Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:34:39
avatar
Колега МВ,как може такава ниска цена-нека е 500-по лесно се смята, даже и ДДС-то си пропуснал smiling smiley *book*


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:39:15
Предлагам на форума , категорията ДДС да бъде автоматично начислявана над офертните цени , които се дават ! Къде без ДДС-то ? На мен кой ми го спестява , че аз да не го начислявам !? moody smiley moody smiley moody smiley
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:43:14
avatar
Гето,моят съвет е да не разчиташ твърдо на съседи-аз в момента строя една къща близо до София,и имаше проблем със съседите за ток и вода-бяха се съгласили,но онзи ден се отметнаха .Сега вземаме от други съседи,но не се знае докога..... smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:54:01
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Предлагам на форума , категорията ДДС да бъде
> автоматично начислявана над офертните цени , които
> се дават ! Къде без ДДС-то ? На мен кой ми го
> спестява , че аз да не го начислявам !?


:] Автоматично,ако после обекта ще го продаваш! Ако си е за собствено ползване май е редно цените да са разделени: оферта труд,оферта материали/те са с ДДС,а не труда/! Когато всичко е обединено с обща цена ,както някой си оферира 500 е/м2 да речем нещата са размити до безкрай-колко е труда и колко са алтернативните материали , и точно проблема е в последното!Както се казва -лайно в целофан!
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 11:58:38
Тъй тъй ! :] Добре де , в труда има осигуровки и данъци ! Ставаше въпрос за материалите разбира се ! А това как се дели офертата е въпрос на виждане на фирмата и изискване на инвеститора !
Ти сега разбивка на офертата за "Виртуална къща" ли искаш да ти правя ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-05 12:03 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 12:34:04
Не! Аз казвам какъв би бил моят подход като инвеститор на собствен обект,който не е с цел препродаване! Първо остойностявам количествената сметка,определям технологията на изработка и си търся изпълнители по тая технология.Договарям цена на труда и това е фактическата цена.Фактическата цена на труда се облага минимално с фиктивна цена: назначавам ги на почасово работно време с два-три часови графика за работа и се показва този ,който съвпада с времето на инспекцията!Така законно се спестяват суми,които иначе се натрупват в общата цена и върху всичко това начисляват ДДС ,което после крадат данъчните тарикати!Отделно личния контрол по покупката на материалите гарантира качеството!Това е най-общ щрих как да ти стигнат парите за собствената ти къща и разбира се не пасва на строителните фирми!
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 12:38:34
Еееее , аз съм фирма бе ФЛО , не мисля да правя маймунджалъци ! Хората ми са на заплати и има минимални осигурителни прагове , които криза не криза .... не са от най-ниските - напротив дори ! Какъв личен контрол ще направиш при покупка на Поротерм например !?
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 12:56:46
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Еееее , аз съм фирма бе ФЛО , не мисля да правя
> маймунджалъци ! Хората ми са на заплати и има
> минимални осигурителни прагове , които криза не
> криза .... не са от най-ниските - напротив дори !
> Какъв личен контрол ще направиш при покупка на
> Поротерм например !?

Ще си го платя и купя лично,а не нещо ерзац!
*drunk* Тука повече си говорим за малки обекти-еднофамилни къщи! Традиция,чест и гордост е българския мъж да си я построи сам или да вземе дейно участие в тая работа!
Строителните фирми да се развихрят в обекти 4-та категория и нагоре! А пример с поротерма мога да ти дам:когато строителя покаже фактура за поротерм,а е вложил реално два пъти по-евтините тухли! Когато е измазана къщата ,не се виждат какви са тухлите,пък и като не ги познава и различава собственика! Същото е с бетона-платен от инвеститора В20,а налят В7,5! Само не казвай,че не могат да се намерят фактури и сертификати,щото тогава ще те помисля за виртуален строител!
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 12:59:27
Ще се въздържа от коментар тук защото ми звучиш вече несериозно ! Нали се изискват сертификати за всичко бе френд !? smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
05-04-2009 - 13:16:10
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще се въздържа от коментар тук защото ми звучиш
> вече несериозно ! Нали се изискват сертификати за
> всичко бе френд !?


:] Сертификатите са за това-за послужване!Изискват се и се дават,обикновено постфактум при комплектоване на документацията докато ,дотогава инвеститора вече се е поизръсил за благоденствието на строителния предприемач-"жипка-мипка",младо гадже и други благини! Че 500 евра на м2 не стигат за никъде ,бе колеги,и какви са тия 40% първоначално? Аз бих тръгнал на 60% минимум кеш! *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход