Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видове Тухли? С какво да зидам???

Публикувано от Geto 
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
01-08-2008 - 04:56:51
Лала–буум,

Аз строителните технологии практикувани в Родината ги научавам главно тук по форумите sad smiley Възможноста да строя без допълнителна топло изолация, към която имам голями резерви, е особено примамлива, но ще трябва на направя допълнителни проучвания. За вътрешните стени Поротерм 25 ми се вижда повече от необходимото, но от повече глава не боли winking smiley
Иначе за форума си права, тук ще научиш повече полезни неща от който и да било търговец, майстор и т.н. Стой тук и взимай участие, не се притеснявай ще бъде полезно за всички smiling smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
01-08-2008 - 19:41:14
Petre kakvo ima6 predvid kato kazva6 "pripikae"? Bi li objasnil nedostatazite na tozi material, i za6to njakoi tolkova go hvalat,a drugi go otri4at. Mom4eta molja da me izvinite za latinizata!
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
05-08-2008 - 04:36:52
Гето, ето ти идея за изолиране на външните стени от вътрешна страна което ще придаде и битов характер на възрожденската ти къща: След като всичко е изидано и положена ВиК, ток и всички други подробности, правиш дървена скара през 16 инча, пълниш с минерална вата и отгоре ковеш "хардууд флор", от готовия. Така във всяка една стая ще имаш по една стена обшита с дърво, което според мене ще придава битов характер.
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
05-08-2008 - 14:25:47
Земляк, аз мислех за нещо подобно, но идеята с ламперията е мн. добра. Без да съм специалист и без да искам да обидя някого, но нещо имам голями подозрения към тези външни ТИ. Какво мислиш ти? Та като гледам как иначе нови коопераций, къщи са вече с подкожушена или паднала мазилка, представям си какво ще бъде със тези стиропори sad smiley Ти нали си спомняш какво стана тук с "изолацията на века", азбеста или това последното с пластмасовите шишета за вода?! :ami: У дома в България хората са прекалено доверчиви и захласнати към всичко що иде от западwinking smiley
Как изкара празниците? Ние ходихме на Карибаната, но съм разочарован, е намерих един iPod като малка компенсация smiling smiley

Лека седмица,
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
06-08-2008 - 00:30:17
Гето, и аз съм на същото мнение. Тука "стако-то" издържа много и е много красиво, в БГ май му викат минерална мазилка но не знам колко добре го полагат и дали материалите са качествени. Не е задължително да имаш стиропор от долу ако слагаш стако, но е доста скъп материал и затова трябва да следваш указанията на полагане. Иначе казано да имаш доста гладка повърхност в/у която се нанася стако-то, например изпердашени стени.
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
14-08-2008 - 01:18:54
Ето на, ще кажете досадник неаден стига с тези тухли sad smiley

Никой обаче не изрази ясно мнение на въпросът ми: Ако строя с Поротерм 38 мога ли да елиминирам външната топло изолация confused smiley Зная, че колони, трегери... трябва да се изолират, но кажете ми моля за тухления зид confused smiley

Хайде, бъдете по-търпеливи, не всички имат вашият опит я smiling smiley

Благодаря
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
14-08-2008 - 01:30:49
А ще имаш ли вътрешна ТИ бе "досадник ньиеден"??? :}
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
14-08-2008 - 05:28:34
Земляк, нали за това питам знаещите, ама никой не ми казва sad smiley
Честно да ти кажа нещо съм доста подозрителен към тези изолаций, било външни, било вътрешни, за това съм се огледал в тези тухли Поротерм 38 па да видим eye popping smiley moody smiley

Тази къща беше на повече от 150 год.


Къщата беше в идеално състояние но се наложи да я бутнем sad smiley Стените дебели 1/2 метра, без следа от каквито и да било съвремени ТИ, но не можеш да си представиш каква топлина държеше зиме, а лете хлад.
Виж това:


Е, няма EPS, XPS, вати, но тези хора са имали познания и отношение към природата. Ти забелязал ли си как са строени старите ферми в горички, мислиш ли че е случайно? Ако някога си нощувал в истинска, стара овчарска колиба в Балкана ще разбереш за какво говоря winking smiley

Хайде лека,
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
14-08-2008 - 05:34:46
Много добре изглежда. Това към Шелбърн ли е? Точно гледах една в Шелбърн на доста години във Викториански стил. Дебели зидове е алтернативата на изолациите.
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
14-08-2008 - 08:01:22
avatar
С 38 см на поротерм елиминираш външната ТИ,остава само да направиш термомостове....
Не се гради лесно с поротерма щото ти трябва инструмент за рязане,а той в БГ не е от евтините.
Лично аз бих заложил на една ТИ с ХПС поне 3 см за комфорт и визия ,че днес дори и с поротерм някои си оставят ръцете.... eye popping smiley

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход