Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво според вас означава добър доход в България?

Публикувано от 4ovek 
Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 11:35:20
Тъй като често се стига до спорове за доходите ще бъде интересно какво ви е мнението за това колко пари реално бихте желали да получавате в БЪлгария.
Т.е. при какъв месечен доход ще решите, че работодателят ви си е свършил работата - осигурил ви е добро заплащане, а вие му се отблагодарявате с ефективен труд, не го крадете пряко или косвено и така цялата фирма действа в една посока - да е силно конкурентна.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 11:55:20
Доход който при моя стил на живот (икономичен) стига за цялото ми семейство без да се налага жена ми да работи, и без да се налага аз да мисля за допълнително заработване. Както съм с две деца ме устройват 2000лв. Освен това бих искал и ясни критерии за получаване на премии над тази сума. От личен опит знам че просто гарантирана голяма заплата не действа достатъчно стимулиращо за по-високи резултати.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 11:57:07
Както е казал Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече. smiling smiley
Предполагам че отговора зависи от бранша, т.е. конкретния пазар на труда. Сигурно може да се живее някак и с 500 лв, но ако 5000 примерно са постижима цел, нормално е да се стреми човек към тях. Човешкото око няма насищане.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 12:03:07
А премиите колко на база месец? ясно е че ще са някакъв процент от нещо си, ама все пак още колко би те удовлетворило за да направим сметка на действителния месечен доход.
Освен това за колко се предполага , че ще работи жена ти - за същите пари, повече,по-малко или не слагаш в сметката нейния доход.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 12:06:49
4овек, според мен най-важното е да обвържеш резултата с възнаграждението, но това рядко се прави защото иска стройна организация основните неща от която се свеждат до: 1. подробна длъжностна характеристика 2. система за оценка с достатъчно голяма скала 3. строг контрол над персонала за да се обезпечи максимално справедливо оценяване на финала
Като идея - (зависи от позицията разбира се) но един старт на около 400-500 лв чиста заплата с възможност за достигане на .... таван при съвестно изпълнение на задълженията.
Естествено, следва да осигуряваш на реално получаваните пари и да внасяш данъци.. А мнението си си споделял преди по този въпрос.
Иначе аз лично трудно мога да определя адекватно на столичния живот възнаграждение - това което е супер за едни е нищо за други, но най-грубо, мисля че около 2бона чиста заплата ако и двамата в семейството работят е добър доход. Пак повтарям, не говорим за заплата 300 лв и почерпки по 100 дневно, това е вече бизнес и е в друга категория, говоря за заплата.
А за крадене - то е до съзнание, имам колега дето работи в Лондон за 80 000 паунда годишно и си тръгва със сапунче от кенефа в джоба от банката, ерген е, просто не можех да повярвам, кво да го правиш, Ганио!!!!
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 12:08:27
2 бона на човек исках да кажа, не общо...
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 12:11:02
Е то и ако 1млн. са постижима цел човек се стреми към тяхsmiling smiley Ама тук идва реч за друго. Някаква смътна идея да си оформим към този момент какъв е приличния доход на който се надяваме, че можем да си изкараме.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 12:15:25
Отговора на въпроса какъв е приличния доход който можем да се надяваме че можем да си изкараме, според мен зависи от бранша и развитието му. В софтуерния бранш преди 5-6 години 1000 лв. се смятаха за приличен доход, сега студентите искат толкова. За приличен доход се смятат 2000+ чисти, на места има и над 3000. Не знам как е в строителството, но ми се струва че майсторите напоследък не падат по-долу.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 12:20:59
Уточнения към първия ми пост:

1. Бих се радвал да мога да изкарвам средно 1000 отгоре премиални. Естествено без да разчитам на тях.
2. За жена ми се предполага че няма да работи с цел номер едно да вкарва пари в семейството. Т.е. и на този доход не се разчита, но естественно е добре дошъл.

Накратко, сумата 2000лв на месец е минимума при който мога да приема че работодателя ме зачита като човешко същество, осигурявайки ми възможност да храня семейството си, както и да образовам децата си работейки за него.

Една такава сума се явява и като гаранция че имам сериозен и способен работодател който може да осигури достатъчно работа за да ги изкарам тези 2000лв.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 12:24:19
Естестевно, че зависи, нали за това е интересно да видим настроението на различни хора. Накрая ще напиша и за майсторите, на какво са доволни в момента.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход