Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ФЛО И комунизма в сърцата ни

Публикувано от jores 
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 14:49:52
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
> Като чета тук ми идва наум основната отлика между
> истока и запада и тя е, че интересите на общността
> са над интересите на личността. Не е излишно да се
> поразмишлява над това.

В общност се чувстват добре слабите, това е най - голямото средство за манипулация на масите. Когато те сложат в група си много по - лесен за управление, дава се насока на групата, като цяло. Когато хората се отъждествяват с група нещата не са добре.
"За благото на обществото" м....му, ако благото на обществото не отговаря на моето благо защо да влизм в тази група. Това ми звучи като "За Партията", или да защитим Съединените американски щати, като унищожим една страна. Как ще се почувства войника отиващ да се бие без да разбира за какво, ако не вижда смисъл ама никакъв да рискува живота си. За това се правят групи, общества и т.н. за да може с по - малък ресурс да се контролират и насочват много хора.
За това салвадор иска общината да му смели необходимото ама нестава а съвсем отделен въпрос, че на тези горе им дреме на шушулката по тоз въпрос. Е ако имат игра, някои ако види чрез този метод някаква изгода би станало.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 17:01:30
Май пропуснах нещо важно да изясня.Движението на пазара на имоти ни най-малко не ме интересува,защото не смятам нито да купувам нещо,нито да продавам.Като работа...много малка част от нея е пряко свързана с имоти.Да не кажа,че от половин година насам никак не е свързана.Така,че...позицията ми е като на човек който най-малкото..не се храни от тоя пазар,за да е заинтересован от посоката му и от разни схеми,дето се разиграват от разни хора.За мен е все тая дали брокера ще вземе от бай Иван 3 или 6% комисионна.Неприемливото е това,че всъщност един от най-големите като оборот пазари-този на имоти,е оставен без контрол.Неприемливо е това,че на тоя пазар се въртят привидни сделки и сламени хора.Някакви субекти,неотговорни пред никого за нищо,довчерашни трактористи и пастири,са последна инстанция на него.А държавата не прави абсолютно нищо за да защити :
а)фискалния си интерес,
б)ПОТРЕБИТЕЛЯ !!!

Ето в това се състои проблема.Има много други пазари,които притежават и структурата,и значимоста на пазара на имоти,че даже да близки и по оборот до него.Но никъде другаде не цари такъв хаос.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 17:42:32
Salvador, *ok* *yes*
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 22:14:47
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Май пропуснах нещо важно да изясня.Движението на
> пазара на имоти ни най-малко не ме
> интересува,защото не смятам нито да купувам
> нещо,нито да продавам.Като работа...много малка
> част от нея е пряко свързана с имоти.Да не кажа,че
> от половин година насам никак не е
> свързана.Така,че...позицията ми е като на човек
> който най-малкото..не се храни от тоя пазар,за да
> е заинтересован от посоката му и от разни
> схеми,дето се разиграват от разни хора.За мен е
> все тая дали брокера ще вземе от бай Иван 3 или 6%
> комисионна.Неприемливото е това,че всъщност един
> от най-големите като оборот пазари-този на имоти,е
> оставен без контрол.Неприемливо е това,че на тоя
> пазар се въртят привидни сделки и сламени
> хора.Някакви субекти,неотговорни пред никого за
> нищо,довчерашни трактористи и пастири,са последна
> инстанция на него.А държавата не прави абсолютно
> нищо за да защити :
> а)фискалния си интерес,
> б)ПОТРЕБИТЕЛЯ !!!
>
> Ето в това се състои проблема.Има много други
> пазари,които притежават и структурата,и значимоста
> на пазара на имоти,че даже да близки и по оборот
> до него.Но никъде другаде не цари такъв хаос.


Съгласен с всичко *beer*

Този проблем е решим единствено и само чрез активната намеса в законодателството от страна на тези които гледат сериозно и отговрно на този бизнес. Естествено и имат финансовата възможност и не на последно място интерс това да се случи /да се постави някаква рамка, кой кой е, може ли го, има ли ресурс и т.н/
Другите от които може да се инициира нещо или да се включи към горните са потребителите. Има достатъчно неправителствени организации в този сектор.
Това ми е мнението /бог да ни пази от инициативи на държавата/.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
03-02-2009 - 10:47:07
Jores, правото на общината на пръв купувач го има в някои страни. Ако не се лъжа го има в Брюксел. Обявяваш цената , която искаш и общината преценява дали да го купи - ако не го купи едва тогава можеш да го продадеш за същата или по-висока цена. Хората са измислили как да си съберат данъците без да се налага да има понятието данъчна оценка. Ако ти се рискува - депозирай ниска цена в общинатаsmiling smiley
И не си мисли, че някъде по света съществуват толкова чисти пазарни отношения, колкото са на книга. В интерес на истината при нас са доста пазарни отношенията и в следващите години ще вървим към повече контрол.
Казваш, че общинския служител работи за себе си, а аз да те попитам брокера за Червения кръст ли работи? Как може да съм сигурен, че брокера, на който клиента е платил да търси имот ако види ниска цена няма да прескочи клиента и да си го купи за себе си за да може след това да продаде имота с печалба? Каквито общинарите, такива и брокерите. Всички са хора, алчни за париsmiling smiley Обаче общинарят поне трябва да го купи за общината.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
03-02-2009 - 12:25:39
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
Неприемливото е това,че всъщност един
> от най-големите като оборот пазари-този на имоти,е
> оставен без контрол.Неприемливо е това,че на тоя
> пазар се въртят привидни сделки и сламени
> хора.Някакви субекти,неотговорни пред никого за
> нищо,довчерашни трактористи и пастири,са последна
> инстанция на него
.А държавата не прави абсолютно
> нищо за да защити :
> а)фискалния си интерес,
> б)ПОТРЕБИТЕЛЯ !!!



Знаеш ли защо на пазара се въртят привидни сделки със сламени хора? Защото има още какво да се заграби. Не от посредниците, срещу които риташ. А от тези, които правят законите, които не желаят да има електронен регистър на имотите, да се изповядват на истинските им цени.
"Неотговорните", според теб, субекти, всъщност са си достатъчно отговорни, стига отсрещната страна да си сключи договор с ясни клаузи. Да, но другата страна, обикновено не ще. Причините са ясни.
Друг въпрос е, че която и изправна страна в един договор, да потърси правата си в съда, не знае колко години и колко пари ще й излезе.
Това пак се прави от държавата- умишлено.
И защо не, след като никой не иска от нея промяна, а за по- лесно е насочил гнева си към една гилдия.
Разбира се, във всяка една професия има професионалисти и боклуци. Но, има и една много точна българска поговорка: "Каквото повикало, такова се обадило"....... smiling smiley
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
03-02-2009 - 12:59:13
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Jores, правото на общината на пръв купувач го има
> в някои страни. Ако не се лъжа го има в Брюксел.
> Обявяваш цената , която искаш и общината преценява
> дали да го купи - ако не го купи едва тогава можеш
> да го продадеш за същата или по-висока цена.
> Хората са измислили как да си съберат данъците без
> да се налага да има понятието данъчна оценка. Ако
> ти се рискува - депозирай ниска цена в общината
> И не си мисли, че някъде по света съществуват
> толкова чисти пазарни отношения, колкото са на
> книга. В интерес на истината при нас са доста
> пазарни отношенията и в следващите години ще
> вървим към повече контрол.
> Казваш, че общинския служител работи за себе си,
> а аз да те попитам брокера за Червения кръст ли
> работи? Как може да съм сигурен, че брокера, на
> който клиента е платил да търси имот ако види
> ниска цена няма да прескочи клиента и да си го
> купи за себе си за да може след това да продаде
> имота с печалба? Каквито общинарите, такива и
> брокерите. Всички са хора, алчни за пари Обаче
> общинарят поне трябва да го купи за общината.

Ако не се лъжеш? Това, че може би го има в някои страни не означава, че е правилно.
Брат ми е много готин тип и желая да му продам имот на 1/2 цена /общината не ми е симпатична/???? Любовницата ми е уникална желая да и продам конкретният ми имот за 10лева???? Защо смяташ, че това е модела по който трябва да се събират данъците?
Посредника работи открито за себе си. Влага в дейността си. Общинският служител един път помпа населението чрез ползването на позицията си и получената заплата, втори път, като му се остави още власт в ръцете ще намери начин да изпомпа и директно гражданите.
Аз не желая да имам нищо общо с държавата/ общината освен възможно най - минимални отношения. Говоря като потребител на имотния пазар.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
03-02-2009 - 16:23:58
Това,че сега българската община не функционира в най-пълна степен,като регулатор и помощник на обществените отношения не означава,че нещата трябва да се оставят така и да не се стремим към усъвършенстване на този най-древен модел на съжителстване.Никога не съм твърдял,че общината трябва да участва в търговията с имоти на гражданите,но съвсем логично и удобно е,че щом общината ти е разглеждала строителните книжа,дала ти е разрешение за строеж и накрая ти е издала разрешително за ползване да обяви и информацията ,че продаваш тоя имот т.е. общината гарантира легитимност на собственика и имота.Цените са обявени от собственика и не могат да бъдат спекулативни,щото ще са близо до аналогични предложения за продажби.Клиента посещава страницата ,избира си имот и контактува директно със собственика.Ако си мисли,че може да спечели ,изпраща майстора на преговорите и свалянето на цени jores да му свърши работа и договори цена,но това не е посредничество,нито брокераж,и това ще е невъзможно , защото публичността на сделките гарантира близките им стойности.Агенциите за НИ се появиха вследствие на приватизацията на големи държавни площи и разпарчетосването им на части и необходимостта на наркотрафика да припере пари през недвижимите имоти.Щом сделките с предприятията започват да стават като в нормалните държави и се стегне контрола по границата за наркотрафика-агенциите ще си отмрат автоматично!
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
03-02-2009 - 16:48:23
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Това,че сега българската община не функционира в
> най-пълна степен,като регулатор и помощник на
> обществените отношения не означава,че нещата
> трябва да се оставят така и да не се стремим към
> усъвършенстване на този най-древен модел на
> съжителстване.Никога не съм твърдял,че общината
> трябва да участва в търговията с имоти на
> гражданите,но съвсем логично и удобно е,че щом
> общината ти е разглеждала строителните книжа,дала
> ти е разрешение за строеж и накрая ти е издала
> разрешително за ползване да обяви и информацията
> ,че продаваш тоя имот т.е. общината гарантира
> легитимност на собственика и имота.Цените са
> обявени от собственика и не могат да бъдат
> спекулативни,щото ще са близо до аналогични
> предложения за продажби.Клиента посещава
> страницата ,избира си имот и контактува директно
> със собственика.Ако си мисли,че може да спечели
> ,изпраща майстора на преговорите и свалянето на
> цени jores да му свърши работа и договори
> цена,но това не е посредничество,нито брокераж,и
> това ще е невъзможно , защото публичността на
> сделките гарантира близките им стойности.Агенциите
> за НИ се появиха вследствие на приватизацията на
> големи държавни площи и разпарчетосването им на
> части и необходимостта на наркотрафика да припере
> пари през недвижимите имоти.Щом сделките с
> предприятията започват да стават като в нормалните
> държави и се стегне контрола по границата за
> наркотрафика-агенциите ще си отмрат автоматично!

Би ли дал пример с поне една община в света, която съвместява другите си дейности с покупко- продажба на имоти?
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
03-02-2009 - 16:55:46
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Това,че сега българската община не функционира в
> най-пълна степен,като регулатор и помощник на
> обществените отношения не означава,че нещата
> трябва да се оставят така и да не се стремим към
> усъвършенстване на този най-древен модел на
> съжителстване.Никога не съм твърдял,че общината
> трябва да участва в търговията с имоти на
> гражданите,но съвсем логично и удобно е,че щом
> общината ти е разглеждала строителните книжа,дала
> ти е разрешение за строеж и накрая ти е издала
> разрешително за ползване да обяви и информацията
> ,че продаваш тоя имот т.е. общината гарантира
> легитимност на собственика и имота.Цените са
> обявени от собственика и не могат да бъдат
> спекулативни,щото ще са близо до аналогични
> предложения за продажби.Клиента посещава
> страницата ,избира си имот и контактува директно
> със собственика.Ако си мисли,че може да спечели
> ,изпраща майстора на преговорите и свалянето на
> цени jores да му свърши работа и договори
> цена,но това не е посредничество,нито брокераж,и
> това ще е невъзможно , защото публичността на
> сделките гарантира близките им стойности.Агенциите
> за НИ се появиха вследствие на приватизацията на
> големи държавни площи и разпарчетосването им на
> части и необходимостта на наркотрафика да припере
> пари през недвижимите имоти.Щом сделките с
> предприятията започват да стават като в нормалните
> държави и се стегне контрола по границата за
> наркотрафика-агенциите ще си отмрат автоматично!

Пак да повторя: Цените винаги се обявяват от собственика а посредника дава публичност на тези цени. Собственика и сега може да си публикува информацията без да ползва посредник. В момента никой не може да спре един купувач на имот да стигне до собственика, ако информацията е станала публична /обажда се на обява, ходи на оглед и не дължи нику му нищо/. Посредниците, които работят /работеха/ пет за четири и търсеха възнаграждение без основание са пътници /благодарение на пазара и осъзнаване на нелогичността му през последната година/ Периода през които цените летяха принуди купувачите на имоти да не мислят много много и да не си правят сметка, че плащат на стрина Гина за разходка. Ама не е виновна Гина Фло, а купувачите заради слабата си осведоменост. През годините съм се сблъсквал с уникални посредници /кой ли не е/ но тях вече ги няма.
Сценария с наркотрафика е достоен за пълнометражен филм. Аз връзка между посредник на НИ и наркотици не намирам.
И при положение, че пазара елиминира посредствените и неблагонадеждни КАКИ, ти обясняваш за общината. Къде беше тя в най - мътните времена???
На общината и дреме, на общинарите им дреме.
И преди ти казах ако искаш от общината инфо можеш да я получиш, ама на село там кмето коли и беси, даже цените определя и бабите слушат. Ето така бяха издоени бая пенсионери, чрез кмето.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход