Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Един SMS ПОМОГНЕТЕ!

Публикувано от Naskata 
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
16-12-2008 - 22:49:26
Пътувам към Варна, на магистралата, малко преди разклона за Девня. Зима беше, но имаше слънце. Асфалтът беше на места сух, на места мокър. Точно там се оказа, че е заледено. Влязох със сравнително голяма скорост, поднесох се и няколко пъти се наблъсках в снега, беше станал като зид. След което се завъртях и...напречно на пътя.
Колата не можеше да запали. Вдигнах капака, за да видя прекъснат кабел, свещи.... нещо ако мога аз да се справя. От завоя излизаха коли и се поднасяха. Едвам ме избягваха и заминаваха.Стана и тъмно. Беше много страшно, защото можеше и мен да отнесат....
Спря един джип с двама мъже. Веднага извадиха въже, издърпаха ме на безопасно място. Настаниха ме в тяхната кола, завиха ме с одеяло (бях премръзнала). Обадиха се на пътна помощ, спазариха ми много ниска цена.smiling smiley Помогнаха за качването на колата, записах им телефона, но..... грешно. Повече не ги видях.
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
16-12-2008 - 23:30:19
Лятото правя ремонт на магазин. Комшията, мързелив и завистлив. Цял ден седи на масичките на едно кафе или без. Стиснат много. На дребно. Взимоотношенията ни по принцип нормални, добросъседски, никога не сме се карали, винаги отстъпвам за моя сметка.
Ремонтът е в разгара си..... вдига се шум. Бяхме седнали със съпруга ми и наши приятели на масичките.... Видях, че комшията влиза и отидох да видя какво иска. Поздравих го и го попитах има ли някакъв проблем. При което той ме блъсна и каза, че работата вече е до бой защото вдигам шум ....
Той е с два пъти по-голямо тегло от моето, мъж.....
Аз....със същия спокоен тон му казах, ОК, ето ме почвай да ме..... Той пак наема, настъпва към мен и крещи, аз пак така...и..понеже съм спокойна, той и нищо не ми направи. Как да е излезе, някак си. Оттам съпругът ми като разбра....едва го удържах. След това искаха да го бият шефът на строителната фирма (работниците му казали), нашият приятел (бивш футболист). Едвам го опазих, комшията....Казах им, че мога и сама да се справя....

Стана ми много криво и тежко. Седнах по едно време на една пейка (трябваше да изчакам някого).... Не знам дали сте изпитвали такова чувство. Чувствах се омърсена, оплескана, гадно ми беше, много, много тежко.
Не разбрах кога е седнала една жена до мен. Предложи ми бонбонки....Аз и казах:Не, благодаря, не искам. А тя: Вземи си, ще ти олекне, и на душата ще ти олекне, ще се почувстваш по-добре, ще ти светне пред очите, ще се освежиш.... След това, разказа ми разни смешни неща, разсмя ме. Олекна ми. Говореше кротко, благо, като ангел.... Тръгна си.... От тогава не съм я виждала.... много бих искала.



Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 02:01:16


От 6 години Николинка е на хемодиализа - 3 пъти седмично по 4 часа. Хемодиализата обаче е временно поддържане на живота чрез апарат. За да живее, Николинка трябва да се подложи на бъбречна трансплантация. Една възможност е трансплантация в клиника в Санкт Петербург, но офертата е на стойност 35 000 евро и е непосилна за семейството й. Досега за лечението на момичето са събрани 23 000 лева. Николинка е студентка първи курс и се надява да има шанса да живее пълноценен живот, след като голяма част от детството и е било подчинено на апарата за хемодиализа и болничните процедури.

Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 02:18:34
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> От както се помня, имам слабост към коне. Не мога
> да обясня защо. Имам приятелка, която има кон и
> язди. Все ме кара да ходя и аз да яздя, но все не
> остава време...
> Този разказ и на мен ми хареса, случайно попаднах
> на него...
>
> Пожелавам на всички, да са здрави или да станат
> здрави и силни като конете на снимката.
>
>
Добра вечер
и простете, че отново нахълтвам :-[ , но бях чела за тази ви слабост и отново се сетих за вас...

Диви коне [www.vbox7.com]
При реката на детството свято.. [www.vbox7.com]

Quote

На Музата ми как да липсват теми?
Ти дишаш и в стиха ми си излял
субстанция за хиляди поеми,
която осквернил би листът бял.
На себе си благодари, щом нещо
достойно в мен за четене съзреш.
Дори глупакът би римувал вещо,
щом ти му озариш ума невеж.
Бъди десета Муза, десет пъти
надминала властта на деветте,
и щом поет подири помощта ти,
дари го вечни рими да плете.

Че радва Музата ми днес света
трудът е мой, но твоя е честта.

:ami: *pardon*
п.п. Намерете, отделете време- усещането при допир с коня е...
Боли после, но болката си струва *yes*
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 12:03:48
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 13:07:16
За Николинка

DMS nina
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 13:15:39
Poli_2,

И аз нахълтах в темата на Наската и сега не може да ме изгони...smiling smiley

Колкото повече нахълтвате, толкова по-добре. Струва ми се, че ефектът ще е по-голям, ако освен снимките и материалите за болните, тази тема стане интересна за всички. А това става с повече хора...

Благодаря, за последния ти пост, много е хубав. Той е за всички....smiling smiley
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 19:58:52
Аргонавтче, къде изчезна?
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 20:16:25
Наска на линия съм . Още не съм запразнил за празниците .

Специален поздрав за участниците в темата smiling smiley

Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
17-12-2008 - 20:27:33
Муза,
благодаря за поканата, поласкана съм.
Ще Ви гостувам, когато ми е възможно.


п.п. Не възразявам предишният ми пост да е за всички. Идеята за него се зароди от прочетеното тук и вашия ник.
Успех в начинанието.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход