Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 14:34:07
Дараиа, подозирах,че мога да бъда обвинен в американизъм и мислех да напиша няколко думи по въпроса за да разсея подобни уклони, но реших да не увеличавам и без това обширния текст който написах. Сега се налага да го направя.

Основната ми мисъл беше именно това което казваш - има какво да се научи от чуждия опит. Хората са имали свобода, научили са се има ли са възможност да се развият, усъвършенствали са и за изпипали нещата по отношение на строителство, постигане на уют и удобства почти максимално. Далеч не съм привърженик на ценностната им система и начин на живот. В момента вървят към упадък. Но това е друга тема.

Бил съм и в различни европейски страни, и там съм гледал, но това коеот съм видял в щатите е като синтез от опита на всички европейски народи. Всъщност това е едно продължение на европейската традиция от преди много години, да не забравяме че америка е населена в началото именно с европейци от всички народи включително и много българи, които доколкото знам повече са се изявявали като градинари отколкото като строители там.

Аз дълбоко уважавам постиженията на българите от преди комунизма в областта и на строителството и на архитектурата и на земеделието и производства сме имали много качествени. И технологиите които са използвани и майсторлъка е бил на изключително ниво. Имам приятел който предлага услуги за къртене. Каза ми как дал за някакви стълби срок, че за 3 часа ще ги изкъртят, но се оказа такива правени преди девети и били толкова здрави че за 3 дена едвам успял да ги събори eye popping smiley

Така, че никой не говори за идоли тука. Говорим за практичен подход към нещата. С други думи няма нужда да откриваме топлата вода, когато това вече е направено.

И да поясня за пореден път, аз нямам какво да рекламирам на аудиторията тука, нито предлагам стоки нито услуги. Имам стоки и услуги които рекламирам там където са ми потенциалните клиенти. Тук съм защото искам да построя дървена къща за семейството си и то възможно най-скоро.

Интересува ме всяка информация в областта, както и споделям това което съм научил. Дали съм прав или не е друг въпрос, може да бъркам за много неща (човек се учи докато е жив и именно затова съм тук). Всеки има право да не е съгласен, но няма нужда да се обвиняваме един друг.

Давам си сметка обаче за едно нещо - може би тона с който съм написал първите си постове е дразнещ и проповеднически и това предизвиква тази реакция у хората. Съжалявам и се извинявам за което, не е било умишлено.



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 14:56 от Vallentin.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 14:39:38
мисля че иззказването на Петър е абсолютно прекалено. Не може човек който се интересува от тема във форум да бъде пращан на психиатър още по-малко когато цялата информация е абсолютно полезна и хубава , макар наистина да прозвуча в началото като призив, но това си е от нашата българска мнителност. Това не е страшно. По-страшното е че хора като петър все ще се намерят-завиждат когато някои се изказва със авторитет и със обосновано мнение и вместо да си премълчат гледат да се изплюят във форума с пост в които няма и как да оборат информацията, но непременно трябваше да се прати човека на психиатър. Срам ме е от такива постове (чужд срам изпитвам) , боли ме да чи чета и съжалявам за тях.

Валентин просто има същото право да се изказва както и останали те тук още повехце че никого не обиди с изказването си. Може само да е бил или да не е бил полезен според читателят който го е чел и както го е възприел.

Ужас. да се праща човек на психиатър за това че ползва правото си да пише без да нарани никого.....ах


Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 14:43:14
бетоново стоманните жилища са АБСОЛЮТНО НЕЗДРАВОСЛОВНИ точно по причините за полето (всеки електричар освен това го знае освен физиците) и абсолютно отговаря на истината това че за живият организъм бетонно-арматурна конструкция е ВРЕДНА.

Ако ще спорите заради спора по-добре мълчете или си поспорете с някои в кафето отвън да се разтоварите.

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 14:53:39
не мога да се начудя и на агресивния тон на inj. Независимо дали е прав VАЛЕНТИН или не той не обиди никого. вие се нахвърлихте отгоре му като оси. От какво ви страх? че някои ще ви вземе авторитета на компетентни във форума ли?

ако неговият стил е КИЧ, то захсто пак твоите менения за коридорите и стълбите да е правилен. Той просто си изказа мнението и е негово право да харесва кич или не. Тук не обсъждаме дали на един му харесва червено а на друг зелено. Обсажда се качеството на строежа.

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 14:59:06
Дараиа, както написах по-горе, проблема е в тона с който съм написал някои от нещата, това провокира хората включително и тебе в началото.

Ето защо пак ще повторя - съжалявам за тона, не е било тенденциозно нито преднамерено, може би персонален недостатък, простете за което.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 15:04:57
известно е че във форумите има хора като мен , неспецуялисти по строителство в случая които търсят качещена фирма и от един форум лесно може да бъде подведен човек към коя фирма да се насочи като тъничко се прокарва финна политика да бъде спомената една или друга фирма. е тия хора дето сега се нахвърлиха като оси върху един човек с право на мнение, мен поне като потенциален клиент ме загубиха. да не говорим че inj направо си изпусна нервите (за разлика от петър които просто се заяждаше). А това че именно inj предложи поне две фирми във ворума плюс сегашната му реакция ме навежда на други мисли.....


Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 15:24:43
Аз казвам да не търсим под вола теле и да обърнем внимание на практичните въпроси. Кой кого рекламира е лично право всеки да даде препоръка.

Аз казах няколко добри думи за Преврен строй, но казах и негативни по отношение на сандвич панела и сглобките. Още повече не че съм решил дали да работя с тях. Пък и впечатленията са ми само предварителни.

Аз още си спомням Р. Велчев как хвалеше Екозид в началото, когато реши да се обърне към тях за неговия строеж и после как се преобърна мнението му в следствие на реалното преживяване с тази фирма. Аз чета тия форуми отдавна и следя развитието на нещата.

Иначе за сега и аз съм достигнал до това което той съветва. Да се поръча основата на една фирма, която специализира в това, със съответните дренажи, конструкцията на друга, изолации и гипсо-картон на трета и прочие, всяка специализирана в областта си. Ел и ВиК на четвъра и пета и прочие. Така може да излезе по скъпо но има много добър контрол и яснота върху всеки от процесите, както и за влаганите материали и изработка.

Но именно за такъв подход е много необходим някой като инжинера да упражнява контрол и да следи, затова и смятам че услугите му са много полезни и е само добре за форума, че някой с опит в подобни строежи може да предложи подобна услуга.

Вчера говорих с поредната фирма и те ми казаха, че след 2008-ма влизала в сила някаква наредба която изисквала всяка от специалностите да се извършва от фирма специализирана и лицензирана за дадената дейност, т.е строителната фирма ако не е лицензирана да речем за ВиК не може да си вземе мяйстор а трябва да наеме лицензиран подизпълнител, който да гарантира за своята специалност.

Това може да оскъпи процеса, но дава сигурност на клиента и вероятно ще повиши качеството на крайния продукт.

По отношение на конструкцията за момента съм видял 3 фирми които работят с фрейминг издигнат на место, а не със готови сандвич панели монтирани със анкерни болтове и съединителна летва. Това са Екозид, представителите на сайдинга Crane, и ако не се лъжа по това което видях на сайта им - Касиопея.

US Builder може да хвърли повече светлина по въпроса. Ако не направо да идва и да поръчваме smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 15:30 от Vallentin.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 15:55:19
защо дърво а не друг материал от гледна точка на здравето: дървото не излъчва нито газ, нито радиоактивност, прах или статично електричество-това последното е много важно.

Според специалистите намалява алергиите , ревматизмът, стресат. РАзпределя акомулирането на шум по по-подходящ начин, следва че релаксира и създава уют.

12 пъти по-термоизолирани са дървените къщи от жилищата от бетон и спестяват до 40 процента енергия.

Не замърсява околната среда защото от една страна прави икономия на отоплението ако е добре построена и с това се намаляват изпускането на въглероден двуокис в атмосферата които се образува при топлоелектрическите централи когато горят въглища или от частното горене на твърди горива, от друга страна дървото е материал които лесно се разгражда и не трови почвата. Но когато се сече гората трябва и да се залесява отново.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 16:01 от daraia.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 15:59:55
Уф, що не си направиш отделна темичка в която да си "дискутираш" с двата ника на спокойствие? Обещавам, няма да идваме да ви "провокираме" там. smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 16:01:31
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход