Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 00:40:39
След следващото земетресение предпо4итам да съм жив.
А и децата ми.

То4ка по въпроса !
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 00:41:33
Ако наистина вярваш че няколко пръчки арматура могат да екранират земното магнитно поле, ще е най-добре да попроучиш малко повечко, ако искаш и учителя си по физика да питаш и пак ела. smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 01:56:03
Петьо при следващото земетресение за да си жив ще са необходими повече неща. А и от кога железобетона е по устойчив на осукване и разтъсване от дъвения материал?

Боби няколко пръчки не правят екран, но МРЕЖА особено гъста мрежа каквато е необходима за армиране на плоча - прави екран неизбежно. Някой в началото на тази тема макар и набързо спомена за същото нещо.

Теб те знам че си воин на масивното строителство. Не само в този форум но и в други съм те засичал. Аз може да не пиша, но чета. Но масивно строителство незнам защо непременно свързваш с железобетон.

Под истински масив - разбирам камъка, иделана основа, а още и перфектен да се изгради първия етаж, а втория може да е от дърво, като класическите български къщи. На прабаба ми къщата още стои в дряновския балкан столетие по-късно напук на страховете на Петьо от земетресения.

Имам и аз някое парцелче в балкана, може би някой ден да мога да построя нещо именно такова, камък и дърво, след толкова изследвания по-добра комбинация не съм срещал. Италианците имат доста добри решения в тази насока. А англичаните като купят огромна каменна плевня в някое село, се обаждат по-телефона и викат, "Току що си купих замък в България" :}
Abu
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 08:08:59
Ей, Вальо! Таман въпрос за дизайнер!
Като все ни куца интериора и функционалността, я кажи колко висока да е кухненската мивка - аз съм 1,95, а жената е 1,55. Или както е в оригинал: баща и син пътували от село към града с магаре, как трябва да се придвижват - двамата да го яхат, сина, бащата или никой от тях???
А на сектантските учения за живителната енергия на Космоса и Земята най обичам частта за груповия секс.

ПП Дънов прави следната градация: каменна - дървена - стъклена къща. Нещо ти е убягнало стъклото!
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 10:08:38
Валентин, похвално е, че си прочел това онова, но само едностранчиво. Някое гуру явно те е зарибило. Сега ще почвам да обяснявам пак.

- проблема ти с магнитното поле на земята. Това са глупости. Гравитацията е производна на нея. По твойта логика ще плаваме във въздуха в бетонни къщи. Да ти кажа това даже е здравословно, но не е така. Явно не си допрочел че се говори за фарадеева клетка. Но тя трябва да е с определена конфигурация. Прозорци не се допускат. Дай по твойта логика да махнем ел системата, защото тя опасва цялата къща и ни влияе. Демек - Back to the Caves.

- Какъв дизайнер си ти? Учил ли си или на аматьорско ниво? Като гледам какъв ти е вкуса за интериор - абсолютен кич и нефункционалност. По повод екстериора - само четене на разни списания, няма да добиеш представа за архитектурните стилове и това какво се прави в България. Нашите архитекти, особено младите, са доста кадърни и добри.

- По повод Преврен строй - да ме извиняват ама тази физиономия на първа страница ме плаши и ме кара да я затворя директно.

- За стълбищата и коридорите - Ами това си е до вкус. Ти не може да казваш кое е функционално и кое не. Клиента го казва. Но ти не си достигнал явно до този етап на мислене. А и на места няма как да се избегне коридор и особено стълба. Все пак забравяш един важен фактор в проектирането на една конструкция - конструктора.

- теории за спечелване на място колкото искаш, но това са индивидуални виждания.

- за ланшафтния дизайн - ама си мнооого малко информиран какво правят българските фирми. Имат страхотни решения и добри ПРОЕКТАНТИ - не са дизайнери да ти кажа пък аз, защото не е само да подредиш една система от растения, а и да успееш да оцелеят повече от месец.

- За твоето FiberMesh. Ти явно въобще не си наясно с конструкциите и какво е това. Ето един цитат от сайт по този повод.

"Научно разработените фибри FIBERMESH съществено намаляват образуването на пукнатини от слягане и свиване, чрез увеличаване якостта на опън на бетона в пластичния му стадии"

Никъде не пише, че замества армировката. Ти наясно ли си какво прави самата армировка?

- По повод на земетръса - вярно, че дървените конструкции не се изчисляват на земетръс, но не заради факта, че са тооолкова еластични. Просто са достатъчно леки, за да не е меродавен земетръса. При тях меродавен е вятъра. Нямаш си представа въобще как стоят нещата с конструкциите.

- за каменната къща - Добре де, кой ще ти гарантира, че тези камъни няма да се разместят и паднат? Как ще направиш отдолу камъните, че да не пропаднат. Не гледай, че едно време хората така са ги правили. Вече няма майстори за това. А как ще направиш връзката камък - дърво? А поглеждал ли си къщата на баба ти в балкана дето е от камък и дърво? Къде са и правите ъгли, къде са и правите тавани и подове, как кънтят подовете, комфорта къде е?


- За психоенергиите там, ще го пропусна. Аз съм прост инженер и тези неща не съм ги учил в университета. Нека гуру мастърите да се изкажат по този повод.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 13:36:34
Abu въпроса ти не е за дизайнер а за някой дето си губи времето с глупости, сбъркал си адреса, съжалявам.

Това което казвам няма нищо общо с космически живителни енергии а с електромагнитното поле на земята, което е научен факт. Никъде не споменавам за космос и живителни енергии, нито за психоенергии. Бая ти Дънов не го четем, та да съм пропуснал нещо от него.

Инж, наясно съм за прозорците при екраниране, това че има прозорци обуславя факта че екранирането не е пълно, но това не означава че няма налично екраниране и филтриране. Не съм научно лице, но съм разбрал достатъчно за да знам, че железобетона е достатъчно вреден.

Как разбра че вкуса ми бил кич и не функционалност не разбрах, но най обичам инжинери да говорят за дизайн. Ефекта е не по-малко трагичен от това дизайнер да се прави на конструктор. Не съм казал че няма добри архитекти в България. Това което казах е че миналото и средата страшно обременяват повечето.

За физиономията на човека съм съгласен, на живо не изглежда толкова страшно обаче. Хареса ми подхода им към финансиране на строежа. Повечето фирми искат 50 или 40% парите при подписване на сделката. При тях м,оже да се започне само с 10% и да се плаща по време на напредъка на процеса на 7-8 вноски, което звучи облекчаващо, за хора коиот нямат парите накуп или желаят да са сигурни, както е направено първо и тогава да плащат, може би затова и имат много клиенти. Иначе казах какво не ми харесва при тях за тая сглобка само с съединителна летва.

Ти като инжинер можеше да дадеш професионално мнение по въпроса, защото коментиране на това как изглежд някои отива повече към психологията и тем подобни науки дето ти спомена че предпочиташ да пропуснеш.

За ландшафта съм информиран какво се прави и съм виждал много неща имам и Нинформация за главните фирми. Но това което съм видял напрактика не е много впечатляващо в основни линии, не казвам че няма постигнати добри неща въобще. Като цяло негативната тенденция е да се запълва двора почти до макс, докато свободната зелена площ е най полезна и функционална, а и засята и поддържана с райграс и производните му видове придава най-много за естетиката.

За ФайберМеш'а обаче май не аз а ти не си прочел достатъчно, това което ти цитираш е само едно от нещата. Казва се също ясно че заменя структурната армировка (заварената метална мрежа), но не заменя носещата, където тя е предвидена по проект. Каквото са написали хората които го предлагат това знам и това говоря.

От конструкции не разбирам нито претендирам, че разбирам. За това се наемат конструктори. Аз това от което разбрам си изкарвам хляба с него и не съм аматьор, нито съм привърженик на БГ манталитета да се мерим кой по-по-най.

Това че вече нямало майстори за каменни къщи е един от митовете. Който търси намира.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 13:50:37
Отказвам се да споря с хора, които не знаят къде е границата. Поне да беше показал някой твой проект ДИЗАЙНЕРО, а не да пускаш огромни, почти безмислени рекламни постове.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 13:59:18
Аз нито съм рекламирал стоки нито услуги, нито съм оставил и координати или нещо подобно за разлика от тебе ИНЖИНЕРЕ clap:

Изчетох всичките постове от началото и ти самия ясно си рекламираш услугите срямо което аз лично нямам нищо против, дори съм се замислил, че може и да се възползвам, защото съм пред реален строеж. Но да ме обвиняваш в нещо, което аз не правя а ти самия правиш е меко казано некоректно.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 14:17:35
съгласна сам със здравословният ефект на природно съобразените къщи за които говори ВАЛЕНТИН. Съгласна сам и че в българия трябва да се надрасне тарикатлакът ни. Не съм съгласна обаче отново да се посочват щатите като страна идол. Щатите не са единствената страна която строи с дърво. Нито държава която зачита повече зелената банкнота от Бога може да бъде идол. Ние все летим след някои загърбили нашата си нациолана гордос. Да се взима пример от хубавото да. Да се величае чуждото , не. Още по-малко щатите по десетки причини. Освен това толкова суперлативи,...понамирисва на импулсиране на хората към това строителство не чистосърдечно , а от самореклама.



А иначе за къщите, ОЛЕ.

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 14:24:27
иначе всяко друго негово мнение на ВАЛЕНТИН е доста достойно за прочитане както относно външен така и относно вътрешен дизаин. Лично аз съм благодарна , че все пак някои се е решил да се изкаже така и е подкрепил личното си мнение със уеб сайтове и нагледно. Прекрасни са вътрешните решения от сайт [www.artisanwoods.com]





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 14:28 от daraia.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход