Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видове Тухли? С какво да зидам???

Публикувано от Geto 
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 20:47:39
Преди време се опитах да провокирам дискусия по тази технология. Нямах успех.
Дано сега да имам. smiling smiley
[forum.imoti.net]

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
29-07-2008 - 21:55:10
Ей Петре, това тъщите са корави със студ не мож ги уплаши sad smiley

Както знаете тука съм през "9 морета" далеко и ми липсва възможноста да скокна до някой склад за СМ, да сравня цени, качество и т.н. Тук в Канада всичката информациа е на един "клик" растояние, а ако си направиш труда да се разходиш до най-близкия "Хом Депо" сепциалистите им ще те засипят не само с най-достоверна информация, но ще ти предложат и безплатен 1-2 часов практически курс по зидария, ВиК, фаянс, ще ти сметнат цени................................. Но понеже в България сме си едни мъченици всичко трябва да бъде по възможно най-трудният и объркващ начин, а в света на информационните технологии информацията прост липсва. Е, останал ни е единият форум за взаимопомощ, но и тук май имаме нужда от онези прословути Ченгели sad smiley

Все пак благодаря smiling smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
31-07-2008 - 18:41:59
Geto,не ни дразни,ами кажи,ако иззидам градинската къщичка с итонг/като най-евтинко/с какво и как мога да я измажа от вън.Тук някъде четох,че не хващали мазилка.Вярно ли е?От дървена къщичка се отказах,защото от проучването,което направих установих,че излизат неоправдано скъпо.Лятото мина,а аз съм още на кръстопът confused smiley
Благодаря!
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
31-07-2008 - 19:01:03
Aбе ти добре ли си? В градина ще слагаш Итонг ???
И кой те излъга че е най-евтино с итонг
По хубаво и красиво от дървото за градина няма.
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
31-07-2008 - 19:12:06
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Aбе ти добре ли си?


Стресна ме бе,човек!
То ще бъде малка виличка от 20м2.с навесче.Това,което ми предлагат фирмите за дървени къщички ще ми излезе към 17000/+ - /лв.А с приятели изчислихме,че с итонг ще е някъде около 5-6000лв.с наш труд.Затова искам да го скрия/итонга/ с подходяща мазилка.Или съм в грешка?

confused smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
31-07-2008 - 19:36:23
Щом си изчислил...няма да те разубеждавам., но може и с тухли. И ще ти е по-евтино и практично.
Тогава няма да имаш нужда да задаваш горния въпрос и да се чудиш как да избегнеш итонга да се "припикае". А стане ли това - пиши го бегал.
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
31-07-2008 - 19:58:58
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto,не ни дразни,ами кажи,ако иззидам градинската
> къщичка с итонг/като най-евтинко/с какво и как
> мога да я измажа от вън.Тук някъде четох,че не
> хващали мазилка.Вярно ли е?От дървена къщичка се
> отказах,защото от проучването,което направих
> установих,че излизат неоправдано скъпо.Лятото
> мина,а аз съм още на кръстопът
> Благодаря!


Еййй ето на, хората и от мен взеха съвети да търсят по строителните технологий smiling smiley това така силно ласка самолюбието ми clap:
Сега сериозно, аз нямам право да давам подобни съвети, тука си имаме къде по-голями капацитети winking smiley Виж ако питаш за екологични/енергоспестяващи решения или просто като естет няма проблем ще бъда на твоите услуги, но за технологии, цени не smiling smiley

Желая ти успех
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
31-07-2008 - 21:57:48
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Щом си изчислил...няма да те разубеждавам., но
> може и с тухли. И ще ти е по-евтино и практично.
> Тогава няма да имаш нужда да задаваш горния въпрос
> и да се чудиш как да избегнеш итонга да се
> "припикае". А стане ли това - пиши го бегал.


Това с "припикаването"не го разрах,но сигурен ли си ,че това с тухлите е най-евтиният материал?Моля, за извинение за липсата ми на компетентност,но това ще е първият ми градеж.Да не се издъня!
sad smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
31-07-2008 - 22:09:18
Сега вече си на прав път winking smiley
Re: Видове Тухли? С какво да зидам???
01-08-2008 - 01:10:09
Geto, искам да те питам дали правилно съм разбрала,че ако сложа поротерм 38см няма нужда от ТИ,като фасадата ми ще бъде гранитни или варовикови плочи(още не съм решила),а за вътрешните стени-поротерм 25см дали има добра звукоизолация?
Благодаря предварително на всички във форума за мненията които дават.Те са безценни!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход