Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: За или против опита на портала да не дава възможност на агенции да публикуват неактуални, неточни или некоректни оферти?

Публикувано от Продавач 
cocolana55 Написал:
-------------------------------------------------------
> Изчетох повечето и съм съгласна с водещата тема и
> гласувам за това.Но не вярвам бедата да изчезне
> поради причина,която няма как да бъде спряна като
> порочна практика.Работя в една от големите
> агенции,на всяка оперативка управителката
> повтаря,че количеството обяви е много важно.Това
> 300-400 обяви не било престижно,а това,че от тях
> 20 са реални е без значение.Влачат се отдавна
> продадени неща,играе се квадратура,етаж,район-само
> количество да има.А на телефоните обираме
> "каймака" ние,обяснявайки,че той имота не е точно
> там,а там и т.н.,което е адски некоректно.Но не
> виждам как може да се предотврати това.Заради
> догмите в офиса,лъжеме като ....незнам какво-лично
> на мене ми е крайно неловко и гадно,но смееш ли да
> шукнеш,става страшно.Лично подкрепям тази
> инициатива,но знам,че като нашата фирма работят и
> повечето,особено големите при които се води
> статистика и графика по показателите в порталите.


Съчувствам ти и бих те посъветвала да се огледаш за друга АНИ. В София,тези които постъпват така,са ми в черния списък и ги заобикалям. За съжаление, хората решили сами да си търсят имот,си патят....... sad smiley
Re: кажете сега какви още проблеми мога да ви реша
31-03-2008 - 15:01:50
avatar
ogosta Написал:
-------------------------------------------------------
> не разбирам защо се боричкате, мисля че офертите
> трябва да имат по-кратък срок на валидност и ако
> след изтичането му, офертата все още е актуална,
> който я е пуснал да си пусне отново
>
> Елементарно, кажете сега какви още проблеми мога
> да ви реша

Първо трябва да четеш,после да осмислиш и накрая да пишеш- така ще решиш и своите проблеми! smiling smiley
Нали тук говорим главно за умишлено подвеждащи оферти. Какво пречи на некоректна АНИ да ги пуска всяка седмица,че и на ден по два пъти? smoking smiley
Днес съм много разочарована!!!
От 10 обяви само две се оказаха с написана реална цена.На всичко отгоре ми заявиха ,че като не ми харесва защо им се обаждам!!
Пример обявена цена 80 000 евро,обаждам се, цената била не 80 000 евро, а 82 500 и това е без комисионната. Поисках обяснение защо подвеждат евентуалните клиенти с обявената цена и госпожата/госпожицата най- безцеремонно ми затвори телефона.
Трябва да се приемат някакви елементарни правила за тези агенции за имоти.
Ако е имало неактуална цена или неактуална оферта подадохте ли сигнал?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Благодаря на всички гласували до момента! Остават още само 19 гласа :loveu: :loveu: :loveu:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2008-05-12 16:36 от Продавач.
Нека да излиза някъде кой и защо точно е маркирал една обява като проблемна. Иначе всеки може да я маркира просто ЗА ДА Я МАХНЕ от сайта по някаква причина - например защото я има и той!
Споко Броки това вече го обсъждахме.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Преди няколко дни подадох около 20 запитвания относно оферти за продажби и наеми тук, в имоти.нет по и-мейла. Получих един коректен отговор по телефона и друг по и-мейл, че имат нещо подобно в този район. По останалите няма никаква реакция. Не е ли работа на администраторите да прецизират поне [bgcolor=red]документираните[/bgcolor] по и-мейла случаи, когато няма реакция на реално запитване?
Мога да приема, че офертата може да е вече неактуална - имота вече е продаден, но да няма никакъв отговор, а офертата да си стои в базата данни е - меко казано - пълна безотговорност.
Идеята за рейтинг на всяка обява от базата данни не е лоша - така и клиентите биха могли да виждат, че обявата е ала-бала, и администраторите биха могли да прецизират/почистят офертите с най-лош рейтинг и по този начин да вдигнат качеството на базата данни.
До kalin222

Факт е, че има доста агенции, които не използват емейла си според съвеременния интернет етикет - да отговарят до 24 часа в работни дни на запитванията.
Телефонът си остава основният начин за комуникация на този етап. Би било изключително трудно да създадем рейтинг на база неотговорени запитвания по емейл. От една страна колко ще са хората, които ще известят, че не им е отговорено? От друга страна при всякакво наличие на рейтинг са възможни злоупотреби от конкуренцията и не на последно място - какво става ако брокера е бил възпрепядстван да отговори поради някаква например здравословна причина и т.н.

Разбирам, че сте загубили време да пишете на всички, но не е ли това един добър начин за вас да изберете с коя агенция да работите , т.е тази която ви е отговорила?
Тук аз бих добавил, че често получаваме на един от имейлите на агенцията ни предложение за продажба на къща да речем, която в самия имейл се вижда, че е изпратена до още 20 агенции. Аз на такъв имейл изобщо не отговарям. Другото, което е как човек да е сигурен, че конкуренцията не го проучва - има телефони не са толкова скъпи обажданията... Аз не отговарям и на предложения по имейла за продажба на имоти, които са обявени вече в реклама в много други агенции - примерно в 4-5 поне... Аз не си губя времето да отговарям на подобни писма.
И някой човек може да остане с погрешно впечатление. Разбира се има доста колеги, които имейла си го нямат за нищоsmiling smiley))) Но просто споменавам една от причните да не отговаряме на някои имейли. Сигурен съм, че не само аз процедирам така, а и много мои колеги за това не се чудете, а изпозлвайте и телефона :ami:
По същия начин за заявки за покупка - "моля търсете ми апартамент еди къде си" и същия имейл изпратен на още 30 агенции с идеята по-бързо да се случат нещата...тц няма да се случат по-бързо по този начин.
Дано да съм бил ясен :ami: moody smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-12 11:10 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход