Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видове Тухли? С какво да зидам???

Публикувано от Geto 
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
28-07-2008 - 23:25:41
Любо - голям си "тома неверни" да знаеш.
Какво се хващаш толкова за буквите.... гледай основното.

Ама честно казано и аз съм малко като тебе де. Обичам да чопля, да ровя...да си изясня и най-малките подробности......въпрос на характер.
То и затова пускам теми тука де, даже и провокирам някой път та да стане добра дискусия (както за нуждата изобщо от фасадна изолация)

И аз не им имам много вяра на обявените цифри. Например за мене си си правя изчисленията за моя Поротерм на база ламбда 0.5, а не 0.3 както го дават на сайта.

Иначе тухлата е добра. Цяла къща направих с нея и наистина е "лекарство" срещу главоболия с майстори с " 2 леви" ръце както спомена и Борката. Не е само до ТИ.
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 00:01:11
Аз се спрях на 25 N+F плюс изолация каменна вата.Мисля че се доближава до оптималният вариант за строителство на еднофамилна къща.Любо,Petar това да чоплиш ,ровиш и изясняваш нещата е много хубаво нещо.Аз иначе много бързо щях да се хвърля на македонски или гръцки четворки,но разпитах тук там,почетох малко и ето че съм на Поротерм...Мисля че спечелих с този си избор...
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 00:06:23
"Мисля че спечелих с този си избор..."

Аз като Любо се надявах малко на готова информация, но нейсе sad smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 00:22:57
Geto, във въпросът ти прочитам че търсиш "практическа информация",а не техническа.Затова и аз невежата се включих да изкажа мнение winking smiley spinning smiley sticking its tongue out .сравнявал съм показателите им на топло и звукоизолация,но не мога да говоря с точни цифри защото беше преди доста време...Съжалявам ....ще напиша нещо както не е-има да се смеееетеееее. winking smiley :]
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 00:29:17
Ето малко инфо,не знам дали това е което търсиш.А и предполагам това вече си го видял в сайта им.



Вид на стената U (W/m2K)
Решение

Външна стена
без допълнителна изолация
PTH 38 N+F 0,47

Външна стена

с допълнителна изолация
PTH 25 + 4 cm EPS (5 cm MF) 0,49
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 00:56:37
здравеите някои знае ли с какво се измазват поротерма от въте имам предвид стаите благодаря предварително
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 01:53:22
С каквото ти кефне
Единствено зависи колко ти е дълбок джоба spinning smiley sticking its tongue out
Ама то за всичко е така.... smoking smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 06:18:59
avatar
Най добре с гипсова мазилчица..... :]

Чест и почитание
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 20:18:36
Каква е цената на обикновена тухла 4-ка и колко бр. на кв.м.?
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 20:33:41
Гето, тази година дето вземах четворки на Генерал Тошево (най-здрави са) ми ги дадоха на 1.05 лв/бройката.
На някои места на къщата дето не стигна Поротерма сложих такива.
Разказаха ми играта тая пролет като правех канали за да положи брат ми гофретата с елинсталацията. Затова пак такива взех за 2 етап.
Там ще е магазина и тъщата spinning smiley sticking its tongue out , няма да я топля с Поротерм я... cool smiley
Иначе има и по-евтини четворки - около 90 ст.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход