Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ФЛО И комунизма в сърцата ни

Публикувано от jores 
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 21:02:35
За сега има закон само за камарата на арх. и инж. тази група е успяла да защити своя интерес, да защити шест години зубкане и разпорване на з..ци и е взела хляба на друга група очевидно неподготвена да защити интереса си. За мен поставянето на кавито и да е пазарни ограничения е в мой ощърб. Ограничение архитекта може техника не е неправилно, за къща има определени нормативни изисквания които минават през съответните инстанции така, че невиждам смисъл освен пълнене джоба на по - силната група, могли успяли, незнам какво да кажа. Да налагат минимална цена също е безобразие, ако съм архитект и имам възможност да работя нха 1/2 от заложените цени какво правим страдам аз, страда клиента при възможност всички да са ок. С това не успяха, щях да ги обявя за паранормални ако бяха.

Относно мисълта на Фло, там говорим за прехвърляне на функции на пазара към общината с предтекст, че общината взима данък и и коства малко да направи тази услуга на данъкоплатеца, като елиминира посредника. Мойта теза е че това няма да работи. Прехвърлянето от частното към държавното е връщане назад. Мислите, общината да има право първа да купи също са несъстоятелни според мен.


Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 21:04:43
Европейският съюз не толерира подобен род гаври, говореше се за лицензионен режим на посредниците но слава богу онез няма да позволят.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 21:24:18
Виж , държавата трябва да е само регулатор и да е отдръпната колкото се може повече от бизнеса. С това съм съгласен. Държавата трябва да не пречи хората да упражняват своята инициатиава. В момента в БГ е точно обратното.

По първото- с две думи - в момента в БГ продължава трансформацията от политическа към икономическа власт. Вследствие на това се върви към монополизъм във всички области. Съчетание с това , че управляващите фигури са прокомунистически настроени се получава действителността , която наистина е в ущърб на такива като нас/като теб и мен/.

Между другото аз съм също от т.н. група от теб , дето 5-6 години са разпорвали з...ците , но някак си не ми се връзва с пазарната иконика. Като съм облагодетелстван трябва да си мълча по принцип , но някакси не ми се връзват нещата .

Всички камари са със закон . На оценителите също. В тези закони се казва , че има само една камара .
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 21:26:50
единствената ми надежда в Европейския съюз е да се разбие мутренския модел в БГ. Иначе и те имат доста трески за дялане - увеличават бюрокрацията и дават пари , които после излизат солени на този , който ги е взел.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 21:38:44
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Европейският съюз не толерира подобен род гаври,
> говореше се за лицензионен режим на посредниците
> но слава богу онез няма да позволят.

Защо се е говорило за лицензионен режим? Според мен за да може "нашите" фирми да работят , а другите не. Значи съм прав в предположенията ми за "камара на брокерите".
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 21:55:20
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Европейският съюз не толерира подобен род
> гаври,
> > говореше се за лицензионен режим на
> посредниците
> > но слава богу онез няма да позволят.
>
> Защо се е говорило за лицензионен режим?
> Според мен за да може "нашите" фирми да работят ,
> а другите не. Значи съм прав в предположенията
> ми за "камара на брокерите".
>

Някои силно го искат. НСНИ издават сертификати на които членовете им нагло казват лицензи. Виж, че има лицензирани фирми от незнам си коя година
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 22:10:01
Жоре , какво ще го правим този комунизъм?
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 22:17:59
Здрасти argonavt,

Нещо не си ми достатъчно ясен:

argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж , държавата трябва да е само регулатор и
> да е отдръпната колкото се може повече от
> бизнеса. С това съм съгласен. Държавата трябва
> да не пречи хората да упражняват своята
> инициатиава. В момента в БГ е точно обратното.

Мен пък ми се струва, че е напълно (или почти) "отдръпната" - например от качеството на храни и др., цените на горива, парно, газ, камари, гилдии, лобита, нац. интерес, сигурност и пр.
Всъщност на кое викаш "държава"?


> По първото- с две думи - в момента в БГ
> продължава трансформацията от политическа към
> икономическа власт. Вследствие на това се
> върви към монополизъм във всички области.

Според мен (пък и К.Маркс) няма такава оперета - даже обратното "икономическата" все повече се домогва до "политическата" (сега вече по-явно). Така си е било. И към държавни монополи ли се върви? Точно в "отдръпването" е причината.

> Съчетание с това , че управляващите фигури са
> прокомунистически настроени се получава
> действителността , която наистина е в ущърб на
> такива като нас/като теб и мен/.
..............................
> Всички камари са със закон . На оценителите
> също. В тези закони се казва , че има само една
> камара .

Сега остава да кажеш, че т.н. държава я боли оная работа за "комуната" - общността.
Тук си по-близо - "управляващите фигури" прокарват закони, поискани (платени) от съотв. лобита. Наричайте ги както искате - екскомунисти, ченгета и пр.
С този "прокомунизъм" се вкаваме в заблуждение - знам ли, може и това да е дирижирано.
В тези термини, сегашното си е някакъв неописан див капитализъм - (идва от "капитал" winking smiley ).
Иначе европейците ни бутат към (така омразното) "планово стопанство", ама виждат зор. Иначе напудрено с разните му там "социо-" финтифлюжки.
Не съм по тази част, ама щом ти е интересно замисли се що е туй: "Финансовата криза засегна и реалната икономика. А едно от главните противодействия засега, е наливане на държавни пари в частни структури или пряко одържавяване със социална насоченост."
За мен някакъв държавен социализъм, иначе казано - не че ги разбирам...
А неусвоените европари - само защото "функционерът" не е видял "неговото.
Дразнят ме про- и анти- терминологии, в кашата от които съществото остава скрито.
Поздрави,
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
10-02-2009 - 23:12:06
Здравей Любо , отдавна не сме се чували.

Ще се опитам да уточня . През изминалите десетилетия собствеността беше кооперативна и държавна/изключвам жилищата , частна собственост/. Властта се държеше от определена група хора , които имаха само апартаменти и къщи. Имаха власт. В последните две десетилетия , тази група от хора използваха политическата власт , която имаха , да се сдобият със собственост - било предприятие или част от предприятие. По принцип всички граждани имаха право да купуват , но повечето правото им беше само на хартия/такива като мен и теб/. След като се сдобиха с предприятия , трябва да останат на ниво и тук използват държавния апарат да имат протекция. Няма конкуренция и изкуствено се пречи да се създаде конкуренция , като се имитира такава/конкуренция/ . Точно държавния апарат е репресивен и толерира определени кръгове. Държавен монопол няма , но има частни монополи на онази група от хора , които навремето са имали само власт. Тези хора не търпят да имат конкуренция , защото конкуренцията е несигурност , а именно конкуренцията пък защитава потребителите . Това за конкуренцията, държавата и монополите не съм си го измислил , а съм го прочел в една книга за бащата на немското икономическо чудо.
Създаването но камари има същата цел - монопол и лесно управление. Виж ако бяха две , тири или пет камари , тогава нещата биха били други.

С парите от Европа се получава също подтискане на конкуренцията. Сега чакаме някакви пари по фондове за развитие на селските региони , вместо да имаме стратегия за тях и икономически облекчения.

Прав си за терменологиите . По-добре да се абстрахираме от тях / да не използваме комунизъм , демокрация и др. защото същността им е размита/
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
11-02-2009 - 01:15:45
И аз съм се замислял, как така "група хора", както казва агронват, се сдобиват със собственост през последните 2 десетилетия!
Ако някои се "сдобие" със собственост - било предприятие или част от предприятие, това значи , че някой му го е продал! Ако тухличките в това предприятие са полагани само от една фамилия, то абсолютно неправилно е държавата да го продава.
Същото се отнся и до закона за реституцията! След като имота (или земите под него) са на една фамилия - то значи, че се връща изцяло!
Тук хората, кито са работили и на едния обект или на другия - НЯМАТ НИКАКВИ ПРАВА И СА ИМАГИНЕРНИ! А СПОРЕД МЕН ТОВА Е НАЦИЯТА НИ!
Дали Любо или Аргонавта ще ми отговорят - също няма никакво значение!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход