Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 16:06:31
някои питаше за ROSENDAHAL:
We dont have any office in Bulgaria for the moment but you can buy directly from us.
Mr Tanev is not selling our houses ,I just want to tell you that so that you know.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 16:25:42
Боби да не би ти и Петьо да сте един и същ човек, че така подозираш другите, то гузен негонен бяга smiling smiley Аз и дараиа сме били един и същ човек :} Това го измисли от безсилие ли що ли? Да не си губим времето с глупости.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 16:28 от Vallentin.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 17:09:03
Абе хора, това да не ви е арената с лъвовете, защо тръгнахтее да търсите тръни в очите на другите, невиждайки гредите в собствените си....
Тази тема като че ли май е поизчерапана вече, колкото и като се появи някой нов да смята,че има какво да допринесе към нея....
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 18:21:19
Тя темата далеч не се е изчерпала, просто противниците на дървените къщи си изчерпаха аргументите и го обърнаха на заяждане.

Вие от Касиопея като се включвате може ли да поясните въпросите дето повдигнагме за фрейминг конструкцията. Така ли строите - с конструкция издигната на място и съответно изчислена на принципите за които говори US Bulder или по-скоро на типа на сандвич панели свързвани с болтове или нещо друго.

Като гледам на сайта ви ми се струва че е конструкция, и мога да кажа че ми харесва това което виждам на снимките. Вие сте ми едната опция за изграждана на конструкцията, а може и цялата къща. Но е добре да имаме повече яснота по въпроса, за да можем да направим информиран избор.

Иначе за сандвич панелите ето тук има подробен снимков материал, за процеса на работа от началото до края: [www.prima-sd.com]

Доста интересен процес, ама мен ме изби на удивление и ми вдъхва недоверие нещо. Освен конструктивните проблеми на сандвичите единия от проблемите който мен ме отблъсква е че вместо да се положат всички системи и инсталации вътре във фрейминга се слагат отвън (поне като гледам на внимките им), което е неоползотворяване на предимствата на дървената конструкция.

Иначе това е някакъв склад за дървен материал и предлага готови сандвичи май от скоро. Който иска направи си сам може да си поръча при тях сандвичите и да си сглабя всичко сам. Може би ще се спести доста пари по този начин, но човек сам си поема риска. Хубавото е че може да се поръчват сандвичи с дебелина и изолация по избор, така човек сам си контролира цената, съответно и степентта на изолираност. Като се има предвид, че са склад на едро и купуват още по наедро би трябвало да имат добри цени.





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 18:34 от Vallentin.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 19:46:33
Ами ако имаш въпроси за конструкциите питай. А тези дето си показал - виж как строят. Ел-а и ВиК-то са в стените

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-09-11 19:52 от inj.
Re: Валентин
11-09-2007 - 22:25:36
Добре дошъл в темата Валентин. smiling smiley

Не съм фен на разните "полеви" и еко- теории, обсобено на апокалиптичния вид, в който ни се предлагат.
Считам че цивилизацията ни е отнела много природни благини и ни е "дарила" с много вредни за здравето неща, но в същото време ни е ИМУНИЗИРАЛА срещу последните до степен да не можем да правим произволни и резки скокове назад към дивата природа - може да е фатално в някои случаи - вече НЕ СМЕ за там.

И за да премина към къщите да попитам:
Кой измери вредата от екранирането на геомагнитното поле в една панелка и дали го сравни с ползата от екранирането на безчетния брой изкуствени ел.магнитни полета - като започнем от ел.инсталацията, минем през GSM, телевизия и пр.?
Апропо, ползваш ли микровълнова и компютър - в новата къща ще ги носиш ли?smiling smiley

Останалите повдигнати от теб въпроси, намирам за основателни и бих обобщил в "Култура на строителството" - ДА липсва ни, както в почти всичко. Няма да се разпростирам на причините.
В тази връзка ще споделя защо съм фен на американския "фрейминг" - продукт на многогодишен взаимстван и натрупан опит, постоянен развой и оптимизация, стандартизация (не типизация), строг контрол и завидна (мечтана) организация на нещата от гората "до ключ" - с една дума - ВПЕЧАТЛЯВАЩО КУЛТУРЕН.
Токова е личното ми обобщение и за информацията, представена ни от US Builder.
Особено на фона на тукашното: "абе ти ли че ми кайш за хамериканските къщи и кое как съ праи".
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 22:25:42
Аз имах предвид ето тази снимка: [www.prima-sd.com] където се вижда канализация отвън.

Но верно че на тази [www.prima-sd.com] се вижда че и вътре слагат неща.

То двете май са от едно и също място и мръсния канал го оставят отвън.

Иначе ще питам, само малко да се поосвободя и ще се свържа по ICQ.

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-09-2007 - 23:25:57
Добре заварил Любо.

Има по-апокалиптични проблеми на съвремието за да придаваме апокалиптична значимост на панелките, аз обаче съм на принципа да избягвам всяко зло ако това ми е възможно.

Микровълнова нямам, но компютър щом пиша тука значи имам. За съжаление си изкарвам с него хляба и засега няма как да го зарежа. Токове и ГСМ-и също. Далече сме още от резкте скокове към дивата природа, но плавни ако можем защо да не правим. Аз съм дете на технологиите , от първото поколение в БГ ползващи персонални компютри и интернет. Живея в София на гребена на високите технологии и се задъхвам вече. Един ароматен и естествен домат почва да ме радва повече от лаптоп. Развих любов към земята, към естествените неща - това един естествен процес на личностно съзряване траещ години (няма резки скокове). Дървените къщи са част от този процес и затова искам да построя такава за семейството си. Факта че 200 милиона американци и не знам колко милиона европейци живеят в такива къщи ме насърчава, че това ще бъде стабилен дом, а не барака. Затова съм и тук, не да споря за магнитни полета и екрани. Който иска да изследва сам и да провери за себе си.

По практичните въпроси са как да постигнем качеството които имат останалите, които имат опит и традиции в това строителство.

Аз смятам, че една българска фирма е способна да предложи качествена услуга, ако има ново мислене отърсено от миналото. Някой беше казал, че българите когато отидат на запад блестят, а в БГ потъват в мараня. Ако и да не можем да обобщаваме, мисля че има нещо вярно, иска се някой с променено мислене да направи нещо качествено.

Ние тука страдаме от синдрома на тарикатлъка и желанието за бърза печалба. Затова и не можем да предложим качествени услуги и стоки. Но ако бихме порастнали и променили мисленето си и мирогледа си това би ни помогнало.

Ето защо може би е добре да видим дали някой от шефовете на тези строителни фирми е работил и живял малко навънка, където да е спечелил пари по честен начин. Това обикновено променя мисленето и мирогледа. Може би (само може би) това ще е довод да се доверим именно на тази фирма.

Аз лично се радвам за US Builder-а. Отдавна се надявах някой да направи именно това, което той се кани. Но може би вече някоя от действащите фирми има подобно мислене и може да се разчита на тях. Трябва да има начин това да бъде проверено.

Една от фирмите с които говорих си поприказвахме със шефа няколко часа, споделих неща подобни на тези които написах във форума. Той беше разбран човек, но каза нещо много интересно, когато му обясних за нещата които липсват.

Той отговори - "Ние сме готови да направим всичко, както трябва, просто НЕ ЗНАЕМ КАКВО ТРЯБВА. Не знаем какво липсва, или дори да знаем какво липсва не знаем с какво и как да запълним тази липса." Това е честен отговор, но също и показателен и добър повод за размисъл.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-09-2007 - 08:51:25
VALENTIN:
човек като изказва някакво мнение не трябва да забравя да добави че не го налага на другите и че просто си е негово. Затова и предизвикваш малко смут във форума. Не обявявай твоите мнения за абсолютни колкото и да си прав защото хората тук имат намерение да строят дървена къща но едва ли са подтикнати от твоите мотиви. Ти търсиш здравословен начин на живот. Друг може би просто търси бърз начин на строителство. Трети някаква екзотичнотст и т.н. Това че е по-здравословно е така ама то си е личен избор. И да се пуши е вредно амам ного хора си пушат и когато човек отказва цигарите може да има няколко мотива за това и не непременно здравословни такива.

Просто това на което ти наблягаш е прекрасно но не задължаваи другите защото няма защо да са като тебе и ще се бунтуват разбира се. Добави: искам такава къща и ако някого го интересува моят мотив е природосъображеният начин на живот. И толкова. Ако намериш самошленици ПРЕКРАСНО (аз съм такава) , но ако не намериш недей да спориш с хората как да живеят. те си имат глава на рамете и свои подбуди и интереси при строенето на такива къщи.

Т.е. здравословното и природосъобразното добре дошло, но е само един аспект които не всички поставят на първо място и си е тяхно лично право да бъде така.Тук само се обсажда качеството и възможностите в българия да се сдобиеш със сглобяема или дървена или панелна къща-кой каквото иска.

аудиторията тук просто не е за здравословният начин на живот. такава можеш да намериш в съответните други форуми. Просто колкото и да си прав и въодушевен тук не са най-подходящите слушатели за екраниране, вредни влияния и т.н.

А да не говорим и че строителните фирми на сглобяеми къщи съвсем не предлагат този бизнес от загриженост за здравето на клиента. В никакъв случай. За тях е просто начин да си изкарат хляба: инжинерите, строителите и собствениците. Просто предлагат стени каквито могат, сглобяват къщата и поради това че се строи бързо и може би в някои случаи малко по-евтино (но едва ли) си правят бизнес.

Ако искаш хубава здравословна къща, моят съвет е обърни се към финладските фирми лаппоня или хонка. ще е хубава и качествена къща. просто събери пари за тях. Скъпи са но ще си спестиш нерви да обикаляш на българският пазар. Няма кой за сега да откликне на здравословните грижи за клиента и подходящата благотворна среда.

Бъди пионер в това хората да се върнат към естественият начин на живот без да изоставят полезният напредък на цивилизацията: медицина, компютри, а наскоро и вредните горива като петрол и въглища ще бъдат замемени с възобновяеми източници на енергия- света малко по-малко се променя, загрижзва се за околната среда. И дървените къщи не са вредни за околната среда както тези с арматура от желязо. Няма лошо.Но лека по лека. не може да революционираш околните просто защото ти си достигнал то такива изводи.

Хората все още не мислят за околната среда чак толкова усилено, ние все още си мислим, че като мислим само за себе си това е достатъчно, защо ли да мислим за околната среда. много важно че природата умира. Нали няма да сме живи ние лично да преживяваме катаклизмите.... А зъл ичният уют и здравословна среда..... всеки да решава сам






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-12 09:51 от daraia.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
12-09-2007 - 10:05:56
абе с две думи човек като търси разбиране от околните трябва да види пред кои околни го прави.

Казах ти, тук се обсаждат фирмите а не здравословният начин на живот за които сигурно има десетки форуми където дори ще те аплаудират. Тук не че нещо не си наред или трябва да отиваш на психиатър ама просто НЕ може да рекламираш колбаси пред вегетарианска публика или обратното. Не си е на мястото.

Това да ти е за урок. За всяко мнение си има място и момент и никoй не е БОГ за да е универсален навсякъде и за всичко. Даже и Исус Христос е бил отхвърлен от собственият си народ така че МАЛКО СКРОМНОСТ моля те. Не желай да си върха на сладоледа винаги и на всякъде, а си подбирай мястото и публиката. В това ти е грешката и затова се нахвърлят срещу тебе.

ТОЛЕРАНТНОСТ и зачитане на темите....

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход