Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво според вас означава добър доход в България?

Публикувано от 4ovek 
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 08:45:13
Има свещенни тайни за които не се питаsmiling smiley
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 08:53:43
Всички включвамеsmiling smiley
Любо, много ми е интересно за какво точно спорите с Joan, след като и двамата цитирате приблизително еднакви месечни доходи, като отговор на питанетоsmiling smiley
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 08:59:24
"Za standart moge da govorim togava kogato si v systojanie da si kupish kakvoto ti haresa ot magazina bez da mislish kolko struva i dai imash bjudget tozi mesez. "
Примерно хеликоптер, яхта, остров, 20млн. долара за екскурзия в космоса...
Или хляб, сол и домати?
Кое от двете, защото разликата е много голяма и ще се окаже, че някой е богат с 500лв. на месец, друг беден с 20000лв.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 09:09:08
4ovek,

Спорът е по принцип за твоето питане, не за отговора му smiling smiley Това, че отговорите са ни подобни е само случайност, след като възприемаме въпроса по различен начин.

Любо, аз възприех "реално" като такова, съответстващо на текущите цени и начин на потребление в БГ в момента, а не като такова, което днес получвам (или утре). Мисля, че уточнението специално за мен води до същия извод - 4ovek пита не колко получавам днес или утре, а на какво бих казала, че съм с добър доход.

По повод "заплата" или "доход" вече имаше коментари - ако аз живея в жилището на баба ми, пестя значителна част от наем/ипотека и така си увеличавам разполагаемия доход за други неща, т.е. увеличавам си дохода, без да е трудов доход. Да не говорим, че все пак тате може да ми дава кеш smiling smiley

Е, както и да е - отговорих, както го разбирам, ти си отговорил, както ти го разбираш - наистина няма защо да спорим.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 10:33:35
40век, точно това бях тръгнал да пиша на Куку, което и ти си написал.
Куку, виж, не ме убеждавай точно мен колко е добре в Канада, оче се валя в къщи поканата ми за интервю за последния кръг за Квебек, ако си минал по този път вероятно си чувал за руснака, ако си по английското трасе си късметлия, там става трудно, така че зная и четох за Канада повече отколкото предполагаш.
Защо не отидох е друга тема, но не съжалявам, специално за Канада, де, имам маса приятели от вече доста години там и съм твърдо на това мнение, Въпрос на вкус. Виж, в Европа живях с удоволствие и пак бих живял.
Единствено не съм стъпвал там (в Канада), просто съм нямал път служебно (а за екскурзии съм млад още - имам други по-вълнуващи неща, в които да инвестирам), пък и с Канадците работим отскоро и засега нямаме особени интереси, задоволяваме се с истинския пазар - щатите. лондон, токио и сингапур, поне в моята област.
Отговорих на поста ти за дохода защото се възмутих от цифрите, които посочваш, просто на фона на това, което хората се опитват да споделят твоят 10 бона доход за БГ ми прозвуча доста неадекватно, нищо повече.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 10:45:55
Joan,
Съгласявам се за посочените от тебе 2 подхода.

Ще развия и една хипотеза. Я си представи, че голяма корпорация прави предварителни проучвания за влизане на пазара ни и съответният голям бос разбира, че 95 % от потенциалните служители работници имат собствени жилища, в резултат на което той казва :
Знам, че бих могъл да намеря поне толкова квалифицирани хора, колкото намерих миналата година в страната Х, но понеже в страната Х 95 % от хората ми плащат ипотека за жилище, аз им давам по 2000 Е /м.
В България давам 1000. Толкова.

Всъщност това не е само хипотеза.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 10:49:52
Joan,

И да скачам и да не скачам, нищо няма д асе промени в комерсиалните подбуди на хората, без значение дали носят поли или панталони :-))

Аз се удивих, че замесват пола ми в някакви актове, при което вместо да изпълняваме отредената ни от Него роля, се очаква да забременяваме. :-)))

Ужасно !
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 10:58:13
Nacheff,

Пак казвам "споко - няма да ви караме да забременявате", дамата просто искаше да илюстрира нашата незаменимост smiling smiley, но признавам, че и мъжката половина е незаменима за целите на възпроизводството (поне докато не се наложи масово клонирането) :}

Важното е да не стигаме до остри конфликти, защото така или иначе не можем едни без други.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 11:06:42
Nacheff,

Хипотезата ти звучи съвсем реално - напълно е възможен и този подход от страна на работодателя. Обаче така той рискува, работейки с обобщени показатели, а в действителност ще се сблъска с конкретни съдби. Искам да кажа, много е възможно да търси такъв тип служители/работници, които по подразбиране да нямат собствени жилища (да кажем, че са в 5-те процента). Ако търси млади хора, например. В такава ситуация аз бих направила (доколкото е възможно) анализ на собствеността по възраст, пол, образование и пр. Да не говорим, че може да има жилище, но работейки за този работодател (предполагаме, че е добре поставен на пазара и с утвърдено име), да иска да има по-голямо или на по-хубаво място, т.е. пак да трябва да заделя за това перо.

Или поне ще имам готовност да дам повече от 1000, ако в процеса на търсене установя, че тези 1000 не ми дават възможност да наема персонал, който да отговаря на моите изисквания.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
28-09-2006 - 12:17:10
Аз всъщност само пледирам да се изхожда от здрави и адекватни икономически позиции. Естествено е, че има и много емоция и много субективизъм, че и т.н. "обективни фактори".

От друга страна, ако икономическият анализ покаже, че при приемане на определено заплащане на труда за даден продукт на даден пазар, изходящият продукт (стока, услуга) не може да носи печалба, е, тогава резултатът е ясен.
Многократно съм казвал, че печалбата е кислородът на пазарното стопанство. А то от своя страна е аеробен организъм :-)))

Ето една статия, в която намирам реалистични нотки плюс дадена връзка между разходи за труд и цени на финален продукт и то точно в имотите в Бг.

4овек многократно е споделял, че счита експлозивното нарастване на мените на НИ за напълно оправдано, защото ако не друго, то преди 2004 е имало неоправдано подценяване.

Аз пък поставям въпроса : Подценена или надценена е цената на труда в Бг. А трябва ли подценените неща да отидат на "справедливите" нива ?





Наемите ”кротват” цените на имотите
27 Септември 2006, 14:07
Източник: News.dir.bg



Новият комплекс - Suny day 2
Burgasinfo.com
Цените на имотите в момента са спекулативни, вижда се, че много от жилищата, които се купуват, са празни. Наемите са тези, които ще нормализират цените в бъдеще.
Това каза пред БНР Страхил Иванов, генерален мениджър на агенция “Явлена“. През 2005 г. в България е имало 250 000 сделки с недвижими имоти и това промени начина на мислене на българите, които се отнасят вече много по-сериозно към собствеността и доходите от нея. Според Иванов през следващите години заради присъединяването на България в ЕС ще се развива много бурно секторът за продажба и наемане на офиси. Цените на имотите ще растат, но нормата на печалбата ще пада, заяви Ели Монева, вицепрезидент на Централноевропейската мрежа на асоциациите за недвижими имоти (CEREAN) в пресклуба на БТА. Сега годишната доходност от недвижими имоти е около 9%, но се очаква да падне до нормалното за региона 6-7%, каза Монева. Падането на нормата на печалба е обусловено от по-голямата конкуренция в сектора, както и от поскъпването на строителството, заради търсене на високо качество и увеличаване на цената на труда. Цените на недвижимите имоти ще продължават да се увеличават плавно, но не с темповете от 2004-2005 година. Това прогнозира Орлин Владиков, председател на Националното сдружение за недвижими имоти. Цената ще се определя от качеството на строителството, местоположението и състоянието на инфраструктурата, добави той. Само определени луксозни обекти могат да стигнат до ценовите нива на европейските столици и курорти посочи Владиков.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-28 13:51 от nacheff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход