Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!

Публикувано от ivo888 
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 16:23:28
Сега за обиране на клиенти от страна на банки ли искаш да си говоримsmiling smiley Примери мога да ти дам много - още си спамням имената на някой то тяхsmiling smiley
А ако е фалшив документа те питах? Хората пари фалшифицират та банков документ ли не могатsmiling smiley
Просто искам да ти кажа, че 100% сигурност няма и не трябва да търсиш. И според мен ако беше БЕЗПЛАТНА услугата на банката да направи превода при определение условия - ОК, ама като не е - не си заслужава да давш и лев в конкретния случай. Тръгнеш ли да търсиш хипотетични варианти - винаги можеш да измислиш.
Ако искаш да знаеш има услуга застраховка на договор (на какъвто и да е, а не на нискорисково прехвърляне на НИ) и даже не е необходимо да става по банков път плащането.
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 16:26:03
А ти откъде знаеш, че сключваш договор с банката? Някой ти се представя за опълномощен от банката да сключва такива договори и после бяга с парите. Документа е фалшив и банката отказва да ти възстанови парите. Ето ти хипотеза - нали за хипотези си говорим.
Анонимен потребител
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 16:31:22
Остава само да видим как този някой ще се промъкне зад гишето на банката и ще ти бие печата.

А чакай сетих се - сигурно чистачката ще е издебнала момента докато служителката е до тоалетната smiling smiley)))


Я сега помисли колко е лесно да поръчаш една табела "Нотариус 4ovekов. Номер 1000" и да почнеш да рязвиваш дейност.
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 16:36:45
НЕ се промъкваш - ти си си служител на банката. Ама си нелоялен служител и мошеникsmiling smiley Също като в случая с нотариуса.
Нали ти казах - всичко е хипотези. Щом няма такъв вид измами - няма защо да даваш пари, защото на никого не са му излишни парите.
И да ти кажа ме е яд като някой така си дава партие, освен ако не ги дава на менsmiling smiley Та ако при мен дойде клиент и реши да дава 0,25% на банка, ще му предложа да ми ги даде на мен, пък аз ще измисля как да го гарантирамsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 16:39:44
На мен пък ако някой ми възрази срещу такъв вариант започвам да се съмнявам - аз се "набутвам" за да има сигурност пък той не ще да се "набутвам".

P.S. а това как случител на банката ще издаде документ с невярно съдържание не го виждам.
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 16:44:14
Аз пък не виждам как нотариус ще го направиsmiling smiley
А не да не се набутваш - не си прочел правилно. Аз искам да ги дадеш на мен, а не на банкатаsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 16:49:19
Нали ти казах - слагаш една табела пред вас "Нотариус 4ovekов Номер 1000" и почваш да развиваш дейност.
Tinky,
Трябва да се работи, пък и виртуално се пощипквахме с колежките във форума и не съм чел за тази ви "банково/нотариусна" препирня, но се сещам да споделя нещо в тази връзка.
Журналистката Н. Селвелиева беше правила едно разследване по повод на небезизвестния Град на мечтите преди около 10 години. Та ставаше дума, че в завличането на голяма част от инвеститорите значителна роля е играла и често споменаваната от тебе Пощ.Банка. Дали са първо кредити на онзи престъпник, но когато работата тръгнала видимо на зле са му оказали съдействие да бъдат ограбени хората, като в договорите е имитирана някаква уж "гарантираща роля" на банката, която и фактически прибирала парите. После същите тези пари вероятно са били прихванати за дължимите кредити, а хората са пили по една студена вода. После собственикът на банката се сменил, държавни структури (май Пощите, може би БТК, може и някое министерство - незнам, кое е бил учредител натази банка) продали акциите на чужд инвеститор и от този момент дори и държавата и цялата и машина май са имали интерес да защитават именно този инвеститор, а не ограбените.
Лошо, ама при определени обстоятелства на нищо не може да се разчита. Когато нещата се извъртят така, че трябва да се избира на чия страна да се застане, тези дето се грижат за ред, право и справедливост (това пък какво ли значи) - избират по правило страната на силния! Нещо непознато ?
После собствеността май е била сменена, може би дори не само веднъж ( сега някакви гърци държат нещата ????) и най-вероятно вече никой не знае и не помни за тези събития и всичко е потънало в пясъците.
Е, вярно, тези събития са се развивали в едни съвсем "диви" времена, пък то, може оттогава човешкият нрав и природа д аса се променили :-))))))))))))!
Безусловно доверие - никому !
Ще ми се да добавя и няколко думи по започнато от вчера изложение по БГ и акредитиви.
А представлява един ангажимент н абанката да плати при настъпване на определени условия. Обикновено тези условия са - представяен на сет от документи.
А плащане се уговаря в договора между Продавач и Купувач. Купувачът нарежда на Б си да открие един акредитив в полза на Продавача. Банката прибира парите на К и известява (най-често чрез своя кореспондентска банка) Продавача, че ако изпълни едни условия ще му плати някаква сума.
Някой би попитал, а каква е разликата тогава с БГ.
За да стане безпощадно ясно ще го опиша съвсем простичко.
При БГ постановката е следната : Б казва фигуративно на кредитора: Изпълни си своите задължения и си търси парите от длъжника. Ако той не плати, тогава ела при мене, аз ще платя вместо него, а ни ще се оправяме!
При А Б казва фигуративно на кредитора : Изпълни си своите задължения и си търси парите от мене, аз ги държа и ще ти платя ако си изряден!
За кратко - толкова, дано поне е станало ясно !
Re: ВЪРЗАНИ ЛИ СА НОТ. В МРЕЖА И БАНКОВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПУВАЧА!
26-01-2006 - 18:03:18
Начев - абе не ставаше въпрос май за "банкова гаранция" вчера, а за "escrow account" - мисля, че го превеждат "гаранционна сметка". И е друго нещо, доколкото знам.

А дали се предлага такава услига в българия и от кои банки и на какви цени - това не знам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход