Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ФЛО И комунизма в сърцата ни

Публикувано от jores 
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
01-02-2009 - 16:13:34
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Обявяването на продажбите в общината има една
> проста идея-да не се крият данъци.
> Така,че-тук съм ЗА.С две ръце,общината да получи
> право на приоритетно изкупуване и към всяко
> вписване на продажба да се прилага документ,който
> да удостоверява,че имотът е предложен първо на
> общината.Не нарушава нито един принцип на
> свободния пазар.Така ако общината се нуждае от
> жилища за социални цели,ще може свободно да си ги
> набавя на реалния пазар,без да използва
> посредници.Естествено,общината е участник по право
> и във всеки търг за недвижим имот при съдебен
> изпълнител,ако този имот се намира на територията
> и.Защо да е изключена от този процес?
> Местните данъци и такси са изключително важни за
> общините.Там възможности за каквото и да е
> заобикаляне и криене трябва да са изначално
> изключени.Сегашният режим е прекалено либерален.
>
> Публичноста на сделките...пак ЗА.Който иска да си
> ползва брокери при административното оформяне на
> сделката-прав му път.Който не иска-има адвокати и
> т.н..Един такъв публичен общински регистър би
> предотвратил и куп измами.Айде...да не реват
> брокерите,в регистъра няма да се обявява
> цена.Апартамент Х е обявен за продажба при агенция
> Y.Това е достатъчно и сделката е достатъчно
> публична.Но тя не трябва да е тайна,за нея да
> знаят само продавача,купувача и брокера.Та имотния
> регистър е публичен и сега....

Не искам въобще да си мисля как общински служител с 300бгн заплата и абсолютно отворен към корупция ще върши тази работа /мога да ви изредя поне 10 начина за изнудване на населението/. Аз като продаващ не бих чакал общината да взима /не се знае колко време/ решение дали ще закупи моят имот или не. Може да имам желание да продам апартамента си на любовницата ми за 10 лева /нима нямам това право/ защото прави невероятни неща, каквито общината не прави със сигурност, какво правим тогава?
За съдебното изпълнение и правото на общината я разясни малко, ама първо прегледай ГПК, ЗЗД и тогава си сразвий мисълта.

Занимавам се с имоти от пет години, в момента работя само за купувачи които ми плащат да водя преговори и свалям цени. Пазара ни е скапан, не съм съгласен с изнудването от типа щом си ми звъннал значи плащаш. Пояснявам за да не ме ядете. за глупусти.



Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
01-02-2009 - 16:19:23
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> В основата на пазарната икономика лежи
> потреблението и стремежа към неговото
> увеличаване.Няма съмнение,че търговията с
> недвижими имоти е невъзможна без кредити и тяхното
> оскъпяване от посредниците-брокери на НИ
> рефлектира върху кредитния
> потребител,ограничавайки неговите и на хората
> ,зависими от неговите доходи възможности.При
> нормални условия тези 6 -10% отиват в
> стокооборота.По горе описах колосалните 150 млн.
> евро само за София,които ще излязат от
> стокооборота и от там количеството и качеството на
> стоките и услугите на местния пазар се
> влошава.Това е директна загуба за бизнеса и
> обществото и затова паразитите -брокери не само
> не са полезни за обществото -те са вредни за
> икономиката като цяло.
> Общината трябва да е медиатора,адвокатурата и
> нотариата-изпълнители на волята на страните!Искам
> безмозъчните паразити да разберат,че общината не е
> държавата ,а е организация на обществото да си
> решава проблемите по местоживеене-от социални до
> екологически и ,че главната цел на евросъюза и
> развитите общества в еврозоната е силно общинско
> самоуправление или пренос на власт от държавата
> към общината.

И ако някой иска да ми употребява услугите какъв е проблема невиждам?
Ако някой не иска също невиждам, аз незнам за човек със среден интелект някой посредник да го е принудил да му ползва услугата.

Разработката с общината е смехотворна и може да се развие единствено от комунистически мозък. Резултата с такива разработки винаги е бил един. Тотален провал.


Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
01-02-2009 - 21:22:36
jores...не откриваме топлата вода.Националната информационна система “Пазар на земята” си е работеща.Друг е въпросът,че нещата трябва да се изпипат законово и всичко да минава от там.Защото сега...почти нищо не минава,а от ЕС са много настоятелни за точно тази система.
Офф...забравих...тия от ЕС са някакви ши()ани комуняги и нищо не разбират...

[www1.mzgar.government.bg]

Още ли не разбираш идеята за публичност на сделките?
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 09:30:24
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> jores...не откриваме топлата вода.Националната
> информационна система “Пазар на земята” си е
> работеща.Друг е въпросът,че нещата трябва да се
> изпипат законово и всичко да минава от там.Защото
> сега...почти нищо не минава,а от ЕС са много
> настоятелни за точно тази система.
> Офф...забравих...тия от ЕС са някакви ши()ани
> комуняги и нищо не разбират...
>
>
>
> Още ли не разбираш идеята за публичност на
> сделките?

Моного добре я разбирам. Сделките се вписват и са публично достояние. Общината получава информация за всяка сделка по закон с декларирането на имота.
Какво има да му се разбира.
Най- вероятно ми говориш за тичане до общината и обявяване на намерение преди продажбата на имота. Е това не го разбирам да.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 09:39:20
Тази система [www1.mzgar.government.bg] "функционира" от поне три години. И е пожелателна. Я ми кажи колко оферти има публикувани? Колко посещения има? Колко сделки са се случили благодарение на нея???
Най - простия портал за имоти ръководен от пазарни принципи е 100 пъти по ефективен от тази "система" winking smiley .
За да има успех едно общество хората персонално трябва да се водят единствено от личната си изгода. Когато се почне с ние това ние онова става комунистическа трагедия. Пък камо ли да се прехвърля към община и държава.
Я сега кажи в посочената от теб система дали заменените имоти подопечни на минсит. на храните и зем. са обявявани там. Или нещо което е продавано от държава община там да е качвано, че аз не съм виждал честно казано, а бая съм се ровил вътре. smiling smiley
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 10:38:33
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> .
> За да има успех едно общество хората персонално
> трябва да се водят единствено от личната си
> изгода
. Когато се почне с ние това ние онова става
> комунистическа трагедия. Пък камо ли да се
> прехвърля към община и държава.


:] Всеки паразит,всяка пиявица ще те подкрепи!Интересното става,като се съберете да съжителствате няколко такива индивида в една кооперация-личната изгода на единия е да си хвърля боклука пред вратата на друг,който имал лична изгода да не плаща за чистене!Тъпанар си ти драги,голям тъпанар!Личната изгода на индивида често влиза в противоречие с личната изгода на други индивиди.Затова хората са измислили моралните норми,етиката и дори религиите ,както и най-старата форма на организация на съжителството-общината-за да не си пречат тъпако!
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 11:02:35
Горе за това направих уговорката,че в момента почти нищо не минава през тази система.А трябва.Системата е още от преди влизането ни в ЕС...мисля,че по точно по тоя повод я пуснаха...ама айде...може и да греша с година плюс-минус.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 12:10:06
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------

> Всеки паразит,всяка пиявица ще те
> подкрепи!Интересното става,като се съберете да
> съжителствате няколко такива индивида в една
> кооперация-личната изгода на единия е да си хвърля
> боклука пред вратата на друг,който имал лична
> изгода да не плаща за чистене!Тъпанар си ти
> драги,голям тъпанар!Личната изгода на индивида
> често влиза в противоречие с личната изгода на
> други индивиди.Затова хората са измислили
> моралните норми,етиката и дори религиите ,както и
> най-старата форма на организация на
> съжителството-общината-за да не си пречат тъпако!

Да ти кажа какво става в една правова държава- създадените за регулиране на отношенията между хората закони, се спазват под угрозата за санкция от оторизираните за това органи.
Така че, ако един индивид реши да си развява коня, среща отпора на останалите, спазващи закона и му се налага санкцията, предвидена в закона.
Просто е. Моралните норми, етиката и религиите, ако бяха достатъчно ефикасни, нямаше да са необходими репресивни органи като полиция, жандармерия, нито съд и прокуратура.
Ето, ти си пример с този си пост за това, че само морално- етичните норми не са достатъчни. Хвърляш квалификации, обиждаш, определяш хора, които не познаваш, като "паразити", само защото не харесваш професията им. Ами, ако нямаше закон, който да определя какво е разрешено и какво- не, дали и твоята професия не би трябвало да се обяви за паразитна и да се закрие, само защото някой е решил че е излишна? smiling smiley
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 12:27:39
Като чета тук ми идва наум основната отлика между истока и запада и тя е, че интересите на общността са над интересите на личността. Не е излишно да се поразмишлява над това.
Re: За ФЛО И комунизма в сърцата ни
02-02-2009 - 13:51:52
salvador Написал:

ЕДИН КУП ГЛУПУСТИ.............................

ЕТО МАЛКО ГЛУПУСТИ И ОТ МЕН
Човек е устроен в прородата си да се движи от собственият си интерес, всичко останало е илюзия. Не може да се върви срещу природата пич.
Един общински/държавен служител не може да надвие природата. Той ще работи единствено и само в свой интерес. Това което трябва да го мотивира според него е крайно недостатъчно и поради тази причина ще търси начин да удовлетвори нуждите си. Той ще се яви парзитиращият, първо върху общинският ресурс и второ върху гражданите. Единна база данни има и в момента /портал за имоти/ защо всички не си вкарват търсенето или предлагането сами??? Защо досега група от обществото не е направила такава база и не я е разгласила по - лесно ще е отколкото да стане с общината??? Причината е една, всики бърборещи в тази насока няма да си мръднат и малкият пръст без да виждат угода единствено и само за себе си. Защо тази ревяща група обвиняваща посредниците в паразитиране не се обедини и не създаде такава база данни или не изготви обоснован законопроект, който да лансира................
Интересите на тази група са временни и те приключват персонално за всеки един от нея поетапно в момента в който реши само и единствено своя проблем свързан с тази тематика /например купи си имот или го продаде/. Както и ревящите, че цените още са високи, точно в момента в който закупят желания имот се започва противоположен рев. Личният им интерес вече е друг имат имот закупен за Х ако цената му падне те най - малкото ще се почувстат неприятно вътрешно, второ всеки персонално желае богатството му да се увеличава ревящият до вчера за високите цени вече издава писъци за стабилизиране на пазара и под друго име в този форум ще дава множество доводи за обрата на пазара и края на низходящият тренд.

Когато се съберем да съжителстваме няколко такива индивида /гледащи и защитаващи личният си интерес/ нещата вървят перфектно. Самото ни събиране е продиктувано от личният ни интерес един към друг. Всеки върши своята работа воден от интереса си, в момента в който персоналните ни интереси се разминат просто НЯМА НАЧИН да се върши работа.
Говори се за ЕС и желанието за прехвърляне на повече правомощия към местната власт от държавата. Това е нормално по - малко еденици по - малко проблеми. Ако разгледаме една община като еденица от множество няма по ясен пример: Тя сама ще реши много по - добре проблемите си от правителството да речем. Ако общините имаха възможността да се занимават сами с бюджетите си, а не държавта да взима и после по комунистически да преразпределя благата едно към как дойде или според цвета на кмета, градовете които печелят нямаше да изглеждат толкова зле, а занемарените щяха да търсят механизми за развитие весто да чакат наготово.
Айде стига уроци ако искаш помисли ако не марш на връх Бузлуджа руснака Стани Шеффф да му слушаш идеалистичните глупусти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-02 14:35 от jores.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход