Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: За или против опита на портала да не дава възможност на агенции да публикуват неактуални, неточни или некоректни оферти?

Публикувано от Продавач 
"В това има резон лошото е че има скъпи имоти които ако се чакат десет сигнала за тях може да си стоят неактуални докато се продадат и още веднъж)) И 5 сигнала са много! Но за три сигнала да пада автоматично не е лоша идея стига да са подадени от различни места. "

Ами аз съм с плаващо ай-пи. Ако искаш от 68 различни места мога да ти ги подам сигналите.

Не трябва нищо автоматично да става.

Радена ако реша мога да те засека, а ти ако си нямаш работа давай съвети как може да се пречи. Как мислиш дали ако един имот се предлага от 5 агенции и бъдат подадени 4 фалшиви сигнала към конкуренцията и накрая остане 5-тата агенция да го предлага сама за няколко часа дали няма да бъде бързо разкритаsmiling smiley?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Радена ако реша мога да те засека, а ти ако си
> нямаш работа давай съвети как може да се пречи.
> Как мислиш дали ако един имот се предлага от 5
> агенции и бъдат подадени 4 фалшиви сигнала към
> конкуренцията и накрая остане 5-тата агенция да го
> предлага сама за няколко часа дали няма да бъде
> бързо разкрита?
>
>
> Автоматичен подпис: Напред не бойте се от
> мрака...политат копия и щитове се цепят...за меча
> иде ден пред изгрева червен! The Lord of the
> Rings: The Return of the King


Аз не давам съвети как да се пречи, а давам примери как може да се злоупотреби. Явно този въпрос теб не те вълнува.

И като засечеш, че е останала само една фирма как по-точно ще докажеш, че тя го е направила?

Само ще те помоля този път преди да ми отговориш, първо да помислиш! smiling smiley
старата песен...
29-01-2008 - 13:57:04
avatar
Радена не ми се спори с теб май си зодия овен или телец - няма лошо.
Добре поправка - даваш примери как може да се злоупотреби - ок не е съвет а е пример от който някой може да се възползва ако го повториш още 34 пъти.
Вълнува ме че може да се злоупотреби и май го дискутирахме на дълго и на широко... А какви решения ще вземе екипа на имоти.нет - незнам ще видим. Мисля че ти беше отговорено не от мен по този въпрос.

За доказването какво да ти кажа...има един вариант каквото повикало такова се обадило...удар под кръста срещу обаче направо нокаут, но така бих реагирал аз ако взимах решенията - а не съм аз човекаsmiling smiley Т.е. не мога да докажа нищо - и мога да взема мерки такива каквито никой не може да докаже че съм взел аз...ако ме разбираш... С подлите постъпки - подли решения за тяхното разрешаване...

А иначе аз мисля и чета винаги преди да напиша нещо - ти ми доказа на няколко пъти че не го правиш. Това обаче вече беше наистина последното ми съобщение в отговор към теб. Явно няма смисъл да се води диалог или дори спор с теб. Напиши отново коментар след моето изказване няма да си губя времето дори и да го чета:ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-29 14:02 от Продавач.
Re: старата песен...
29-01-2008 - 16:44:44
"За доказването какво да ти кажа...има един вариант каквото повикало такова се обадило...удар под кръста срещу обаче направо нокаут, но така бих реагирал аз ако взимах решенията - а не съм аз човека Т.е. не мога да докажа нищо - и мога да взема мерки такива каквито никой не може да докаже че съм взел аз...ако ме разбираш... С подлите постъпки - подли решения за тяхното разрешаване... "

Така можеш да постъпваш в личния си живот. Това не може да бъде правило в сайт. А сега ние дискутираме правила.
Е ,Продавач , за тази анкета те поздравявам ! Портала също има моята пълна положителна подкрепа clap:
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> Е ,Продавач , за тази анкета те поздравявам !
> Портала също има моята пълна положителна подкрепа

Моля моляsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Скъпи съфорумци ,

Аз търся няколко апартамента в София ... , ако подам заявката за своето търсене в европейска агенция за недвижими имоти , ще преобърнат света , да ми намерят апартаментчетата в Европа ..!
Тук , каква е реалноста :
99% от нашите агенции са хвърлили въдицата за клиенти с така наречените набирателни обяви ....! Няма нищо реално ! На пазара в София има - няма 10 апартамента , в същото време обявите са за 30 000 - 40 000 хиляди !!!!
Ми то толкова няма в цяла София бре джанъм !!
confused smiley
Аз не знам дали ви писах вече, ако се повтарям извинете.
Всъщност много мислихме за това, което радена предложи , а и други хора споменаха, че ако така или иначе прозвъняваме офертите защо да се спират автоматично като ние веднага ако ги прозвъним е същото и спестяваме излишни нерви. Така, че това ни е в списъка за неща за правене да го променим.
Исках да Ви споделя... не се тормозете, не хабете нерви за тези неща.. ако има нередност изпратете ни сигнал и толкова. Иска ми се всичко да става с минимално количество стрес ... сега се връщам от едно погребение едни приятели катстрофираха.. има толкова по-значими неща в живота ... и така....
За първи път и аз да се застъпя за сайта и неговата шефка - според мен изобщо не е тяхна работа да проследяват актуалността на обявите и не би и могло да бъде иначе... Все едно от Далавера.нет да почнат да се извиняват че видите ли, някой си бил подал неточна обява. Може сигурно да бъде въведена система за санкциониране или рейтинг като при ebay, но понякога и от самите агенции не разбират че имат неточни оферти, пример: собственик е обявил къща в 5 АНИ, продава чрез едната и забравя да телефонира на другите 4... Кажете ми, трябва ли всяка вечер брокерите да звънят на всички собственици дали имат сделка?! А ако обявата е неактуална не от един ден, а от един час? А трябва ли от др. страна имоти.нет да звънят по всички сигнали и да решават безплатно вътрефирмените неуредици на АНИ??? Подкрепям също и radena и ако анкетата тук не е злонамерена, то със сигурност е поставена манипулативно.
Според мен решението е всеки собственик който решава да прави сделка с имот да минава през общината, там да бъде регистриран в централизирана база данни и да получава уникален номер.. После като рекламира чрез агенции и сайтове този номер да се използва чрез връзка между тези сайтове и въпросната централизирана БД... Така без намесата на брокери и сайтове, а чрез централизирана информ. система да се избягва дублиране, грешки и вс. за което се сетите.
Въпрос на бъдеще обаче...
п.п.
И понеже такава с/ма значи пари (+ за светлата и - за сивата икономика) ето къде има много от тях:
"НАП отчете 11.4 млрд. лева приходи от данъци", новина от 28.01.2008.
Така че въпроса на бъдеще става въпрос на корупция - да не са луди Другарите да бъзикат по пералнята...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-31 20:51 от timber.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход