Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защитените територии и незащитената Природа

Публикувано от Motion 
Re: Защитените територии и незащитената Природа
30-10-2006 - 15:07:00
"Колкото до атентаторите, дето все ми ги сочиш за пример, аз лично мисля, че след края на студената война на САЩ им трябваше "враг", и те успешно си го създадоха. И не мисля само аз така. Така че тези атентатори не знам какво и дали си мислят, но това, което правят, е в интерес на САЩ повече, отколкото в техен собствен интерес."
Много удобна позицияsmiling smiley Ами ако го разгледаме по този начин - ислямистите всъщност са против потребителския модел на Запада и са единствените, които се борят за екологията (макар и да не използват същата терминология) ефективно. След като си наясно, че доброволно Западът няма да се откаже от моделът водещ до унищожението на планетата, защо не застанеш на страната на фундаменталистите, които се явяват твой естествен съюзник за момента? Най-вероятно, защото не си дълбоко убедена, че трябва да се отказваме от този модел и всъщност не ти пука чак толкова за 2050г, 2100г. Сега разбираш ли защо казвам, че не съм избрал на чия страна съм?
Скоро ще дойде ден в който ще трябва наистина да се избира - дали ще избиваш невинни хора за да запазиш потребителския модел за ограничена част от човечеството - развитите страни и ние с тях или ще трябва да избиваш невинни от тези страни за да се откажат от него. ТИ лично. Неутралните ще ги избиват всички.
Не съм съгласен, че може отговорността да се хвърли изцяло на бизнеса - най-голяма отговорност има средната класа в развитите страни. Никой не е накаран насила да живее в 300кв.м., при положение, че може да се събере и в 50.
"Относно САЩ - не мисля, че те биха наложили силово ограничаване на потреблението в световен мащаб така, че да спрат 1 300 милиона китайци да потребяват." Ами ако това води до понижаване на потреблението вътре в САЩ - няма начин да не ги ограничат. Как си представяш американците да гладуват за сметка на китайците - е освен ако Китай не спечели войната деsmiling smiley
Re: Защитените територии и незащитената Природа
30-10-2006 - 17:45:09
Не знам дали е удобна позицията, но логически следва от много неща, разкрити след атентатите. Но не знам каква е истината, естествено smiling smiley

Не съм убедена, че ислямистите са против потребителския модел (съдейки по поведението на тези от тях, които имат пари smiling smiley - не потребяват по-малко от западните си колеги. Мисля, че по-скоро искат да са ТЕ, които потребяват, а не американците. Така че не са ми естествени съюзници.

Съдейки по това как никой не иска да инвестира в нови енергийни технологии, ако не му подари някой пари, мисля, че бизнесът е този, който да направи проблема решим. Но пък това е все едно да искам от вълка да седне до агнето на сладка прикзака и пасене smiling smiley - Nacheff беше го казал някъде по-сполучливо това.

Ами да - мисля, че шансовете все повече клонят към Китай :}
Re: Защитените територии и незащитената Природа
30-10-2006 - 19:08:26
Някак не ми се вижда Афганистан един модел на общество на щастливите потребителиsmiling smiley НЕ бъркай богатството на малцина с модела при който има една многобройна средна класа, която потребява та ще се скъса.
А за бизнеса си далеч от истината. Никой не прави това което му е кеф, всеки се съобразява с това, което прогнозира , че ще се търси. Който не се съобрази с това загива и някой друг заема мястотот му.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
01-11-2006 - 00:40:48
Андрей Ковачев:
Защитените територии трябва да са минимум 30%
ЕС може да ореже структурни фондове за България, казва членът от сдружение за дива природа "Балкани"

цялата статия в [evropa.dnevnik.bg]


Мисля да се свържа скоро с това сдружение.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
01-11-2006 - 20:54:10
Здравейте,
Чета с интерес напоследък двете теми на Motion. Не съм се включвал, защото имам усещането, че нещо практически смислено едва ли ще се роди, въпреки много интересните Ви разсъждения.
Извинявам се за "замърсяването" на темата, но днес сутринта просто се сетих за Вас, слушайки И.Кръстев при Коритаров. Очаквах да намеря интервюто в Нета и просто да Ви дам линк, но не успях. Ако някой знае къде би могло да се намери да каже.
С няколко думи тезите на Кръстев, които ми се струват много близко до "революциите и другите възможни действия" по-горе (свободен преразказ):

1. Обществото ни в момента се намира ПОД УПОЙКА (наречена Европейски съюз или поне аз сънен така го разбрах) - хубавото на упойката е че, ВРЕМЕННО успокоява болката, но после идват мъките. Това важи и за Европа.
2. Няма деление ляво/дясно. Делението е ЕЛИТ И НАРОД. Това важи и за Европа.
2а. За съжаление, народът продължава (през целия преход) да ИЗБИРА (припознава своите в) ЕДНО, А ДА ПОЛУЧАВА ТОЧНО ОБРАТНОТО. Същото стана и с ЕС и неговите комисии. Констатират примерно корупция и дават строги указания да се отпочне борбата. Медиите пошумяха, народът си каза "А, тия са от нашите", а нас си ни приеха с всичките косури.
3. Демокрацията има две страни - лошата е 2а, а добрата, че елитът по време на избори се "информира" къде е прекалил по 2а.

На мен ми звучи интересно, вярно, общовалидно и тъжно....

Re: Защитените територии и незащитената Природа
02-11-2006 - 09:45:58
Чак пък тъжно. Това е положението - обаче в България не мисля, че делението на елит и народ е в толкова напреднала фаза колкото в развитите страни. НА думи е така, но в действителност много хора още не са се определили като народ, отчасти поради точка 1. Упойката действа и малко като наркотик.
Как да се определиш като народ, като оферираш нива за 500000 евро?
То може би това е и едно от обясненията, че няма стачки, няма народно недоволство... просто малко хора са осъзнали, че са народ и все още се надявт, че може да се присъединят към елита под една или друга форма.
НЕ виждаш ли колко хора в този форум мислят, че цените са високи, защото , въпреки, че работят на заплата не могат да си позволят тристаен апартамент в ЕЛИТЕН квартал.

Re: Защитените територии и незащитената Природа
02-11-2006 - 10:32:05
Любо,

По повод интервюто (по-точно свободния преразказ) и на мен ми се струва смислено и вярно, макар че рано сутрин обичам да спя smiling smiley, затова не съм го слушала.

Но пък не мога да не се съглася с 4ovek. Мисля, че "разместването на пластовете", макар и затихващо, още не е приключило. И че наистина народът/масата като цяло живее с илюзии, че "там" висичко е прекрасно и понеже влизаме, и у нас ще стане така. А от личен опит знам (разговаряла съм с много млади хора с образование, но от "масата" от Белгия, Холандия, Дания, Швеция), че за тях да си купят жилище е наистина сериозен проблем и повечето не го правят, а живеят под наем. А които го правят, купуват нещо евтино (за там) и обикновено пътуват по 1-2 часа в едната посока до офиса си. Пример - швед, работещ в датска компания в копенхаген, купил апартамент (естествено с ипотека) в Малмьо, защото цените в Копенхаген изобщо не са му по джоба. И пътува всеки ден по оня мост от Малмьо до Копенхаген и обратно.

В този смисъл за нас надежда няма. Но повечето хора наистина още не са го осъзнали.

Колкото до ЕС - защо всички в този форум си мислят, че в ЕС няма кусури???? Ами приеха ни с нашите, защото това е вече необратим процес. Но самата структура си има толкова кусури и проблеми, че нашите вероятно малко я вълнуват. А и предишните приети (10-те) си имат техните кусури - и с тях разликата ни е много по-малка, отколкото си мислят повечето българи. Да не говорим за Гърция, отдавна приета, където скандали за корупция и лъжи на държавно ниво (като онова за инфлацията и дефицита) са си нещо нормално.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
02-11-2006 - 15:05:15
Е много песимистично го даваш. Има надежда и то надеждата е точно в това, че пластовете не са наместениsmiling smiley Надежда няма за тези, които чакат някой да им оправи нещата, на тези които не съзнават, че като продадеш нивата за стотици хиляди евро ти се е отворил уникален шанс, който изпуснеш ли - няма да има повече.
Re: Защитените територии и незащитената Природа
02-11-2006 - 20:04:25
4ovek,
Винаги съм ти завиждал на оптимизма, ако не е за "шик" в дискусията.
За мен обаче залаганията приключиха (разпределението, пререзпределението) и къде ще спре топчето има значение само за заложилите. За зрителите - поредното "реалити", "изпускане на въздуха", упойка. А революциите (осбено в "една, отделно взета страна"winking smiley май останаха 90г. назад в историята.
Същото е и за Защитените територии - ЗА ЕЛИТА има заначение единствено да ги защити от чужди (не свои) посегателства. И го прави.

Й.Радичков (1960-70г.): - "Абе, араламбенето му е майката!"
Re: Защитените територии и незащитената Природа
03-11-2006 - 00:59:00
Дали си оптимист или песимист е временна позиция. По-вярно е (доколкото не разбрах сред нас да има както големи "замърсители", така и активни защитници на природата), че всички засега сме неутрални. 4овек поне честно признава, че все някога ще избере страна и не може да каже отсега коя ще е тя. Ако съдя по себе си (песимист), вероятността в скоро време да стане собственик на имот в "защитена територия" е мноого голяма.
Излишно е да напомням, че за нас, интелЕгентните, парите не могат да бъдат мотивация, но са изкушение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход