Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видове Тухли? С какво да зидам???

Публикувано от Geto 
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
17-09-2008 - 23:12:59
Против 38 см Поротерм:
1. Утежнява сградата (90 кг на м2 от фасадата).
2. Намалява площта на стаите (което бакалски сметнато струва колкото изолацията).
3. Всъщност не облекчава особено другите работи, защото пак трябва да се слага скеле, мазилка, изолация на бетона.
4. Струва 30% повече от нормална зидария.
5. Някой, ако може, да ми каже, защо λ за 38 см. тухли Поротерм е 0.19, а за др. (12 см и 25 см) е 0.33? Доколкото знам дебелината на зида се калкулира в коеф. U, а не в λ, т.е. не е заради дебелината. Малко ми е съмнително!?
6. Безсмислено е да търсим най-малко трудоемките технологии в България, защото тук труда си остава относително евтин.

Най-често прилаганото решение обикновено е оптимално като разходи и резултат, а може да се варира с по-качествени материали и хора.

Ето моята идея: двойна стена от 12 см. Поротерм, а по средата - изолация по желание. Може и обикновен EPS, който сега е защитен от слънце, вода, лед. Така избягваш точки 1., 2. и 5., а плащаш за двойна зидария, EPS и реденето му.
Големият въпрос в този случай е как да се укрепи фасадната стена, която излиза пред бетона и стъпва върху неговата изолация?
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 10:09:56
mooner Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Ето моята идея: двойна стена от 12 см. Поротерм, а
> по средата - изолация по желание. Може и обикновен
> EPS, който сега е защитен от слънце, вода, лед.
> Така избягваш точки 1., 2. и 5., а плащаш за
> двойна зидария, EPS и реденето му.
> Големият въпрос в този случай е как да се укрепи
> фасадната стена, която излиза пред бетона и стъпва
> върху неговата изолация?


Аз съм за!Двойната стена ,както я наричаш се казва трислоен зид и се изгражда едновременно ,на места с превръзка/тухла ,която връзва двата реда/Не може да се каже че това е двойна зидария,защото в един квадратен метър влиза същия брой тухли.Превръзката предполагам ще реши големия въпрос ,както казваш.Най-добри предимства за топло и звукоизолация при трислойния зид виждам при набъбналия перлит.Убеден съм ,че характеристиките на тухлите са без значение ,ако между тях има набъбнал перлит! :!:
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 11:27:53
Най доброто при такъв трислоен вариант е каменната вата с въздушна междина
за аерация, а външната стена да е с клинкерни тухли. (няма нужда и от мазилка)
Обаче си е пара.......
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 12:02:16
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Най доброто при такъв трислоен вариант е каменната
> вата с въздушна междина
> за аерация, а външната стена да е с клинкерни
> тухли. (няма нужда и от мазилка)
> Обаче си е пара.......


Да сравняваш въздушната междина на каменната вата със затворената кухинност на набъбналия перлит е несериозно :g: Поставянето на ватата в междината е в пъти по -неудобно и трудоемко ,отколкото изсипването на перлита в междината.Ако пък е излят ,като разтвор с цимент и пясък/перлитобетон/ многократно се увеличава и якостта на зидарията.Когато има перлит в средата на зидарията , няма никакво значение дали тухлите ще са клинкерни ,силикатни или от бетон smiling smiley

Съвсем по друг начин изглежда въпроса ,ако се занимаваш с продажба на каменна вата :}
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 12:56:52
Quote

Съвсем по друг начин изглежда въпроса ,ако се занимаваш с продажба на каменна вата

Бабината ти трънкина :g: най общо казано, нямам намерение да се оправдавам....

А относно за перлитобетона в кухината - да, има някакъв резон това което казваш.
Ама каква ли работа ще върши....
Я дай ми характеристиките на 1 такава стена аче ми е любопитно smoking smiley
И някой линк по възможност...

Или това е твоя система и си готов за Нобелов лауреат spinning smiley sticking its tongue out :}
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 14:29:14
spinning smiley sticking its tongue out Характеристиките за цяла стена ще ти дадат кандидатите за Нобелова награда по физика/те си се знаят/ :} За перлита има много инфо из нета-разгледай!Аз споделям само практически опит.Правил съм го и като сърдцевина и като външен слой на зида.Демонстрирал съм изключително високото топлинно съпротивление на тази система по много прост начин-директното нагряване!Така ,че кое ,каква работа върши си проверявам сам. smiling smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 14:43:51
Flo, а в замазка слагал ли си пелит. И ако да и върши работа за топлоизолация на плочата, дали е възможно като дойдат с помпата да правят замазките да искам да объркват с перлита на място (сигурно ще ми съдерат кожата за тоя допълнителен труд, ако не ми откажат директно), или трябва още във възела да се прави (ако изобщо е възможно технически там...) ??
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 15:00:51
и на мен ми идва времето за въпроси че ми предстои съвсем скоро начало на строителсто на къща. Та понеже щях да строя вила преди да ми дойде на главата къща winking smiley си бях купил 15-16000 тухли единички - втора ръка, но почти неразличими от нови като габарити и състояние (просто разрушителя беше познат, а намясто имах мой човек да следи какви ги редят по палетите smiling smiley ) и в този ред на мисли не ми е проблем да мисля за трислойна стена , само не знам как да подредя слоевете smiling smiley единичка, изолация, четворка; единичка изолация 25см. поротерм; четворка,изолация,единичка; или; 25 поротерм изолация, единичка
"изолация" - също не е решено какво ше е , но гледам че тук спора се е зародил, значи ще се роди и истината smiling smiley
Кое според вас ще е най-добре..
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 15:12:28
Строителите да ти кажат, аз каквото съм чел по сайтовете (така се строи в Русия а там е хладничко, знаеш и държат на здравото укрепване на изолацията), бих казал 1етворка или итонг или поротерм - каквото решиш, може би най-добре четворка, после изолацията - стереопор или вата или перлит, както тук казват - но ако е вата следва и вентилационен отвор да се остави, със съответната пароизолация задължително и накрая единичката. Спестяваш лепило, дюбели, две ръце шпакловки и мрежа на топлоизолацията и съответния труд - поне 15 лв/кв за поставянето им. Като иззидах можеш или с Италбонд да завършиш (скъпо) или сайдинг (пак скъпо и за мен грозно, но вкусове всякакви) или с хастар и мазилка - класика.
Успех!
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
18-09-2008 - 15:15:02
Не е станало много ясно от поста ми, единичката е отвън, после изолацията, пароизолацията и четворката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход