Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-09-2007 - 18:34:09
Да не би да има пропусната НУЛА в цената? Защото ако няма............... eye popping smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-09-2007 - 20:54:49
Колеги,
Само аз ли имам проблем с тази тема - не ми показва последните няколко страници в режим "Дървовиден преглед", който ми е доста удобен??

Бонев,
Ти какви панели имаш предвид - металните с полиуретан като Била, Шел и др.?
Или само метален скелет?
Коментирали сме вар. метален скелет и облицовка - дърво, OSB и т.н. Приемлив вариант е. Ако си от София, мога да те пратя на конкретен завършен обект да погледнеш.
Валентин и линка на icopop визират този вариант.
Опаковка с МЕТАЛНИТЕ ПАНЕЛИ май за къщи не е популярно. Сигурно и "полевите" ефекти на Валентин при тях са причината. Аз ги заглеждах тези панели, но само за покрив - интересен вариант са. Има и българско производство, а и внос от Турция и Гърция. Започват от 35лв/м2.

Vallentin Написал:
-------------------------------------------------------
> Янко, благодарим за полезното инфо. Знаеш ли от
> къде да си купим в София влагометър за дървен
> материал, че да си проверяваме и ние влажността,
> то е ясно че на търговците и на фирмите които имат
> сметка да пробутат по влажен материал не може да
> се вярва.

Ето един за 100лв. в София.
Влегомер за дърво и мазилка
Просто за информация - не съм купувал нищо от тях - сайтът им вдъхва дорерие. Има и др. интересни, но и скъпи неща.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-09-2007 - 22:48:30
Quote

Да не би да има пропусната НУЛА в цената? Защото ако няма...............

Мисля, че няма грешка , но все пак погледнете си личните съобщения.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-09-2007 - 23:10:09
При 100 кв за 20 000 лв излиза 100 евро на кв. метър. То само довършителните работи ще струват поне толкова за една що-годе добре направена къща. На мен ми звучи като барачка за вила, но не и къща. При тези цени на материалите и труда аз не мисля че е реалистично да се направи къща за живеене на такава цена.

Но няма да е лошо да видим сайт или координати на тази фирма за да се запознаем какво точно предлагат.

Любо мерси много за инфото за влагометрите. Сайта изглежда полезен.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-24 23:15 от Vallentin.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-09-2007 - 02:47:03
Не съм съвсем сигурен, че металните панели описани по-горе са често ползвани в строителството на къщи. Говоря за индивидуални проекти на къщи . Не казвам, че е невъзможно, но често пъти фабричните размери на панелите изискват допънително разкрояване. Ако се прави в заводски условия е нужно прецизна схема на всеки елемент. Ако е на обекта пък, доставката на панелите в реалните им размери изисква ползването на едрогабаритен транспорт или пък много фири. За това , поне в моята скромна практика, строителите предпочитат да ползват методите на послойния монтаж. Това дава възможност за гъвкавост при индивидуалните проекти.
Разбира се и тук , всичко зависи от местните практики, наличие и цени на материали и т.н.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
25-09-2007 - 11:59:18
confused smiley Vallentin,
"На мен ми звучи като барачка за вила, но не и къща"

Ако 80 кв.м. ти се струват "барачка" ...., за какви квадрати трябва да говорим тогава за основно жилище, за да бъде миродавно за теб?

Сглобяемата къща се продава за 20 000 лв. с монтажа. Това означава, че се монтира металната конструкция, панелите - до покрив.
Всичко останало е според изискванията и джоба на клиента, тъй като всеки има право на индивидуален проект, а в последствие - изолация (само отвън, само отвътре или и двете), покрив (кой какъвто желае - цигли, ондолини, ламарини и т.н.), измазване, боядисване, дограми и т.н.
И двете ни къщи са строени по този начин. Едната е от 10 г., а другата - от една.
Нямам никакви оплаквания, за разлика от тухления апартамент и къща, в които сме живели преди това.
Удоволствието, да си направиш ДОМ по свой начин - проектиране, разпределение и т.н. е СТРАХОТНО, а не да ти налагат как трябва, какво трябва и т.н.

Към момента мога да посоча GSM 0888 87 97 81 - г-н Стефанов, който ще Ви даде по-подробна информация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-25 16:31 от galsteg.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
26-09-2007 - 13:24:00
Значи не квадратурата определя дали постройката е барака, а да кажем изолираността и дебелината на стените например (каот един оф факторите).

Но от написаното по-горе разбирам, че тази цена от 22 000 лв е по-скоро без изолация, без дорършителни работи и без покрив даже. Ако е така значи това си е груб строеж, че даже и по-малко от груб строеж, защото няма покрив. Освен ако не съм те разбрал правилно.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-09-2007 - 09:49:51
момчета,
в крайна сметка има ли или няма в България фирма, на която можем да се доверим да ни постри къща годна за живот (цената може да е ниска или висока според всеки каквото може да даде от джоба си, но има или няма такава фирма)?

защото до сега много неща се изговориха, но не се отговори в крайна сметка на тоя конкретен въпрос. Да философстваме как се строят къщите е хубаво, ама май с това което научаваме от форума сами ще трябва да си ги строим защото познания добиваме, фирма НЕ НАМИРАМЕ. Вече знаем кое е по-добре и как е по-добре да бъде направено, а сега се питам ИМА ЛИ ФИРМА КОЯТО ДА ГО ПРАВИ ТАКА КАКТО ТРЯБВА (както тук специалистите вече търпеливо изложиха, че трябва да бъде) и коя е тази фирма?


има или няма достойна за доверие фирма? как мислите.

Ако няма аз лично се отказвам от губенето на време със сглобяемите къщи и ще строя тухлена.

поздрави на всички и благодаря за приноса към темата бъдете щастливи. УСПЕХ :loveu:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-27 09:55 от daraia.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-09-2007 - 11:58:14
Няма, за голямо съжаление sad smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
27-09-2007 - 17:15:40





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:18 от US Builder.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход