Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 05:20:56
Отработено мАторно масло не знам, обаче изгоряла нафта каква хубава работа върши:]....м-р ФЛО, няма чак такива последици от найлона, не че използваме много подправки, ама не мога да кажа че къщите се умирисват. Дървена ламперия най-много харесвам на високи катедрални тавани и естествено дюшаме, иначе стените е хубаво да можеш да ги белосаш и съчетаеш с каменна камина.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 05:29:24
Quote
kalin72
e za6to do pensia, mislja do godina da sum postroil podobna ku6a.
Калине, пожелавам ти успех. Трябва да ти кажа че малко ти завиждам. Няма по-голямо удоволствие от това да построиш нещо с двете си ръце. Ако можех с удоволствие бих ударил няколко доброволни трудодни. Смятам да пусна малко снимки на една къща която смятах да закупя и да ремонтирам(почти из основи), като по този начин избягна административните главоболия, но точно проблема с основите ме уплаши. Сърбят ме и мене ръцете но да видиме кога!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 06:06:25
Ето какво ме привлече, изцяло дървен етаж от масивно дърво, висок сутерен който в задната част е на нивото на двора



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-21 06:11 от Nasko.Stoykov.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 06:09:37
И ето какво ме спря
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 08:32:22
При тази къща си е заминала основата,не е дефект в зида.Може да има някакъв процес отдолу-скална пукнатина,свличане,може да е строено изобщо без основа.Има и провисване над плъзгащата врата...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-21 08:34 от salvador.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 08:51:17
Ако само в ъгъла е пукнатината , то това може да се оправи . Подпираш втория етаж отдолу и оправяш проблема.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 11:38:02
Прави ми впечатление от тези, последните снимки на г-н Стойков ,както и при снимките на Калин,които и те са от Земята на Голямата мечка и Гърмящия бик ,че строителите с бетонови блокчета по тия краища не се силят много да слагат пояси върху зидарията.Особено добре се вижда при онази странна ,смесена конструкция от бетон и тачки ,разположени в едната равнина на въздействие за съвместна работа!Въпросния проблемен ъгъл е от слабия разтвор,с който са зидани блокчетата! Много прецизно са ги редили и залепяли с плюнка за да им сложат и фугичка после в името на красотата на пропорциите. Това показва,че понякога красотата трябва да отстъпи място пред разума! Ако бяха ги лепили с як разтвор и отгоре с бетонов пояс никога не може да се отдели така бетонното блокче,дори и под основите да се напъха цял багер. Значи да обобщим разликата с нашия и американския зид:при нас зидарията трябва да завършва със пояс при всички случай!
Най-често имам предвид това от днес:
Трус с магнитуд 4 по Рихтер регистриран у нас



08:10 / 21 август 2010 / Общество

Земетресение с магнитуд 4 по скалата на Рихтер е регистрирано тази сутрин на територията на страната.

Земетресението е регистрирано в 5.34 часа. Трусът е бил с епицентър на 57 км югоизточно от Стара Загора, на 26 км западно от Елхово и на 15 км северозападно от Тополовград, сочи справка на сайта на Европейския средиземноморски сеизмологичен център. Дълбочината на земния трус 2 км.

Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН и главна дирекция "Гражданска защита" посочват, цитирани от БТА, че интензивността на земетресението в епицентралната зона е от 5-та степен по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник.

В района на Елхова е от 4 степен, на Раднево - от 4 степен, и в Ямбол - от 3 степен, съобщи "Гражданска защита".

Няма данни за жертви и нанесени материални щети.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-21 12:04 от фло.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 13:07:22
Проблема е по целия периметър на къщата. В предната част която е под нивото на земята тече доста. Според мене проблема е комплексен, лош дренаж и слаб разтвор, а нищо чудно и корените на един огромен клен да са помогнали.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 17:03:31
Все си мисля че съм виждал да пълнят с бетон кухините през известно разстояние и да забиват здрави арматурни пръти. както и да е, този тип основи вече не се практикува от никой строител в масовото строителство, много е бавен.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
21-08-2010 - 20:27:20
Quote
фло
Прави ми впечатление от тези, последните снимки на г-н Стойков ,както и при снимките на Калин,които и те са от Земята на Голямата мечка и Гърмящия бик ,че строителите с бетонови блокчета по тия краища не се силят много да слагат пояси върху зидарията.Особено добре се вижда при онази странна ,смесена конструкция от бетон и тачки ,разположени в едната равнина на въздействие за съвместна работа!Въпросния проблемен ъгъл е от слабия разтвор,с който са зидани блокчетата! Много прецизно са ги редили и залепяли с плюнка за да им сложат и фугичка после в името на красотата на пропорциите. Това показва,че понякога красотата трябва да отстъпи място пред разума! Ако бяха ги лепили с як разтвор и отгоре с бетонов пояс никога не може да се отдели така бетонното блокче,дори и под основите да се напъха цял багер. Значи да обобщим разликата с нашия и американския зид:при нас зидарията трябва да завършва със пояс при всички случай!
Най-често имам предвид това от днес:
Трус с магнитуд 4 по Рихтер регистриран у нас



08:10 / 21 август 2010 / Общество

Земетресение с магнитуд 4 по скалата на Рихтер е регистрирано тази сутрин на територията на страната.

Земетресението е регистрирано в 5.34 часа. Трусът е бил с епицентър на 57 км югоизточно от Стара Загора, на 26 км западно от Елхово и на 15 км северозападно от Тополовград, сочи справка на сайта на Европейския средиземноморски сеизмологичен център. Дълбочината на земния трус 2 км.

Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН и главна дирекция "Гражданска защита" посочват, цитирани от БТА, че интензивността на земетресението в епицентралната зона е от 5-та степен по скалата на Медведев-Шпонхоер-Карник.

В района на Елхова е от 4 степен, на Раднево - от 4 степен, и в Ямбол - от 3 степен, съобщи "Гражданска защита".

Няма данни за жертви и нанесени материални щети.
Истина е някъде по средата на хАмериканския и шопския зид. Това от клипчето е тъй наречения слаб он грейд, обаче не видях никакви стъпки по средата на плочата. Така ли няма да има някоя носеща колона?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход