Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 16:49:13
avatar
А на практика нещата са ...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 17:21:36
Quote
kalin72
Ами аз и затова питам, за да знам дали този вид основа е подходящ за сглобяема къща. Идеята ми е да я препоръчам на архитекта като вероятна основа на моята къща. Разбира се, след нужните геологични изследвания.
Калине, този вид фундамент масово се използва ....в страните където масово се строи дървено-скелетни къщи, особено в извън населени места. Имат си хората определени изисквания към дебелината и към трегерите опасващи периметъра, изискват се и съпки за евентуални подпорни колони ако р-рите на къщата са над еди си колко, но пак повтарям в страни където този вид строителство е масово.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 17:32:42
А какво, освен скапаната нормативна база, която се оправя много често с подкуп(което е жалкото у нас), пречи да се направи същото и у нас???
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 17:36:27
Макар да споменах, че "голото" цитиране на нормативи, в случая не спомага дискусията, а я затваря, продължаваме по същия начин.
Еми, вероятно става дума за това, което пиша - ДЕФЕКТЕН НОРМАТИВЕН АКТ - то сигурно и това е бизнес (халтура) за "избрани".
Какви нормативи "за натоварване", какви пет лв., дори изразени в Нютони?
Кой защо и как пише, и цитира??, че стоманобетон и "дърво" (да ме прощава Николов за термина) е ЕДНО И СЪЩО?
Може и да греша, но не съм чувал за "строително дърво" (и плочи) по тежко от 500-800 kg/m3 и конструктивен бетон под 2300-2500 kg/m3. И това, ако приемем при сравнението, че "дървото" е наредено плътно в сечението на една междуетажна (покривна) "плоча", например - пак имаме над 2х разлика. На практика, вероятно 10-15х.*zzz*.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 18:57:21
Какво ви пречи, господа, да вземете съответните евронорми, и да ги приложите и у нас? Та те са си валидни от много време насам. Отвъд океана е друго - там има таблици, и никой не си играе да смята дължини и сечения.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 19:02:06
avatar
Е, дряна и някои габъри минават 1000 кг/куб.м. , ама горното (Любо) е адски вярно.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-23 19:02 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 19:05:48
avatar
Quote
percival
Какво ви пречи, господа, да вземете съответните евронорми, и да ги приложите и у нас? Та те са си валидни от много време насам. Отвъд океана е друго - там има таблици, и никой не си играе да смята дължини и сечения.

Ами да прилагаме колко да прилагаме. Каквото и да приложим опираме до начален, междинен или краен "разрашевач" (от тия дето дават разрешения за всяко едно нещо), който въобще не го е еня и ако нещо не му се вписва в 2-те точки длъжностна характеристика вика "проблем" и гледа подканващо. И когато му извадиш нормативи и сметки само се раздразва и казва, че това е решението на въпроса.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 19:11:56
Quote
percival
Какво ви пречи, господа, да вземете съответните евронорми, и да ги приложите и у нас? Та те са си валидни от много време насам. Отвъд океана е друго - там има таблици, и никой не си играе да смята дължини и сечения.

Космосът , космосът ....... :] *beer*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 19:29:12
Лошо. То е от немукаетлък - не от нежелание. Пък чиновникът по дефиниция си е виновен - мачкай го, докато мърда. Като ти каже "проблем" - кажи му - "аз (пък и административните съдии) - "проблемите" ги обичам в писмен вид.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2010 - 19:55:00
Сега се сещам че насипа който направи човека от снимките на Калин, беше само в зоната на плочата, а трегерите опасващи целия фундамент лежат на солидна почва. Точно това е което съм виждал по книгите относно слаб он грейд. Ако има стъпки то те също трябва да легнат на здрава почва а не на насипа, като има изисквания за размерите им.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход