Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво според вас означава добър доход в България?

Публикувано от 4ovek 
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 18:57:17
Виждам че почти всечки са се спрели на 2 000лв на месец,присъединявам се и аз.Но изброените средства за изплащане на кредити ще ги трансформирам в други разходи и по луксозен начин на живот,защото почти всеки,който е решил да има деца си има жилище.
А ако няма в хубав квартал,продава това в лошия и доплаща със спестявания от старците winking smiley Само колата бих я оставил на изплащане.А наскоро бях на сватба на мой приятел,няма да повярвате как може да си съберете почти всичко необходимо за дома,ако младоженците са практични и си казват на всеки от какво имат нужда.Ако събират кеш,още по-лесноsmiling smiley
Иначе идеята жената да си стои в къщи не е много удачна.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 19:42:59
Moiata precenka za semeistvo s 2 deca bez ili s minimalna ipoteka
Sofia - 2500 chisto za semeistvoto
Ruse/Tarnovo/Plovdiv - 1800
Jambol/Silistra/Razgrad, etc. 1200

Otkyde idva razlikata: poveche pari za benzin, resp. za kola, po viskoki ceni na hranitelni produkti, lipsa na koi da ti se griji za decata ako i dvamata rabotiat, "nereglamenirani" pregledi pri doktori, poveche otdih sred prirodata za da kompensira napregnatata sreda.

4ovek, obeshta da kazesh na kakvo sa dovolni maistorite smiling smiley

Sorry za lat, na tozi komputer niamam kirilica.

Re: Какво според вас означава добър доход в България?
26-09-2006 - 22:09:29
аз съм с доходи от няколко хиляди заедно с жена ми,но за мое съжаление нямах възможност да си взема жилище навреме .От 4 месеца си водя сметка какво харча и печеля и ме обхваща тих ужас като виждам реалността .Данъци такси заплати ,покупки и редица други ми носят от 5 до 8хиляди разходи намесец.Ако махнем 3хиляди за фирмата ми остава между 2 и 5хиляди на месец за текущи разходи .От една година забелязвам ,че инфлацията ми бяга ,т.е аз със моите доходи не мога да си купя жилище ,което да ме задоволи-просто същите са над 50000 евро и не виждам как другите могат изобщо да са живи в тази страна с 200-300лв заплати.Моите наблюдения ме карат да си мисля ,че дори и да се пооправят нещата с доходите ще трябват 5 години докато младото поколение стъпи на крака .Системата предполага ,че в момента един студент на бригада в САЩ е подобре заплатен от директора на РДВР в моя град и кмета взети заедно.Проблема почва ,когато този студент излезе на пазара на труда -или напуска държавата или трябва да намери работа за над 1000евра на месец-нещо недостижимо за нас като работодатели ,а и за нормалната икономика тук.Следователно аз очаквам пълен срив на икономиката с оглед на огромната инфлация и ниските заплати.Мои познати работещи на запад при връщането си тук споделят ,че тук е ужасна скъпотия и трудно могат да останат въпреки ,че си купуват жилища с припечеленото -те просто нямат къде да ивестират парите си-затова и цените на апратамент в софия се сравняват с тези в париж и брюксел но не изразяват реалното положение на нещата.Затова много скоро ми се струва ,че тук ще стане напълно невъзможно да се оживее дори със доходи от 1000евро.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
27-09-2006 - 04:31:52
Zaplata ot 10 000 leva na mesez pri danyk obsht dohod 20 prozenta, dyrgavno obrazovanie i zdraveopazvane, izgradena infrastruktura, cena na benzina ot 1 lev,
DDS ot 15 prozenta kato za hranitelnite stoki njama DDS.

Dopylnitelno bonus ot pone 10 000 leva godisno + pensionna vnoska ot kompanijata - 1500 leva na mesez.

Zadylgitelen training pone 2 sedmizi v godinata za raznoski na rabotodatelja.

Dyrgava kojato si poema otgovornostite, ima red i spravedlivost. Dyrgavna pensia a ne podajanija. Na edin prijatel djado mu se pensionira kato dyrgaven chinovnik v Gyrzija (poshtaljon) i sega poluchava 700 evro pensija na mesez.

Tova e okolo 80 prozenta ot standarta kojto imam v momenta.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
27-09-2006 - 04:55:05
Mnogo skoro vseki v Bylgaria kojto moge da pravi neshto, ne go myrzi i ima pone njakakvo chuvstvo za otgovornost kym decata si (ako vyobshte sa ostanali takiva) shte si vdigne shapkata i shte se razkara.

Bylgaria e strana ot tretija svjat s mizierni dohodi no s kosmocheski ceni.

Nikakva konkurentosnposobnost, nikakvi prirodni resursi, mnogo neobrazovano i naj-veche nekonkurentnosposobno naselenie vyv vremena na otvorena svetovna ikonomika i gestoka konkurenzija kogato samo naj-prisposobimija i dobrija ozeljava.

Pyrvo mjasto v sevta po insulti, vtoto po infarkti, pyrvo po otrizatelen prirast, otvratitelna hranitelna kultura, alkoholizirane, za demografskata kriza da ne govorim. Njama deza, horata masovo emigrirat, dyrgavata vyobshte ja njama da te zashtiti obache ti nalaga vsezyzmogni danyzi i otchislenija.

Edinstvenijat svetyl luch sa angliskite penioneri.

Kakvoto i da se sluchi v Bylgaria njama da me iznenada.
Neshtata kojto se sluchiha dosega sigurno i naj-golemijata pesimist ne si gi e predstavjal v koshmarite si. Predstavete si kakvo predstoj.

Kato se setja samo kak se smehhme na gladnite pojazi prez 1985-87 kogato nie bjahme nahraneni i zadovoleni a te gladuvaha....

Za edna butilka slynchev brjag bjaha gotovi na vsichko...

Tygno i mnogo mnogo galko.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
27-09-2006 - 04:56:14
Za chalgata vyobshte njama da spomenavam...
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
27-09-2006 - 09:06:31
Ами така ще става - ще трябва да се плащат по-високи заплати, защото просто няма кой да работи за 300лв. на месец. Ще се напънем да мислим какво трябва да се предприеме и кого да наемаме. И то доста. Ще трябва да се оптимизира дейността на фирмите, да се намалява персонала (всъщност това става от само себеси, като напуснат част от работниците) или се разширява дейността без да се наемат нови хора. Според мен безхаберното наемане на хора в БЪлгария свърши или е към края си.
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
27-09-2006 - 09:21:36
ЗА квалифицираните работници ще кажа.
В момента при мен за груб строеж изкарват по средно по 1500лв. на месец на база 22 работни дни в месеца. Всъщност работят по 25 дни по собствено желание и взимат по повече. Средно означава , че някой взимат малко повече, някой малко по-малко.
И не може да се каже , че са много доволни.
По принцип и строителните работници, особено при довършителните работи се стараят да докарат някъде към 2000лв. на месец за да са доволни и да се похвалят. Това са тези, които не са трудов договор, а са на договаряне са определена работа. Тези дето са на трудов договор са средно към 700-900лв. на месец., но трудно се намират такива дето да излизат по-евтино от другите, които са на свършена работаsmiling smileyРаботят доста по-малко от другите.
Наистина заплатата не може да стимулира така както премията.
По този въпрос съм привърженик основната част от месечния доход да е премия, а не заплата.
Явно наистина към този момент някъде към 2000лв. месечно е някаква стимулираща сума.
Re: Майстор
27-09-2006 - 10:18:05
Kalinka,

Не се пънем колко получаваме smiling smiley Говорим си на колко бихме се радвали - пък и то е много относително. Аз лично се радвам на много различни неща, макар че, естествено, и парите за насъщните нужди са си повод за радост. Искам да кажа, че поводи за радост винаги се намират, стига да не си умрял от глад и студ smiling smiley

Колкото до русите с големи "препоръки", малко едностранчиво подхождаш, мисля аз smiling smiley Все пак кандидати за работа и от мъжки пол се намират - там какво аналогично, според теб, да гледаме, че да познаем съвестния? :}
Re: Какво според вас означава добър доход в България?
27-09-2006 - 10:24:16
Куку, мой колега сега се върна от Франфурт - работи там 6 месеца в ЕЦБ на база 65000 евро/год (малък му е стажа, затова е в долната част на скалата за позицията му), почти без данъци (знаеш как е в мейд. организация), всичко му се поема от банката - застраховки, мед пакет, и т.н. плюс алоуанс от за път от 800 евро на месец и/или квартира такава, че семейството му да живее при него.
Разправя, че с парите които взима тук може да си позволи малко по-малко от това, което би имал с тази заплата там, ако разходите, които работодателят покриваше сега (ЕЦБ) трябваше да покрива сам и ако таксацията му беше както на нормалните немци - около 50 процента. Има предвид и над 1000-та евро за скромна квартира, които би плащал ако не му я даваха безплатно, както сега.
Защо го казвам - важно е според не каква сума взимаш еди къде си в левова равностойност а какво можеш да си позволиш с нея там.,както ти казваш - стандарт, но стандарт среден има само в статистиката, всеки човек си има стандарт според собствените му нужди където и да е - един обича да седи в парка и яде хляб и кренвирш, друг ходи в басейн и язди - тези неща струват различно на различните места и не са универсално съпоставими а индивидуални.
Е, с твоите 7000 долара след данъци (така разбирам) според мен ти живееш около стандарта на българин с 2000-2500 лв заплата - обикновено българинът има жилище и се оправя със здравните проблеми някяк си, при теб нещата са сигурни ако платиш едни добри пари, иначе си купуваш лепенка за болния зъб докато ти дойде часа след 1 месец, нали?
Не че не съм съгласен че е несравнимо усещането за българщина във всичките й измерения (в лошия смисъл - още като видиш разплулия се космясал и разгърден паспортен полицай в будката на летичето, като кацнеш в БГ), но и в Ню Йорк и Вашингтон в такива лайна и абсурди съм плавал, че не бива да ги абсолютизираме - всички имат трески за дялане, е, може би ще си прав че май нас не трябва да ни дялат а посекат, за да израстнем отново, но и така да е, дано растежа не е в американската посока - аз лично съм живял в тоталитарно общество и съм бил пионерче, не ми се прави същото....
Въпрос на избор, така че ми се вижда абсурдно 10 бона, които предлагаш...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход