Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
17-09-2007 - 13:56:45
Ерато внасят от Русия.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
17-09-2007 - 15:58:02
Ерато доколкото знам сами си обработват дървесината и отделно като Хасковска фирма си имат бизнес с дървесина и то много от преди да правят къщи. Също така Ерато работят по индивидуален проект, което означава, че няма как да внасят готови типови къщи от Русия.

Възможно е да вкарват дървен материал от там. Но аз имах предвид, че има типови напълно готови къщи от Русия, които човек може да си купи и да наеме някой или сам да си сглоби. Сайта за лог къщите на Ерато обаче нещо води към главния сайт а не към информацията за лог къщите. Или го обновяват или този дето им прави сайта е объркал нещо, или не знам...

Някой беше споменал по-горе че Норива вкарват от Русия.

За лог къщите обаче ще напомня че искат страшно много поддръжка и че имат голямо слагване, което се изрзява в до 3-4 см. И ако фирмата не е опитна в това да въведе система която да обира тези луфтове - ще си има големи проблеми.

Един друг проблем например е че по стените от заоблени трупи се събира страшно много прах, и всичко това трябва да се чисти нон стоп.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-17 16:06 от Vallentin.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
17-09-2007 - 17:35:08
Здравейте. тук ще намерите сайта на Erato LogHome за дървени къщи. Преди година посетих къщите, изложени на сайта и разговарях с г-н Ловчинов, директора на Родопи Пропърти ООД (фирмата на Ерато) надълго и нашироко. Може би трябва да се обърне повечко внимание на тяхното предложение с т.н. D профил, технология която много напомня тази на Rosendahl и се предлага все по-често в северните страни и в централна Европа - масивно дърво за носеща структура, но с по-малко сечение и подсилено с допълнителни вертикални греди, с допълнителна изолация. Повече по темата писах преди около година в същия този форум.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
17-09-2007 - 21:19:47
търся помощ на тема-сламата като изолация.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
17-09-2007 - 21:54:21
То от слама се строят цели къщи, после се измазват с глина. Има мисля филчета в youtube показващи тия процеси.

Аз имам една дебела книга която дава подробни инструкции за строеж със слама, ама няма как да я сканирам и да я пусна тука.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-09-2007 - 08:56:22
интересуват ме няколко неща - може ли да се слага слама под дюшеме,между гредите,кой вид слама е най-подходящя и обработва ли се с нещо преди да се положи
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-09-2007 - 16:13:07
Сламата е добра изолация, когато е в съответното количество (дебелина поне една бала) и когато е запечатана със глина. Представи си колко дебел трябва да ти е пода за да сложиш достатъчно слама за изолация.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-09-2007 - 16:30:26
avatar
drdpopov Написал:
-------------------------------------------------------
> интересуват ме няколко неща - може ли да се слага
> слама под дюшеме,между гредите,кой вид слама е
> най-подходящя и обработва ли се с нещо преди да се
> положи

В къщата ми на село са ползвали слама и кал.Между първия и втория етаж,между гредите има напречни летвички.Легнали са върху "шипки",заковани надлъжно по средата на гредите.Отгоре са фиксирани с кал и слама.Като погледнеш на втория етаж пода,виждат се само малко от гредите.Колкото върху тях да се накове дюшемето.Проблемът е,че когато ходиш в стаята на втория етаж,отдолу-на първия- се сипе пепел от изсъхналата кал.
На втория етаж,на таваните,между гредите има навити рула от добре омесена кал със слама.Не са мръднали повече от 50г.,но не мога и аз да разбера какво са сложили върху тях,за да измажат тавана/в единствената завършена стая/.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-09-2007 - 18:55:02
Кал и слама се използват за правене на под но в този случай калта е повече. Мисля даже че се слагаше и още нещо в сместа. Тогава обаче изолацията е по-скоро калта, а не сламата,а сламата е за здравина. Не знам обаче колко ефективна е подобна изолация сравнена със rockwool и подобните му съвременни решения.

Иначе ето едно видео за правене на къщи от слама:





Стават доста прилични и изолирани, но стената е много дебела и отнема жилищна площ.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
18-09-2007 - 19:15:03
е вие вече се уляхте

от сериозен сайт за сглобяеми къщи почнахте колиби да строите и да разисквате дали с кал дали със слама
абе айде малко уважение моля ви се към интересите на хората.
Май бяха прави inj и другите да се наострят срещу валентин, щоот сега той почна да раздава съвети за строежи с кал и слама, ..... абеееее....... то му дадеш думата па се забравят......
темата все пак е сглобяеми КЪЩИ а не колиби . идете си с колибите и сламата в съответният си сайт





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-09-18 19:24 от daraia.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход