Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Един SMS ПОМОГНЕТЕ!

Публикувано от Naskata 
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
11-12-2008 - 23:20:07
Все пак реших да се логна със стария ник. Исках да пейстна петицията...

Да ама, пак не! :] :] :]

Не ника, а ай пи -то са блокирали.

Не мога да повярвам.
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
11-12-2008 - 23:28:29
Понеже вече ме гонят от компа и чак утре ще мога да пиша , искам за задам един въпрос - Знаете ли как е била осигуряването преди ДЕВЕТИ сепптември? Кой как се е осигурявал ? По желание или не ?

До утре .

Муеза , ни се коси , оти че ти мине. Ние сме с теб. *smiley_ahh*
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 01:09:20
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже вече ме гонят от компа и чак утре
> ще мога да пиша , искам за задам един
> въпрос - Знаете ли как е била осигуряването
> преди ДЕВЕТИ сепптември? Кой как се е
> осигурявал ? По желание или не ?
>
> До утре .
>
> Муеза , ни се коси , оти че ти мине. Ние
> сме с теб.



:] :] :]

Предполагам, задължително, но за работещите. Дядо ми е имал фирма. Има осигурителна книжка, а баба ми няма. Което ме кара да мисля, че ако е било по желание за дядо ми, и баба ми щеше да има такава. Дано съм ти била полезна.
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 04:17:25


Засмяното сладурче на снимката е двегодишният Кристиян Кръстев от Русе.
Криси е мъничък, но вече е преживял повече, отколкото много хора за целия си живот. Роден е преждевременно, с усложнения в следродилния период. До четвъртия си месец претърпява и две операции на херния.
На 8 месеца му е поставена диагноза Детска церебрална парализа – квадрипирамидална форма; вътрешна и външна хидроцефалия и синдром на West – най-тежката и трудно лечима форма на епилепсия....

[www.save-darina.org]

Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 04:31:04
Не исках да "цапам" предния пост и отделих този...
Забелязвам, че и тук се постига същия ефект, както и в lex.bg.
Моля да ме извините ако ли греша нейде, но явно последните години хората с добри сърца са на изчезване...
Каузата си струва! А рядко, в съвременното ни общество, някой дава без да очаква нещо да получи ... някак се свикна с мисълта, че се следва еквивалентност на престациите. Битие.

На всички добри хора, пишещи тук- успех и търпение пожелавам.
Е, да - възможно е и да се разочаровате, ако не успеете, но сте обречени, ако поне не опитате... smiling smiley

[www.sibir.bg]


п.п. Към Музата на тази тема- ако ли иде реч за тази петиция [www.bgpetition.com] боя се, че във нет пространството и особено онзи форум, за който пишете подкрепа няма да срещнете. Просто изпратете кратко съобщение с този линк до всичките си абонати на Skype, ICQ, mail... Скоро ще се изненадата, колко Ваши приятели и познати ще са вписани в списъка на подкрепилите петицията.
Това е добронамерен съвет, моля да ме извините, ако съм нарушила добрият тон.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-12 04:37 от Poli_2.
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 09:39:59

> Предполагам, задължително, но за работещите. Дядо
> ми е имал фирма. Има осигурителна книжка, а баба
> ми няма. Което ме кара да мисля, че ако е било по
> желание за дядо ми, и баба ми щеше да има такава.
> Дано съм ти била полезна.

Точно така , само че не е било задължително . Дядо ми е имал магазин , съответно е бил фирмаджия и се е осигурявал ако иска. Имал е право , а не задължение.
Защо го пиша всичко това - защото осигуровките са се появили след голямата криза , т.е. започнали да имат някакъв задължителен елемент. Нека един търговец да е печелил годишно 100 000 лв , като за съществуването на семейството му примерно е било необходимо 30 000 лв. Имало е излищък 70 000 . Колкото и да трупа капитал за себе си , са били отделяни средства за читалища , училища и други , но доброволни дарения . В момента с всички осигуровки и данъци , един печелещ човек не е стимулиран да прави дарения , защото той си е платил дяла към държавата. Затова , като видим някой паднал на улицата , започваме да претендираме , че държавата трябва да му помогне , защото плащайки осигуровки и т.н. ние сме прехвърлили отговорността към държавата.

Не ме бива много да обяснявам , дано сте ме разбрали.



Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 11:41:04
Аргонавтче, аз ще го кажа така:

Държавата ни е прогнила от поквара, от алчност, от некадърност, от студенокръвие...
Държавата няма социална функция, тя е източник на забогатяване...
Нейсе...
Добре, че идва криза която да изхвърли в килера на историята, всичко гнило-и в живота и в икономиката и в политиката...

Аз кеширах... winking smiley
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 11:59:48
Поли 2, въобще не си нарушила добрия тон.
Напротив ! :loveu:
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 12:32:01
Поли, миличка, smiling smiley

Благодаря ти за влючването...smiling smiley

Още един добър човек., който се извинява за добрия тон. А колко добри хора има, които не пишат тук, а само четат...
На това залагах и разчитах там....
Дано ме разбирате правилно. Чувството, което изпитвам не е огорчение спрямо моята особа. Не изпитвам никаква необходимост да пиша в онзи форум. Даже вътрешно ми беше някак трудно да повдигам темата там. Лесно беше да досаждам, т.к. не ставаше въпрос за мен или за дейност свързана с мен. Защото наистина и без да го напишат - усещах. Недоумението идва от собствениците на сайта или модератор....

Имам нова дейност и отскоро функциониращ сайт. Най-отгоре е сложен банера на Дарина. В сайта има готови направени. Направо си го слагаш. Не съм се логвала там...
Но все още е много малко посещаван. Ако приема това за достатъчно, струва ми се като "отбиване на номер"....

Аргонавт, разбирам те прекрасно. Аз също внасям всеки месец осигуровки и в същото време не малко пари за лечение на мой близък... След като държавата не може, не бива да оставаме безучастни. Това, се случва тук, благодарение на Наската и на всички вас. Колкото повече, толкова по-добре. Пък, тогава да искаме...

След като мярка за престиж са кола, скъп часовник, скъп накит..., дали не би могло да се провокира нова мярка, например, превод на пари по някоя от сметките (не само благотворителните изяви) . За едни хора това е вътрешна потребност, а за другите да стане престиж....

Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
12-12-2008 - 13:43:45
Криси

Дарителска банкова сметка:

ПроКредит Банк (България) АД

Кристиян Ивайлов Кръстев

BG28PRCB92301026892718 - лева
BG75PRCB92301426892712 - евро
BG67PRCB92301126892711 - долари

Следващата дата за прием е насрочена за 25 март 2009 год.

Цената за 13-дневния курс е 4144 евро.


По едно евро на човек -4144....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход