Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
04-04-2009 - 12:06:45
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------

> Аргонавт, идеята е , че по-важното е да е
> отговорен сторителя, да работи с желание да не
> натоварва себестойността на следващите етапи, а
> не толкова офертата.


Напълно съм съгласен с теб . Инвеститора си носи глава на раменете и отговорността също. Все пак той е човека , който възлага работата.
По-горе си писал за противопожарните норми. Точно нормите , законите и администрацията създават пречки за нормален бизнес климат и свободен пазар. Аз това имам впредвид. Създаването на такъв тип камари , като нашите , "умни" закони , минимални цени и т.н. правят пазара напълно "свободен".
Пример от преди няколко дни - с наредба общините вземат решение за поставяемите обекти , като анулират всички до сега такива независимо върху каква земя са - държавна , общинска или частна. Също така , понеже имам имот в Слънчев бряг и реша да поставя нещо , то това било втора зона и трябва да се съгласува с МРРБ .
Такъв дух в другите държави , доколкото ми е известно - няма.
Re: Оферта за груб строеж
04-04-2009 - 13:43:58
"Района около София" е доста обширно понятие. Май разстоянието в момента е много ключов фактор. Плащането на етап също е страхотен успех. Цената, на която аз съм се спрял в момента е 300 лв/кв.м. + плащане на етап. Така че втората ти оферта е ОК.
Re: Оферта за груб строеж
04-04-2009 - 14:55:36
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Зестате, само да отбележа, че нещо си в грешка.
> Коментираме фирмени цени, което означава, че
> Възложителя отива да приема като е готово и ако в
> последствие се окаже, че има допуски по-големи от
> допустимите по стандарт или договор те се
> отстраняват за сметка на строителната фирма. Ако
> някой ще ходи да следи всеки ден всичко вече не
> говорим за цени от порядъка на 200 евро на кв.м.,
> тогава се сключва договор на база единични цени
> Възложителя си назначава опитен инвеститорски
> контрол (даже още по-добре фирма), който следи
> обекта , приемат се видове работи, актува се на
> база измерени и приети количества и т.н.
>

Колкото и да ми се иска да съм в грешка ми се струва че много трудно ще се намери фирма или контрол или квото и да вземеш там който ще следи така нещата както самия инвеститор би ги следял... Бих подкрепил твоето мнение ако инвеститора е фирма и става въпрос за кооперация хотел или какъвто и да било обект от този вид и инвеститора е мастит бизнесмен ...
Не се ли разходиш вечерта из обекта и не огледаш ли нещата навреме ще береш ядове, така или иначе. При еднофамилната къща нещата са доста по различни, цена от 150 Е/м2 ми е твърде подозрителна... не че не е постижима, но цената ще е работници цигани на които едва ли им дреме много много как строят... не виждам защо се заяждаш но май това ти е стил на изказване...
Re: Оферта за груб строеж
04-04-2009 - 15:04:51
И само едно малко допълнение - за мен лично най добрия вариант за контрола по къщата си остава проверката на проектантите... не са ми били един и два случаите в които инвеститора си ангажира някой си за контрол който довежда само до объркване .... това е личното ми мнение, всеки си има правото на избор как точно да се справя с нещата...
И наистина за последно - поискай най добре среща с човек на когото въпросната фирма е построила еднофамилна къща. Ама не инвеститор на кооперация или квото и да било.... на еднофамилна къща. И най добре (ако има възможност де) се срещни с въпросния човек за мнение без от фирмата да разбират за това....
Re: Оферта за груб строеж
04-04-2009 - 17:00:12
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
> Колкото и да ми се иска да съм в грешка ми се
> струва че много трудно ще се намери фирма или
> контрол или квото и да вземеш там който ще следи
> така нещата както самия инвеститор би ги следял...
> Бих подкрепил твоето мнение ако инвеститора е
> фирма и става въпрос за кооперация хотел или
> какъвто и да било обект от този вид и инвеститора
> е мастит бизнесмен ...
> Не се ли разходиш вечерта из обекта и не огледаш
> ли нещата навреме ще береш ядове, така или иначе.
> При еднофамилната къща нещата са доста по
> различни, цена от 150 Е/м2 ми е твърде
> подозрителна... не че не е постижима, но цената ще
> е работници цигани на които едва ли им дреме много
> много как строят.
.. не виждам защо се заяждаш но
> май това ти е стил на изказване...
>


Напълно съм съгласен с теб , за контрола от самия инвеститор/особено за еднофамилни къщи/.
За другото и циганите не съм съгласен, освен ако такива са цените в София?
Re: Оферта за груб строеж
04-04-2009 - 20:46:44
4овек е прав ! Хайде да ви видя бе евтинджии , къде сте ? ? ? ? ? Ето има инвеститор , идете и му работете на 20 лв. / м2 труд . Защото само се пишат глупости в тоя форум . Я да дойде една бригада при мен на 20 лв. да ги видя какво могат !? Имайте предвид обаче , че аз не си поплювам - не един и двама майстори съм натирил като помияри да си ходят на село , защото чеп за зеле не става от тях !
Гето , ако вземеш бригада , викни ме мен за да ги контролирам , пък ще видим колко стават ! ? :] :] :] Смея се , но ти говоря съвсем сериозно ! Бригада на 20-30 лв не стават дори за хамали на сточна гара ! smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-04 20:48 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
04-04-2009 - 22:45:29
Кой може да обясни кое е скъпо и кое не е скъпо.Едни искат оферти за 350Е м2 други 250 Е м2..
Ако наема тези с оферта за 350 Е м2 как да съм сигурен че са добри строители.
От 10 строежи около имота ми само една бригада строи най качествено с двама строители и двама общаци ,останалите са ...... малиии-малиии лошо ми стана и то не от бригади а от Строителни Фирми.
Предложена оферта на Гето за първата плоча е 40% капаро.
Ами ако не е доволен?



Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:28:50
450 евро до ключ ! *book*
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:32:51
Благодаря на всички,

Видях няколко къщи които са построили, влючително 2 които довършват. Цената която ми предлагат е за всичко заложено в проекта: дренаж, мембрани, хидро, външни връзки за ВиК, покрив, оформяне на тупик.... Дали цените на материалите ще се покачват или падат остава само договорената цена. Всички поправки са за тяхна сметка.
Сега, как мислите тези 40% за първият етап не са ли малко много? Другият ми въпрос е за водата, нямам предварителен договор с ВиК, та ако не успея да се договоря с комшиите да се включа в тяхния водопровод какво бихте ме посъветвали да направя?

Благодаря предварително.

С поздрав,
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:34:32
А водомера как ще се узакони с партида ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход