Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: За или против опита на портала да не дава възможност на агенции да публикуват неактуални, неточни или некоректни оферти?

Публикувано от Продавач 
Спора според мен е излишен предвид резултатите от анкетата->

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Какво стана с предложението ми, спирането на обявите да не става автоматично от потребителите, а да преминава през санкция на администратор, защото това ще гарантира от една страна това, че некоректните обяви ще се трият, но и грешки и злоупотреби няма да има. Обсъдихте ли го?
radena Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво стана с предложението ми, спирането на
> обявите да не става автоматично от потребителите,
> а да преминава през санкция на администратор,
> защото това ще гарантира от една страна това, че
> некоректните обяви ще се трият, но и грешки и
> злоупотреби няма да има. Обсъдихте ли го?
>


Незнам сигурно ще се вземе под внимание и факта, че не трябва да се картбланш на некоректните оферти, които са много повече от грешно подадените сигнали.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> radena Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Какво стана с предложението ми, спирането на
> > обявите да не става автоматично от
> потребителите,
> > а да преминава през санкция на
> администратор,
> > защото това ще гарантира от една страна това,
> че
> > некоректните обяви ще се трият, но и грешки
> и
> > злоупотреби няма да има. Обсъдихте ли го?
> >
>
>
> Незнам сигурно ще се вземе под внимание и факта,
> че не трябва да се картбланш на некоректните
> оферти, които са много повече от грешно подадените
> сигнали.
>
>
> Автоматичен подпис: Напред не бойте се от
> мрака...политат копия и щитове се цепят...за меча
> иде ден пред изгрева червен! The Lord of the
> Rings: The Return of the King

Именно! Както и няма, ако някой си е бъркал в петите, гледал в тавана и решил, че някоя обява трябва да се свали по негови си новоизмислени причини, няма да може да се опрадава с потребителите. winking smiley
Не мисля,че по принцип е добър вариант да се трият неактуалните и проблемни обяви.Защо някой друг да чисти боклука на некоректните агенции?Добре е/ако има сигнал за нередност/ при отваряне на обявата да има маркирано с главни червени букви "ПРОБЛЕМНА " или "НЕАКТУАЛНА" ,като се изписва и текста на самият сигнал.И ако потребителят се сблъска с няколко подобни обяви на една и съща агенция,то тя ще трябва или да си смени името или да започне да работи коректно.По този начин ще се разбере и дали има грешки или злоупотреби.
не се трият оферти а се архивират
25-01-2008 - 17:25:45
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мисля,че по принцип е добър вариант да се
> трият неактуалните и проблемни обяви.Защо някой
> друг да чисти боклука на некоректните
> агенции?Добре е/ако има сигнал за нередност/ при
> отваряне на обявата да има маркирано с главни
> червени букви "ПРОБЛЕМНА " или "НЕАКТУАЛНА" ,като
> се изписва и текста на самият сигнал.И ако
> потребителят се сблъска с няколко подобни обяви
> на една и съща агенция,то тя ще трябва или да си
> смени името или да започне да работи коректно.По
> този начин ще се разбере и дали има грешки или
> злоупотреби.


Те не се трият, а само се архивиратsmiling smiley до изясняване на случая. Донякъде идеята не е лоша, но неактуалната оферта си остава актуална, а ако има сигнал за някоя оферта той обикновенно е за неактуална такава... Тоест така си стоят и излизат в статистиката на сайта и неактуалните обяви докато те не решат да си ги свалят някога ако изобщо решат...а това обезмисля до голяма степен идеята за тази услуга, която видимо е успешна съдейки по личния си опит и по резултатите от анкетата все пак.

Така се дава картбланш на некоректните брокери...а защо трябва да се случи това?
За да не бъде свалена за няколко часа една оферта на коректен брокер срещу други 200 на некоректни такива confused smiley

Ако някой даде предложение как да стане за да не бъде ощетен никой дори и за 5 часа или един ден ще бъде ок, но според мен не и ако бъде с цената на обезмисляне на цялата идея!

Разгледайте мненията на хората във форума и ако останете с впечатление, че има сигурно хиляда мнения на хора, които са се обадили за оферта в която пишело нещо, което или веднага още по-телефона или чак на огледа се е оказало невярно - то повярвайте ми няма да сбъркате, защото то е точно така.

Опитвайки се да оборя мнението на хората пишещи такива оплаквания бях изяждан с парацалите защото исках да не се слагат всички брокери под един знаменател, но уви не се получава! И ОК аз съм от една страна много доволен, че има такива брокери, които подвеждат с информацията си клиентите, които утре могат да дойдат при мен разочаровани от тях - това ок налиsmiling smiley))

Но според мен губим всички брокери от подобни оферти - а за да се спрат те трябва малко по-твърда ръка - да свалиш една оферта от реклама тук и да попиташ дали е неактуална, неточна или сгрешена дори според мен не е достатъчно "твърда ръка", но не искам да си налагам личното мнение и няма как да го направя дори и да искам.

Единствения портал за имоти, който се мъчи да се справи с некоректните оферти в собствената си база данни е www.imoti.net и този опит ще бъде привестван добре не само от всички клиенти сега, но и тези в бъдеще време! Същите тези клиенти ще са звъняли и ще звънят на оферти от други търсачки за имоти където подобни опити никога няма да се направят. Другите портали не биха си и помислили да губят клиенти в лицето на 5-6 агенции защото от тях или ще имат финансов приход или по-голям брой оферти в базата си - ок. Но ако заради 5-6 си патят всички други както и всички клиенти какво трябва да се прави confused smiley Някакви предложения?
Да им се помолим всички колеги, всички клиенти и собствениците на портала -
"Моля ви не правете повече така!"
Дали ще помогне ако това им е начин на работа и мислене!?!?!

Понеже виждам че се дават идеи - това е хубаво аз също имам няколко, но ще ви кажа малко по-късноwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Специално за Продавач- clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Re: не се трият оферти а се архивират
25-01-2008 - 22:16:33
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
> Те не се трият, а само се архивират до изясняване
> на случая. Донякъде идеята не е лоша, но
> неактуалната оферта си остава актуална, а ако има
> сигнал за някоя оферта той обикновенно е за
> неактуална такава... Тоест така си стоят и излизат
> в статистиката на сайта и неактуалните обяви
> докато те не решат да си ги свалят някога ако
> изобщо решат...а това обезмисля до голяма степен
> идеята за тази услуга, която видимо е успешна
> съдейки по личния си опит и по резултатите от
> анкетата все пак.
>
Продавач,за какво архивиране говориш,след като е подаден сигнал,че имотът е продаден ,но той продължава да стои в реклама? Архивирайте само тези,които не са актуализирани след изтичане на 7 дневният срок.

> Така се дава картбланш на некоректните брокери...а
> защо трябва да се случи това?
> За да не бъде свалена за няколко часа една оферта
> на коректен брокер срещу други 200 на некоректни
> такива
>
Некоректни брокери е имало и ще има,но си мисля,че ще бъде по-резултатно за тяхното прореждане,ако на потребителя му се набие в очите някоя агенция,която многократно е с проблемни оферти.А и когато имаш достъп и до сигнала,ще можеш да прецениш дали е коректно подаден или е злонамерен. Повярвай,тези колеги или ще си оправят офертите или телефоните им ще замлъкнат.

> Ако някой даде предложение как да стане за да не
> бъде ощетен никой дори и за 5 часа или един ден ще
> бъде ок, но според мен не и ако бъде с цената на
> обезмисляне на цялата идея!
>
> Разгледайте мненията на хората във форума и ако
> останете с впечатление, че има сигурно хиляда
> мнения на хора, които са се обадили за оферта в
> която пишело нещо, което или веднага още
> по-телефона или чак на огледа се е оказало невярно
> - то повярвайте ми няма да сбъркате, защото то е
> точно така.
>
> Опитвайки се да оборя мнението на хората пишещи
> такива оплаквания бях изяждан с парацалите защото
> исках да не се слагат всички брокери под един
> знаменател, но уви не се получава! И ОК аз съм от
> една страна много доволен, че има такива брокери,
> които подвеждат с информацията си клиентите, които
> утре могат да дойдат при мен разочаровани от тях -
> това ок нали))
>

> Но според мен губим всички брокери от подобни
> оферти - а за да се спрат те трябва малко
> по-твърда ръка - да свалиш една оферта от реклама
> тук и да попиташ дали е неактуална, неточна или
> сгрешена дори според мен не е достатъчно "твърда
> ръка", но не искам да си налагам личното мнение и
> няма как да го направя дори и да искам.
>
Да,така е!Затова мисля,че ще бъде по-резултатно вместо да чакаме да се пише по форума,да се започне още от обявите.

> Единствения портал за имоти, който се мъчи да се
> справи с некоректните оферти в собствената си база
> данни е www.imoti.net и този опит ще бъде
> привестван добре не само от всички клиенти сега,
> но и тези в бъдеще време! Същите тези клиенти ще
> са звъняли и ще звънят на оферти от други търсачки
> за имоти където подобни опити никога няма да се
> направят. Другите портали не биха си и помислили
> да губят клиенти в лицето на 5-6 агенции защото от
> тях или ще имат финансов приход или по-голям брой
> оферти в базата си - ок. Но ако заради 5-6 си
> патят всички други както и всички клиенти какво
> трябва да се прави Някакви предложения?
> Да им се помолим всички колеги, всички клиенти и
> собствениците на портала -
> "Моля ви не правете повече така!"
> Дали ще помогне ако това им е начин на работа и
> мислене!?!?!
>

Не е важен толкова обема,колкото съдържанието!


> Понеже виждам че се дават идеи - това е хубаво аз
> също имам няколко, но ще ви кажа малко по-късно
>

Това е само мнение на потребител


п.п.А за статистиката не се коси!Тя и така нищо не чини! smiling smiley
Аз благодаря за предложението и непременно ще го обсъдим . Не съм го видяла преди.

За сега сме го направили по този начин, защото го гледаме често и се обаждаме на всяка обява в близките 24 часа (в работни дни).
Опитваме се да стимулираме хората да дават обратна връзка. Когато някой сигнализира за оферта и види, че тя се маркира като проблемна сигнализира повече.
В момента на ден имаме по около 7-8 сигнала. Това е доста малко...
Сега при мигновенна реакция имаме и редовни потребители, които сигнализират, защото знаят, че има ефект.

В началото го бяхме направили без да се спира офертата, тя си стои актуална, а човека , който е сигнализирал смята, че си е загубил времето (глас в пустиня) да ни напише за това.

Вие ако се поставите на мястото на един потребител и попаднете на оферта, за която ви се казва, че е капарирано току що!!! След това на една, която не е актуална оферта... На третата решавате да пишете, че има проблем и че не е актуална. След това (в предложения вариант) кликвате и виждате, че не е станало нищо. Попадате на друга, в която ви се обяснява, че ценате е с 5000 евро отгоре. И сега дали ще напишете още един сигнал или ще затворите сайта???


radena Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво стана с предложението ми, спирането на
> обявите да не става автоматично от потребителите,
> а да преминава през санкция на администратор,
> защото това ще гарантира от една страна това, че
> некоректните обяви ще се трият, но и грешки и
> злоупотреби няма да има. Обсъдихте ли го?
>






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-25 22:45 от magic.
гласувайте
28-01-2008 - 09:26:34
avatar
komin4e: вместо да чакаме да се пише по форума,да се започне още от обявите.

На едно мнение сме все пак коминче.

turbozol - благодаря :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход