Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Един SMS ПОМОГНЕТЕ!

Публикувано от Naskata 
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
09-12-2008 - 20:38:30


Ето го и Ваньо.

DMS vanio 17 777

ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА

BIC: UBBSBGSF

IBAN: BG89UBBS80021043661620

ИВАН ДОБРЕВ ИВАНОВ
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
10-12-2008 - 08:32:16
Винаги съм се питал , трябва ли само по празници да сме добри и щедри ?

Ако може това да става всеки ден по някакъв начин ще е по-добре за нас , но и не само... за нас.
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
10-12-2008 - 15:37:51
Макар, че тази тема е за да помогнем, мисля, че и това има място тук. Защото, всичко което се случва е и следствие на нас, на наши действия или бездействия. Отговорност трябва да потърсим и от самите нас. Защото, това е резултат на нашия пример. Агресия, безпардонност, материализъм до ен-та степен, почти липса на всички морални и ценностни категории, апатия....
Това са деца и са се научили от нас...

Може би, не съм права....

[paper.standartnews.com]

На живот и смърт в Студентския град
Там отдавна не се учи, а вече и се убива


Илиян Савков
Мартин Карбовски
Животът в Студентски град причинява необратими последици за мозъка на човека. А аз съм роден там. Ако нормалният българин пие сериозно два пъти в седмицата, в Студентски град се пие от сутринта. Същото е със секса и останалите забавления. Хората просто не знаят къде пращат децата си - това е град в града, където обитателите му наистина не са оттук и са за малко. Което направи през последните години от Студентски град една семпла житейска клоака.
"Амнезия", "Апатия" и "Афазия" - така трябва да се казват известните дискотеки в градчето. Това е състоянието на хората, живеещи там, както и на живеещите техни родители в цялата страна. В Гърция едно застреляно момче - и то от полицията, която може би е била в правото си, предизвика масови размирици и вълнения. Посетителите на дискотека "Амнезия" са болни от името на дискотеката си и утре ще забравят случилото се. Поредната овча ситуация с овчи хора в нея. Просто не можем да очакваме синовете на овце да се държат като вълци
Трябва някой да напомни за какво беше създаден Студентски град. За да произвежда нормални учени хора в страна, където земеделците винаги са били болшинство. Но това отдавна не се случва. Студентски град с целия му чар днес е малко или много питейното чалга заведение на София, където се предлагат и нелоши безплатни сексуслуги. Трябва някой да напомни, че едно време имаше читални и в тях се влизаше, за да се чете. През 90-те тия читални бяха превърнати в прекрасни битнически барове. Но ужасът дойде след това - с настъпването наистина на студентите от новото поколение, което можем спокойно днес да наречем "гюбек-поколението". Това са децата, които си организират публичен бой в училище. Просто те пораснаха и днес се ритат в главата като вчера. Само че обувките и юмруците им са по-тежки
Част от чара беше доскоро да пиеш, да правиш секс и да се сбиеш с някой в Студентски град. Днес този опасен чар е стигнал до глупост, до смъртоносна гротеска. Изродщина. Трябва някой да напомни, че едно време имаше патрулки с милиция в Студентски град, които прибираха всеки, който напира да пее, пие и крещи. Днес всяка нощ от общежитието се надава ужасно глупавият слоган на студентите: "Курвииии, къде стееее!". Да, това е всяка нощ, но в полицията няма оплакване. Това е, защото просто всички в Студентски град се нуждаят от курви, а по същото време заедно са и пияни.
Апашите и дребната престъпност са като в циганска махала. Това са групи, които никой не иска да притисне. Бандюгите свободно и спокойно подготвят ударите си. Примерно режат жиците на уличното осветление, и то къде - там, където Студентски град граничи с посолствата на големи държави. Онази нощ с пушка съм стоял на прозореца си - просто защото някой изскубна като зелка лампата, сложена от един добър съсед, който поживя в Студентски град и се изнесе за Дубай. Тъмнината и липсата на полиция са крещящи като смяната на предназначението на Студентски град. Преди това предназначение беше да се пие, да се чука и да се учи (в този ред). Днес от тези спортове е изпаднало ученето и е заменено с приятни побоища. Статутът му също така е изменен - стотиците дупки за кооперации и вече построени такива (цели нови села), мръсотията и кучетата - това е любимата ми кочина просто. В тази атмосфера няма как да се роди учен.
Ще се роди бъдещ алкохолик и социопат
И ако не знаете - реално днешното занимание на студентите е предимно ходене на бригади в чужбина. Майката на убития пред дискотека "Амнезия" Стоян е права. "Бягайте, деца, в чужбина", зове жената. Иначе цял живот ще живеете на Околовръстното на вашия живот.
Околовръстното на вашия живот днес наистина се нарича Студентски град. Това е сбъднатият кошмар на всеки, който иска да намери смисъл да остане в България. И някой поддържа много здраво това статукво.
Полицията, кметът и собствениците на "Амнезия" трябва да поемат отговорността за случилото се. Особено полицията, която напоследък никаква я няма. Апашите и любителите на свободния бой трябва да получат респект. Но това няма да се случи. Всеки трябва да се въоръжава и да се оправя сам - защото е ясно - това не е само в Студентски град. Това е навсякъде. И както казваха едно време - точно това е "бъдещето на нацията".
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
10-12-2008 - 18:31:06
Муза , темата за мен е много широка и наистина трябва да се погледнем сами . Преди време ми попадна една книга "Сорос за Сорос" , та оттам запомних две неща - човек трябва да може да излезе от себе си и да се погледне отстрани и другото е човек да се научи да предвижда събитията.
Проблемите наистина са в самите нас и ние сме тези , които ги предаваме на децата ни.
Живял съм в СТуденски град пет години , но това , което се пише сега наистина е ....
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
10-12-2008 - 19:28:12
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
10-12-2008 - 22:30:43


Кампанията за Евка приключи успешно! Печат Е-мейл
Автор Деси Хурмузова
06 ноември 2008
Средствата, които не достигаха на Евка, за да бъде оперирана, надяваме се за последен път, вече са събрани и лъчезарната ни принцеса може да замине за Ашау в понеделник.

Благодарим ви!
С Хора като вас децата ни имат бъдеще. А щом те имат бъдеще, значи и ние имаме.

Благодарим!

[www.save-darina.org]


Потребител
Мнения: 41
graphgraph

Вижте профила на потребителя Отг: Кампанията за Евка приключи успешно! - 2008/12/05 10:29 Evi sno6ti okrasi ve4e kolednata si elha i s mnogo rados vkly4i svete6tite lampi be6e mnogo 6tastliva,zagasi toka i zapo4na da vika babo,tate elate da vidite kak sveti elhata Ve4e si pisa i pismo do Diado Koleda(za gradinata iskam podarak zimna koli4ka za da vozia moite kukli,a za vka6ti iskam kompiutar pod elhata za da moga da risuvam i da igraia na barbi igri).Malko i sa golemi iska6tite podaraci,no 6te se opitame pone parvia da i ispalnim,a za vtoria ima vreme.Za sega i pojelavam Diado Koleda da i donese mnogo,mnogo zdrave a drugoto niakaksi 6te go postignem.
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
11-12-2008 - 00:34:58
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Кампанията за Евка приключи успешно! Печат
> Е-мейл
> Автор Деси Хурмузова
> 06 ноември 2008
> Средствата, които не достигаха на Евка, за да бъде
> оперирана, надяваме се за последен път, вече са
> събрани и лъчезарната ни принцеса може да замине
> за Ашау в понеделник.
>
> Благодарим ви!
> С Хора като вас децата ни имат бъдеще. А щом те
> имат бъдеще, значи и ние имаме.
>
> Благодарим!
>
>
>
>
> Потребител
> Мнения: 41
> graphgraph
>
> Вижте профила на потребителя Отг: Кампанията за
> Евка приключи успешно! - 2008/12/05 10:29 Evi
> sno6ti okrasi ve4e kolednata si elha i s mnogo
> rados vkly4i svete6tite lampi be6e mnogo
> 6tastliva,zagasi toka i zapo4na da vika babo,tate
> elate da vidite kak sveti elhata Ve4e si pisa i
> pismo do Diado Koleda(za gradinata iskam podarak
> zimna koli4ka za da vozia moite kukli,a za vka6ti
> iskam kompiutar pod elhata za da moga da risuvam i
> da igraia na barbi igri).Malko i sa golemi
> iska6tite podaraci,no 6te se opitame pone parvia
> da i ispalnim,a za vtoria ima vreme.Za sega i
> pojelavam Diado Koleda da i donese mnogo,mnogo
> zdrave a drugoto niakaksi 6te go postignem.

"Ако моженето беше равно на желанието -
критерият би бил неважен.
Върховното в езика е -
безсилието да изкаже."

ЕМИЛИ ДИКИНСЪН
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
11-12-2008 - 08:27:13
Радвам се за ЕВка , а аз продължавам по списъка .
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
11-12-2008 - 10:28:13
Argonavt,smiling smiley
Днес, на кого си се спрял?

:loveu:
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
11-12-2008 - 11:51:54
Муза ,

аз малко обърках реда на списъка и за Никулден изпратих на именниците :loveu: та днес на Ивана.

Да ти кажа под секрет , смятам да не спирам на Коледа и да продължавам нататък . smiling smiley във времето за сега със есемеси .
Не обичам кампаниите за празниците , по-сладко е да се сетиш сам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход