Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
30-01-2006 - 11:13:29
За цената беше, нали завърших с това, че офертата ми би била прекалено високаsmiling smiley Т.е. не съм отказалsmiling smiley
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
30-01-2006 - 11:21:00
Ама започна с това, че се съмняваш, че сме мошеници :} За да ни откажеш, очевидно.....

Ние пък не щем да си имаме работа със строител, дето ни смята за "високо-рискова група" :}
Joan,
Виж сег а- аз не случайно по-горе казах, че се отнасям с пълно разбиране по отношението на 4овек да не се захваща с подобна задача. Когато някому се отдаде възможност да вккуси от "сладостта" на предприемаческата печалба (кацата с меда) в един добър за него пазар - приемането на задачи, които обслужват чужд интерес стават напълно безинтересни. Отнасям се с респект към такава позиция.
В живота, обаче, го има и обратното - идват периоди, в които предприемачите се налага за дълго време да бъркат изключително във варела с катрана. В тези условия може и да стане интересно да се приеме за изпълнение някаква паръчка.

Преведено в нашия случай, това може да се формулира и така.
Хипотеза 1 :
Няколко форумци се сдружаваме в някаква приемлива форма, купува се строителен парцел, проектира се, взема се разрешение за сроеж и тогава сключваме договор с 4овек да ни построи. Цената - много зависи, но да кажем, че е в порядъка на 250-400 - според зависи.
Хипотеза 2 :
Казваме му (като физически лица или пак от името на "нашето сдружение"winking smiley. Намери и купи парцел/договори обезщетение в кварталите Х, Х1,Х2 построй редови къщи, ще получиш банкова гаранция от всеки от нас, че ще ти купим продукта на 650-900.

Предполагам, че цените могат да се приемат и като приблизително пазарни, но ако трябва да пророкувам, какво ще бъде мнението на 4овек, то при Хипотеза 1 отговорът ще бъде Категорично "НЕ", а при Хипотеза 2, ще ни погледне с интерес и ще каже : Хм, добре, дайте да поговорим за бизнес и ще се заровим в детайлите. :-))

При преговорите не се знае, какво ще излезе ! Пак зависи дали и той е толкова мошеник, колкото сме ние ! :-))))

Права си, че най-хубавото място в София е пълна абстракция и е по-добре да не го закачаме. :-))
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
30-01-2006 - 11:59:35
Ако трябва да бъда сериозен не искам да се занимавам със строителство на къщи, защото очакваната себестойност от страна на клиентите са силно занижени. А очакваното качество - силно завишеноsmiling smiley Някак все се иска немско качество на цена като в Сомалияsmiling smiley И всички накрая си мислят, че са се минали.
Ако не се занимавам с предприемачество ще се занимавам с надзор, консултации и проектиране. Но със строителство на този етап - неsmiling smiley
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
30-01-2006 - 13:02:36
Начев, мисля, че бъркаш за 4ovek - той е заявявал в този форум, че не ще да се меша с нас (с никого от форума! забележи) професионално, защото "се комерсиализирали отношенията" smiling smiley Цитат: "Аз клиенти по форуми няма да си търся"
Абе 'що всичките толкова много забравяте ! :}

Така че каквато и хипотеза на каквато и цена да му предложим, няма да ни огрее smiling smiley Пък и е голям инат - а защо да се хабим да го убеждаваме :}

Е, не е честно - да ми намекнеш, че живееш на по-хубаво място от мен, пък да си затраеш кое е мястото - това не е добро отношение към Колежка! :}
E, 4овек,
Къде отиде в Сомалия ! След филма Блек Хоук си мисля, че по добре да ги оставим на мира горките, изстрадали сомалийци.
Пък и недей забравя, че у нас имотите се ценообразуват и плаща в твърдо Евро, а не в инфлационна местна валута :-)) Този аспект на нещата е много актуален след последните сипещи се отвсякъде намеци, че левът не е в добра форама. С тебе това отдавна сме го обсъждали.
Казваш - качество като в Германия! Добре де, защо тук при нас качеството да е толкова по-лошо от Германското, та чак ти се иска да ни пратиш в Източна Африка.
Предполагам, че си гледал с интерес онзи сайт www.bauweise.net
Калта и мръсотията на един строителен обект си е направо една и съща. Кофражът и бетонът - също. Механизацията им е същата като у нас. Зиданено не е толкова трудно. Намираш един приличен поддоставчик на дограми. Сухото строителство дава възможност да се направят хубави, отвесни и гладки стени. Все още не виждам у нас специални фасади от голямоплощни специални стъкла (което си е сложно), уникални покриви и т.н. Обратното, пазарът все още е непретенциозен. Не ми се ще да коментирам, какво ужасно и досадно нещо може да бъде един германски инвеститор или контрольор.
От друга страна скоро бях доста дълго при тях и с изненада открих, че дори неспециалист като мене може да намери много неща и при тях, дето не са както трябва.
Ще кажеш сигурно, че го докарвам на приказка, но в действителност е друго!

Основната разлика, поне тази, която аз долових е, че писаната технология по отделните детайли просто се спазва (инвеститорът е стоял и е дебнел като цербер) и технологичните процеси са добре планирани, подредени и най-вече - случват се.

Имам предложение - Предложи една тема : Защо е трудно у нас да произведеш качествен строителен продукт.
Ама и аз - като знам, защо ли те питам ?!
Не забравям аз, колежке Joan, ами пробвам почвата - може пък нещо да се е обърнало!

Ти не разбра ли, че намекването е един типичен пример за "пощипкване" . пЪК ТОКУ-ВИЖ - заявлението ми да няма нищо общо с действителността ! А пък може и да е истина!?! Сигурен съм, че и без да ти казвам може да се сетиш ... което не е задължително покана да продължим да го коментираме :-)))
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
30-01-2006 - 14:58:38
Начев, И на теб ако не вярвам, на кого ?!? Ех, не останаха мъже за доверие на тоя свят, това си е..... :}

Живей си където си искаш, ама аз ще запомня това отношение, да знаеш! Най ми е гадно някой като ми разчовърка любопитството, пък после каже "а, няма значение, само се закачках" sad smiley
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
30-01-2006 - 15:02:37
Начев, ами ако това е минусът на германското строителство? smiling smiley Ами ако инженерът на строежа види, че има по-добър, по-евтин или по-оптимален начин нещо да се направи и НЕ МОЖЕ да го приложи, защото друго е НАПИСАНО и някой дебне церберски за спазването му?

Къде отива творческото мислене, или желанието за нещо по-добро, или стремежът към развитие?
Joan,
По принцип си права, че в отделни случаи обществото може да загуби (или да пропусне ползи) от прекалено бюрократизиране и формализиране на системата, но предполагам, че това се случва само в порядъка на изключенията. Аргументи ? Това, което ми идва като идея е, че там, където условията за живот са били най-сурови, социусът се е защитавал като е разработвал много и тежки правила. Виж, къде са отишли за много кратко време северните народи, когато са се създали благоприятни условията, при това и там неизбежно са загивали (или са се бавели) свежи идеи.

Ти пък откъде на къде си приела, че съзидателното начало превъзхожда ии е замислено да има превес над разрушителното. Досегашната история не потвърждава еднозначно това. Забрави за временното "благоденствие". !?! :-)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход