Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: За или против опита на портала да не дава възможност на агенции да публикуват неактуални, неточни или некоректни оферти?

Публикувано от Продавач 
до: magic (Модератор)
до: Продавач (Модератор)

Не съм съгласен с вас по няколко причини:

1. Ако на мое запитване относно конкретна оферта , пусната от конкретна агенция с конкретен въпрос кога може да се види този конкретен офериран имот няма отговор нито на първия, нито на 10-ия, нито на 20-ия работен ден, това е не неспазване на бизнес-етикета, а нещо съвсем друго.
2. Моите повече от 20 и-мейла бяха пуснати само до субекта, пуснал офертата, и не искаха никакви подробности, а само едно нещо - кога може да се види имота - т.е. съвсем ясно е, че това не е конкуренция, а клиент. И въпреки всичко и досега няма никакъв отговор, а офертите продължават да си стоят в базата данни.
3. Мога да приема, че някои от брокерите (и дори всичките от конкретната агенция) са се разболяли внезапно и едновременно. Но (доколкото знам, в София в момента няма епидемия) не мога да приема, че това се случва с повече от 90% от продавачите.
Според мен има едно възможно обяснение - повече от 90% от офертите тук не са истински, а нещо като "кукички".
до: magic (Модератор)

Би било изключително трудно да създадем рейтинг на база неотговорени запитвания по емейл. От една страна колко ще са хората, които ще известят, че не им е отговорено? От друга страна при всякакво наличие на рейтинг са възможни злоупотреби от конкуренцията и не на последно място - какво става ако брокера е бил възпрепядстван да отговори поради някаква например здравословна причина и т.н.

Не, няма нужда от сигнал, че не е е отговорено на конкретно запитване, и дори понижаване на рейтинга. Информацията си е при вас: имате оферта и запитвания относно тази оферта, на които няма отговор. Това би трябвали да заинтересува съответните администратори, които да проучат какъв е случая и евентуално да вземат определени мерки с цел повишаване качеството на базата данни.
Ако случаите са такива Калине каквито ги описваш значи това е немърливост от страна на агенциите, но все пак в базата данни има 280 000 оферти като достъпа до тях е напълно безплатен... Ако не си четат пощите губят клиенти, но пък ако офертите им все пак представляват сериозен интерес за теб просто им се обади по телефона. Никой не може да ги задължи да си проверяват имейлите - жалко за тях, че след като имат такива не ги използват, но след като им работят телефоните все пак...sad smiley

Разбира се, че е по-удобно по имейла за теб, но да ти призная и самите агенции не очакват клиентите да ги търсят не по телефона, а по електронната поща. Най-малкото защото ако има някакви условности по върпосния имот за който ги питаш може да се стигне до безкрайно писане на имейли от двете страни като всичко това може много по-бързо да се изясни по телефона... Брокерите имаме динамичен начин на работа - идваш сутрин сядаш на бюрото правиш графика за деня, който се променя когато имаш повечко огледи и на мен ми се случвало по цял ден да не мога да седна на бюротоsad smiley

Разбрах проблема ти и съм съгласен с теб, а по предложенията може да ти отговори Меджик. От моя страна исках да ти кажа, че може би 70% от агенциите приемат за сериозно обаждането по телефона много повече от колкото имейлите. Фактите са такива няма как. Ако държиш на тези оферти не чакай отговор по една седмица, а им се обади и им направи забележка наред с желанието за оглед може да си вземат поука.

Представи си, че са си сменили пощите или са си забравили паролата примерно...не ги съди толкова по-скоро както казах използвай мобилнияsmiling smiley
Дано да си ме разбрал правилно - не защитавам немърливото действие от тяхна страна. Аз си проверявам пощата дори и в 23:00ч., но не разчитай всички да са работохолици като менsmiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
И по телефона е същото. Звъниш, питаш кога може да се види даден имот и отковора е:
1. незнам
2. От 6 месеца нямаме връзка със собствениците
3. Неможе да се види.
Какъв е смисъла да се пускат такива обяви недоумявам, след като дори не се опитват да ме "зарибят" Остава само, да имат договор с мобилните оператори и да работят на процент от позвъняванията. Ако случайно някой обещае да ни заведе на оглед ( което пак не се случва), обявата изчезва от нета, въпреки че е била там сума ти време и е обновявана периодически. Май факта, че обявите са безплатни е причина да има толкова недействителни обяви. За Къщи и парцели са над 70%
Ами тук в този портал поне има опцията да се сигнализира за неактуална или грешна обява. Докато на други места и да звъниш и да се оплакваш на арменския поп все тая пишат си каквото си искат и не може да им накривиш шапката - тук не е такаsmiling smiley

Ами зависи в каква ценова категория си търсиш - обикновенно евтините неща най-бързо изчезват. Ама чак за парцели и къщи да са 70% неактуалните неща...не бих казал, че е така.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ЗНАМ ,ЧЕ СЕ ПОВТАРЯМ,НО НЕ ВИЖДАМ ДРУГ НАЧИН ОСВЕН СЛЕДНИЯ
1.ПОДПИСАН ДОГОВОР СЪС СОБСТВЕНИК С ЯСНИ ПАРАМЕТРИ -И ВИЗИРАНА ЦЕНА ЗА ОПРЕДЕЛЕН СРОК!!!С КЛАУЗА ЗА НЕУСТОЙКА КЪМ СОБСТВЕНИКА ,АКО НАПРАВИ ПРОМЕНИ ОТНОСНО ЦЕНА,ИЛИ ОТКАЗ ОТ ПРОДАЖБА -БЕЗ ДА ПРЕДИЗВЕСТИ ПОСРЕДНИКА
2.АГЕНЦИИТЕ ДА НЕ ПРИЕМАТ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ОТ СОБСТВЕНИК КОГАТО ИМОТА Е "РАЗНЕСЕН "В ИНТЕРНЕТ И ОБЯВЕН НА ОЩЕ 20 АНИ
3.КОГАТО СОБСТВЕНИК СИ ПУСКА САМ ОБЯВА ПОСРЕДНИКА ДА ПРЕДЛАГА УСЛУГА САМО АКО СОБСТВЕНИКА СПРЕ ОБЯВАТА СИ И СКЛЮЧИ ДОГОВОР С НЕГО..
4.А ЗАЩО НЕ АДМИНИСТРАТОРА ДА МАРКИРА КАТО ПРОБЛЕМНИ ИМОТИ РАЗНЕСЕНИ В 10 АНИ!!!
5.АНИ КОИТО ПУСКАТ НЕАКТУАЛНИ И ФАЛШИВИ ОБЯВИ ДА ИМ БЪДЕ ОТНЕТА ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ПУБЛИКУВАТ В НЕТА.. smoking smiley
Продавач, имам едно питане.

За последните 10 дни съм направил няколко огледа с агенции, намерени тук - в имоти.нет.

Нито една от тях не се оказа такава, каквато е описана - или квадрати, или гледка, или локация, или състояние...
Какво да правим в този случай?
Последния път си чупих врата 2 метра през балкона за да видя гледката, която беше спомената.

Честно да си кажа - писна ми тотално и мнението ми доста се промени за коректността на агенциите, работещи с имоти.нет.
Атанас Янев Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, имам едно питане.
>
> За последните 10 дни съм направил няколко огледа с
> агенции, намерени тук - в имоти.нет.
>
> Нито една от тях не се оказа такава, каквато е
> описана - или квадрати, или гледка, или локация,
> или състояние...
> Какво да правим в този случай?
> Последния път си чупих врата 2 метра през балкона
> за да видя гледката, която беше спомената.
>
> Честно да си кажа - писна ми тотално и мнението ми
> доста се промени за коректността на агенциите,
> работещи с имоти.нет.

Ами виж сега относно имоти.нет - прегледай и другите портали за имоти и току виж си попаднал на коректни брокери. Коректността на брокерите няма нищо общо с мястото където си публикуват офертите. Разликата обаче между имоти.нет и другите портали за имоти е, че този портал се опитва да прави нещо за да спре некоректността - НЕЩО, КОЕТО ДРУГ ПОРТАЛ ЗА ИМОТИ ДОРИ НЕ СМЕЕ ДА СИ ПОМИСЛИ!

И освен, че е единствения портал, който го прави е и с най-богата база данни с имоти, но както чета коментарите негативите винаги успяват някак си да се насочат не към където трябва. Ето ти казваш - агенциите са те излъгали, но решаваш, че лъжат тези, които работят с имоти.нет едва ли не излиза, че ако работят с друг портал ще са честни - НЕ. Който е нечестен си публикува офертите навсякъде в интернет по един и същи начин.

Сега след като много добре знаеш кой те е подвел можеш да сигнализираш за неговата обява, че е некоректна като посочиш и конкретните причини и можеш също да си опишеш подробно случая ето тук: [forum.imoti.net]

А не да виниш портала, защото не е в него причината:!:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Аз не виня портала, а доста голяма част от агенциите, които оформят съдържанието на сайта.

С другите сайтове не е по-различно, но там няма къде да се оплачеш winking smiley

В предния коментар съм писал, че имам проблеми с агенциите, които работят с имоти.нет, а не с имоти.нет, който работи с дадена агенция winking smiley
"писна ми тотално и мнението ми доста се промени за коректността на агенциите, работещи с имоти.нет"

Това звучи по един начин, а това новото вече по съвсем друг начин winking smiley

"С другите сайтове не е по-различно, но там няма къде да се оплачеш"

Та както казах в горния си пост тук има какво да направиш - на другите места си безсилен, защото другите портали не дават възможност за обратна връзка.
Така, че сигнализирай така ще помогнеш на други хора като теб и ще получиш частична компенсация за загубеното си време.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход