Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видове Тухли? С какво да зидам???

Публикувано от Geto 
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 15:40:52
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Flo, а в замазка слагал ли си пелит. И ако да и
> върши работа за топлоизолация на плочата, дали е
> възможно като дойдат с помпата да правят замазките
> да искам да объркват с перлита на място (сигурно
> ще ми съдерат кожата за тоя допълнителен труд, ако
> не ми откажат директно), или трябва още във възела
> да се прави (ако изобщо е възможно технически
> там...) ??


Имаше една карикатура,която много ми хареса:Стои Ваня Богатир на един кръстопът с две табели.На едната пише :Василиса Прекрасна-200 версти,на другата :Баба Яга -2 версти и ....юнака обръща към Баба Яга spinning smiley sticking its tongue out В този смисъл замазките правя с полистиролбетон!Едното неудобство на перлитовата замазка е продължителното време на изсъхване и втвърдяване.Второто неудобство е че съдържа до 5 % вода и изисква внимателно отношение към направната вода,което ,понякога досажда!Но тия неудобства не съществуват ,когато се използва за топло и звукоизолация в междуредието на стените smiling smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 16:02:54
и тогава как е решим проблема с изолацията на колони и плочи , защото единичка няма как да я строя във въздуха т.е. да предвидя отместване заради изолацията на бетона. а как е ценово този перлит било набъбнал или не smiling smiley , защото ако при него тежестта не е голяма , няма да ми прече да сложа и отвън стандарна 5 см. изолация и сандвича да стане по-голям smiling smiley

StefanB ти какво си ползвал , и вътрешните ти стени как са решени като материал и конструкция (в смисъл звукоизолация ?)
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 16:11:28
Quote

Демонстрирал съм изключително високото топлинно съпротивление на тази система по много прост начин-директното нагряване!

:}
И това ако не е за регистрация на патент......здраве му кажи.

А директното охлаждане confused smiley

Какво ли става с точката на росата smoking smiley като попадне в перлита и последния стане на прах и мухъл...... sad smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 16:56:06
Пешо, в перлита може да падне точката на росата единствено от носа на майстора smiling smiley иначе се нарича точка на оросяване.Даже гледам по някои телевизии я показват в рубриката за метеопрогнози! Карай по темата!
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 18:21:38
Ееее, един прост пласйор на вата откъде ще знае терминологията winking smiley

Иначе не се бъзикам - наистина ми хареса идеята ти и пак те призовавам - доразвий я малко (така и така си почнал) - ламбди, дебелини, пари, + ове и минуси и т.н.
Ама айде без директни нагрявания и тем подобни алхимии.
Ти тука поне си известен че все се позоваваш на закони, наредби и алинеи.
Дай малко по-научен продукт на тази стена smoking smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 19:01:24
Цитат:"Дай малко по-научен продукт на тази стена "Тази стена не съм я измислил аз брато ,измислена е още преди да си се родил,но както става в живота -повечето нови неща са добре забравени стари!Защо е забравена от нашите строители сигурно е много дълга тема.Та аз не се наемам да ти пресмятам за тази стена разните ламбди ,мю-та,у-та и каквото искаш още по причина, че това за цял зид не може да бъде коректно.Затова стандартите изискват тези данни само за подложените на въздействие страни от елементите на зида.Значи, въздействие означава динамика-а там вече пълната обхватност е само теория(/дано не звучи сухо/ Иначе аз съм за бъзика,ако е и с повече майтап



spinning smiley sticking its tongue out :} :}
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 19:09:37
Quote

Защо е забравена от нашите строители сигурно е много дълга тема

Aз не съм чувал за нещо подобно като технология да се е полвало, ама много съм далеч от тая област та да знам със сигурност.

Ако са я "забравили" тази технология обаче - най-вероятно е имало основателни причини за това.

Нека по старите майстори във форума се изкажат...........
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 19:41:08
Това е картинка от една стара тема, но технологията е същата за която говори уважаемият Фло. Вътрешният зид, който не се вижда от пяната е от петонни блокчета, около 10 см. пяна и фасадни тухли единички които се виждат от дясно. Може също да забележите и едни скоби които захващат външният зид. Тази технология ми се вижда добра, а тук повярвайте ми зимата е зима, а лятото морsmiling smiley



Поздрав,
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 20:18:10
mooner Написал:
-------------------------------------------------------
> 5. Някой, ако може, да ми каже, защо λ за
> 38 см. тухли Поротерм е 0.19, а за др. (12 см и 25
> см) е 0.33? Доколкото знам дебелината на зида се
> калкулира в коеф. U, а не в λ, т.е. не е
> заради дебелината. Малко ми е съмнително!?

Кагато се появиха тези тухли, имаше дискусия за тях.
Сега не ми се рови, както и не знам дали тази Ламбда 0,19 е истина (но си струва да се провери в Сертификатите).
Писал съм го няколко пъти - като се разгледа цялата гама може да се види, че:
1. Добрите ламбди са за изделия с индекси NF (по памет).
2. За тези изделия има и разлика в относителното тегло. По-малко е, което е логично.
Тогава не си изяснихме защо - дали е по-друга керамиката (с по-малка топлопроводност) или просто има повече дупки (въздух).
3. Тогава тези тухли бяха от внос. Струва си внимателно да се провери какви са свойствата на БГ произведените, особено ако керамиката е "по-специална".

Петър,
В твоя вар. с вата и въздушна междина, като топлоизолация играе основно това, което е навътре от междината - в последната се разхожда външен въдух!

Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти тука поне си известен че все се позоваваш на
> закони, наредби и алинеи.

Тук не му се връзвай много - само се прави на такъв. Май чете само заглавията.

Дори твърдението му: " иначе се нарича точка на оросяване", поне според БГ нормите (Напр. Нар.№7) НЕ Е ВЯРНО!! smiling smileywinking smiley
Според тези норми, терминът е "Температура на оросяване" и се мери в ГРАДУСИ, за разлика от "точката". Аз лично ползвам каквото ми падне - важното е да се разбираме като дискутираме.

Та, според същия източник - Ламбди на дискутираните материали.
Перлит - 0,06
Перлитобетон - 0,26 !!!
Газобетон - 0,16-0,26
Вати - 0,32-0,39

Изглежда в предложението да се използва Перлитобетон, има едно 4х влошаване топлоизолационните свойства на изходния изолационен материал (става сравним и по-лош от Итонга), респ. е необходима по-голяма дебелина. Очаквам същото и за Полистиролбетона, но нямам данни.
За крайния резултат, както каза mooner, "дебелината има значение", както и експлоатационните условия. Обикновено реалните Ламбди се влошават спрямо лабораторните, основно заради влагата. Руснакът например, отчита и това в нормативите си - като правило, залага по-лоши Ламбди от нашите.
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 21:47:55
Quote

Перлитобетон - 0,26 !!!
Eми тя работата се поизясни.
Калкулатора ми показва че такава стена описана от фло иска мезду тухлите да има 28см перлитобетон за да достигне едва-едва до нормата от U=0.5 в гореупоменатата наредба 7.

А аз като искам (скромничко) стената ми да бъде с U=0.4 да взема да наливам 41см перлитобетон между двете тухли ли ? Е няма да стане.

Ето затова явно не е разпространена тази технология и са се отказали от нея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход