Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно.....

Публикувано от G.Georgiev 
Въпрос относно.....
03-12-2008 - 23:22:37
Отдадох под наем къща в квартал "Изгрев" под руското посолство, къщата е близнак 110 кв.м необзаведена, с двор 360 кв.м, след ремонт е къщата(пвц дограма, ново ВиК, плочки, бани, тавани от гипскартон (лунички), ламинат в кухня и хол и циклен паркет в стаите, сменема ел. исталация, нова входна врата...абе цялостен ремонт на къщата ! Не мога да кажа, че е лукс, но стана доста добре....дойде един брокер с предложението от 550 евро на месец......аз се съгласих !! Хората изглеждат свестни, но мои приятели ми казаха, че за къща в такъв квартал трябва да взимам около 1000 евро наем ! Има голямо мазе, където могат да се скалдират доста неща, тераса открита...гараж няма !! Къщата е стара строена е около 50-те, но и направихме сериозен ремонт направо основен...забравих да спомена, че и покрива е пренареден остава да се санира, но това ще стане живот и здраве догодина просто тази не ни стигна времето....въпроса ми е тази цена от 550 евро доколко е съобразена с пазара и дали наистина е актуална smiling smiley Идеята ми я схванахте предполагам....дали съм се минал с този малък наем...брокера ми каза, че това е горе долу реална цена като догодина мога да и го вдигна с около 100 евро ......ще ми бъде интересно да чуя компетентните ви мнения !!
Предварително ви благодаря !
Re: Въпрос относно.....
03-12-2008 - 23:43:00
avatar
Не си се минал...не и след като вече договора ти е факт... *book* А дали е била това максималната цена за месечен наем за имота е трябвало да ти каже твоя брокер преди това. Аз не мога да ти определя цена, защото всичко е много относително особено за къща под наем. На първи прочит ми се струва, че не е това максимума, но сега не мисли за пропуснати ползи - мисли го 2 месеца преди да ти изтече договора. Преди два месеца дадохме под наем 75кв.м. в Лозенец за почти същата сума, там беше двустаен апартамент... Всичко зависи и от моментните ти нужди и от това наемателите да не ти създават главоболия и да не скапват ремонтирания ти имот - ако си доволен на тази сума значи не си се минал, а и наема не е като продажбата - може да се коригира след време.
Моят съвет е - направи си застраховка на имуществото на реалната му стойност.
Следи ежемесечно плащанията на сметките и доволно прибирай 550-те евро *beer*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Въпрос относно.....
04-12-2008 - 12:16:12
И според мен цената е ОК. Не се лакоми, с реални наемни цени само ще спечелиш и то дългосрочно. Но ако си решил да избиваш зъби само и само защото е "у центъра"....
Re: Въпрос относно.....
04-12-2008 - 20:09:11
Дали е реална зависи какъв ефек гониш.Аз лично бих предпочел 550Е и да са ми сигурни 2-3 години напред,вместо цена 1000 и...два месеца да чакам да се появи наемател,после да се сменят през 2 месеца щото не могат да плащат такава сума...и т.н.
Re: Въпрос относно.....
04-12-2008 - 20:44:45
Мисля, че не сте се минали.
110 м2 необзаведено и при тази стагнация е ОК. По-важно е дали са свестни наемателите и да не ви нанесат поражения.
Дано сте предвидили в договора точка за отчитане на годишната инфлация всеки януари, защото догодина при 15-20% год. инфлация това може да ви донесе още 100 евро. Както вървят нещата у нас, може да се окаже пак Жанвиденовото време...
Защо не опитахте вариант "Краткосрочно отдаване под наем" - много популярно в чужбина, у нас все още слабо.
Дават се реновирани прилично обзаведени жилища на добри места за няколко дни на хотелски принцип, но на много по-ниски цени. Можете дори да го рекламирате в няколко световни сайта, напр. homelidays.com. Но това може да ви осигури наематели дори от чужбина, които ще посетят София.
Вие както сте до руското п-во, може да се харесате на руснаци, отсядащи у нас - така дори може да го рекламирате...
Вижте това - открих в този сайт софийски апартамент за 350 евро седмично - зает е до 26.02.2009 !!!

[www.homelidays.com]

Успех и весели празници winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход