Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 08:05:17
Сайдинга го мразят,щото е скъп.Да не мислиш,че за нещо друго го мразят...smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 12:24:30
Quote
фло
Поради най-малко десет пъти по-бързата дифузия на температурата в повърхността на дървесината, отколкото дифузията на вода към вътрешността ,температурата се изравнява с външната и когато имаме температурно изравняване няма движение на водните пари и няма как те да проникнат,че и да преминат през дъската и да стигнат до ватата! Просто е и бих ти пейстнал тука една монография по въпроса ,ама да не ставаме още по досадни за хората дето ни четат! /quote]

Фло,
Само съм чувал малко за и не я разбирам т.н. "температурно задвижваната дифузия". За нея може да е вярно, че спира при изравнени температури. Дай си монографията на ЛС, ще я прегледам с интерес, най-вече на тема дали и доколко участва в обсъжданите явления. Ако описаната от теб дифузия е съществена, най-лесният начин да я предотвратим е с преграда с нулево температурно съпротивление - нещо не ми харесва такава стена.
Твърдя (цитирам) обаче (не за пръв път, ако помниш), че концентрацията (Абсолютната влажност - g/m3) НЕ ЗАВИСИ от температурата, както и винаги съм се съгласявал с теб, че има ли неравновесия, природата ВИНАГИ се стреми да ги изравни в посока от високото ниво (топло, концентрирано и т.н.) към ниското.
Описва се с любимия ти закон или вече той не важи, заради спора.

Това е само ЕДИН от възможните проблеми на "твоята" стена (дъски-вата-дъски) - "издиша" по всички параметри за които се сещам на предназначението й - "отграждането" от външната среда.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 14:22:09
Да се върнем в началото на строителството. Какво ще кажете за това творение? Мнениея за фундамента?
[forum.nadvora.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 16:24:50
Quote
US Builder

ДА, на найлона!
НЕ, на дъбовата дъска!

Целулозата е главната съставляваща на дървесината! Тя е химически устойчива,не е така обаче с найлона!
Точно паропреградата от найлон ще направи така,че всеки, който влезе в такава къща без проблем ще установи кои са любимите и най-използвани кухненски подправки от домакинята.Чесъна например само веднъж използван, както се казва с една идея в повече, ще напомня с години присъствието си от стената,понеже толкова реактивния сулфид залепя за найлона и се свързва с него! Така е и с останалите етерично-маслени подправки ,които използвани в тенджерата и увлечени от изпаренията обикалят из къщата ,докато се свържат с найлона!Веднъж свързани с найлона, кухненските миризми продължават да се излъчват във вътрешното пространство на къщата ! Това е само един от рисковете при използването на вътрешна паропреграда.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 21:49:40
Quote
kalin72
Да се върнем в началото на строителството. Какво ще кажете за това творение? Мнениея за фундамента?
[forum.nadvora.com]
Калине, това е цаката. Изчакваш до като се пенсионираш и започваш строежа сам. Това е моя план. Ако е рекъл Бог може и да склопя очи в новия си дом.:]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 22:26:55
avatar
След като толкова много се спори - нека се опитам да внеса малко от малко ред в понятията (по моята част).

1. Дърво - растение, притежаващо коренова система, стебло, корона и плод (кога ядлив, кога - не). Дървото не е материал и ползването на понятието дърво с цел обобщено охарактеризиране на едно огромно многообразие от материали с разстителен произход с различни (от промишлено и в частност строително значение) физикохимически свойства води автоматически до колкото и вярно то толкова и грешно твърдение независимо с каква цел и в каква посока и в каква нужда и с какъв смисъл и подтекст.

2. Дървесина - материал, продукт от дърво. Бива:
2.1. Иглолистна (не чамова)
2.1.1.смолиста
2.1.2.несмолиста
2.2.1. беловина
2.2.2. ядрова дървесина
2.2. Широколистна
2.2.1. Кръговопореста (акация, дъб, габър, ясен...)
2.2.2. Пръстнатопореста (бук, явор, бреза..)
2.2.3. Междинна (орех...)

Много моля горното писание да не се счита за академично изхвърляне. Когато казвате - "коефициентът на дървото.." или "дървото пропуска..." или "дървото попива..." или "дървото не попива.." и най-вече "дървото се използва за..." или "дървото не става за ..." и всякакви там твърдения много моля сещайте се за тази малка класификация и се конкретизирайте, защото иначе става боза. Там горе има дървесини с коренно различни свойства и показатели и оттам предназначения и направления за ползване.

П.С. Колегата е чувал, че през стените на дъбовите бъчви минава кислород, който облагородява виното и не допуска минаването на бактерии. Да, ама ако си сложа дъбова ламперия някой ден (много ми харесва, наистина) и като го мина с две ръце полиуретанов лак с междинно шлайфане какъв къслород какви пет лева ще минат през кръговопорестата му иначе структура - акъла не ми стига....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 22:52:10
Като стана дума за сайдинг...предполагам не сте попадали на сайдингите на един японец...Фуджимори...

[www.materia.nl][tt_news]=235&tx_ttnews[backPid]=532&cHash=6ceb9a67dd
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 23:14:13
Quote
n.nikoloff


П.С. Колегата е чувал, че през стените на дъбовите бъчви минава кислород, който облагородява виното и не допуска минаването на бактерии. Да, ама ако си сложа дъбова ламперия някой ден (много ми харесва, наистина) и като го мина с две ръце полиуретанов лак с междинно шлайфане какъв къслород какви пет лева ще минат през кръговопорестата му иначе структура - акъла не ми стига....

Къде съм чувал, къде съм го ползвал този ефект и то при много по- скъпи състави от виното няма значение,обаче ти с този полиуретанов лак, дето ще разваляш дъбовата дървесина ,вземи си помисли пак,освен дето и изпаренията на този лак са много близки с действието на цианкалия,съдържат и същата група CN.Рендосване,шлайфане и ленено масло,това му е майката на решението или една стара изпитана рецепта:колофон +шеллак + алкохол= на тъй-наречената "пивна смола"която е правиш рядка и пръскаш с пистолета.С такава смола се пръскат бъчвите и не му пречи на кислорода!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 23:18:09
e za6to do pensia, mislja do godina da sum postroil podobna ku6a.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-08-2010 - 23:29:38
avatar
Quote
фло
Quote
n.nikoloff


П.С. Колегата е чувал, че през стените на дъбовите бъчви минава кислород, който облагородява виното и не допуска минаването на бактерии. Да, ама ако си сложа дъбова ламперия някой ден (много ми харесва, наистина) и като го мина с две ръце полиуретанов лак с междинно шлайфане какъв къслород какви пет лева ще минат през кръговопорестата му иначе структура - акъла не ми стига....

Къде съм чувал, къде съм го ползвал този ефект и то при много по- скъпи състави от виното няма значение,обаче ти с този полиуретанов лак, дето ще разваляш дъбовата дървесина ,вземи си помисли пак,освен дето и изпаренията на този лак са много близки с действието на цианкалия,съдържат и същата група CN.Рендосване,шлайфане и ленено масло,това му е майката на решението или една стара изпитана рецепта:колофон +шеллак + алкохол= на тъй-наречената "пивна смола"която е правиш рядка и пръскаш с пистолета.С такава смола се пръскат бъчвите и не му пречи на кислорода!

Вярно е. Не само полиуретановия, а и много други състави са с доста нездравословни действия при неправилно и неграмотно боравене с тях. Но след като деструктира става напълно неутрален. Можеш да си гризнеш лакирана паркетина например. Даже и разстройство няма да получиш. А полиуретановия лак е едно от най-масовите и доказали се защитни покрития за дървсината. С което не отричам огромната гама, включително и напълно естествени растителни и животински продукти. Даже напротив.
Само сега някой да не ми възхвали отработеното моторно масло за тази цел, че няма да мога да спя тази нощ!!!!! :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход