казва се Мартин Тодоров и телефона му е 0899838240.Хайде успех и ако стане нещо ,да не забравиш да се похвалиш.
Re: Оферта за груб строеж
26-04-2009 - 21:42:01
Благодаря,alex, от София съм. Ще сторя на 20 km от София. Дано да стане работата. Ще почерпя *drink1*
Re: Оферта за груб строеж
26-04-2009 - 21:57:30
Все пак много ми е интересно, дали някой от строителите или тези, които са вече са строили ще има смелостта да каже колко реално струва строежа на една еднофамилна сграда. например:
- изкоп на основи ...........лв.
- кофраж...........лв.
- изолация...........лв.
- основи.............лв.
- армировка.......лв.
- бетон..........лв.
- кофраж...........лв
- армировка.......лв.
- плоча.............лв.
- зидария..........лв.
- покрив..........лв. и т.т.
Мисля, че много от хората които са решили да строят сами ще са благодарни на такава информация. Знам, че звучи еретично, но защо пък не. Ако не сте съгласни с мен, просто............. пийте едно за мое здраве. Аз съм решил да ползвам бригада само за основи, армировка, колони и плочи. Зидарията и другото ....... с приятели. Не съм вързан в ръцете, правил съм и ел. и ВиК, и изолации. Сега мисля да си го направя за мен.
Наздраве на всички *drink1* .
Re: Оферта за груб строеж
27-04-2009 - 10:24:26
Разбира се,че така ми направиха офертата.
Основи.
-изкор на основи 30лв.на час транспортта е отделно.
-кофраж на основи -45лв.
-изолация-хидро и топлоизолация-25лв.на М2
-армировка-0.25лв.на килограм
-бетон-3лв.наМ3
-зидария-батал-8лв.наМ2-единички-12лв.наМ2
-кофраж на плоча +колони 40лв.наМ2
-покрив 50лв.заваршен без ламарини и улуци.
Но моя покрив е сложен.
smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
27-04-2009 - 10:51:40
Здравей alex,

интересни са ти цените и са полезни за всички във форума. Мен по скоро ме заинтригува че разделят при офериране дейностите по конструкцията на кофражиране, армиране и наливане на бетон (Можеш да ги изгониш на всеки етап winking smiley ). Така е още по подробно при мен ми дадоха обща цена за трите дейности та и даже с зидарията (при теб е още по професионлано - разделена е на с четвори и единички). Явно хора от бранша са я смятали офертата.

Кофража (какъвто и вид да е) включен ли е в цената за позиция кофраж или ти им го предоставяш? - предполагам не е включен но да си питам.

Предполагам че си район - София или морския бряг - пиши къде.

Успех!!!

BAT_GOIKO
Re: Оферта за груб строеж
27-04-2009 - 14:27:55
Е нали за това е форума да си помага ме.С одоволствие бих помогнала на всеки стига да почерпи (шегичка).Ако имате вапроси давайте.Аз вече сам на етап доваршителни дейности,от грубия строеж добих доста опит.
winking smiley winking smiley winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход