Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


bah
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 12:06:13
avatar
Quote
Атанас Янев
В обявата пише "кинт, кота корниз, плътност" ...........
В парцелите е висшия пилотаж, панелите са песен.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 12:18:33
avatar
Quote
dicho
Но пробвай да прецакаш клиенти с кофти сделка - нещо непроверена ипотечка, нещо 'забравил си' да им разясниш, че
имота, който си им предложил и те са купили, доверявайки ти се, е съсобствен - и после те установяват по трудния
начин, че не могат да строят в него щото съсобственика им е полуолигофрен ---
-------------------
Мисля те за сериозен и разумен човек, не се опитвай да ме разочароваш ?! Непроверена ипотечка , това сериозно ли го написа ? Нали има удостоверение за тежести , което забележи, не се издава от брокер, а от АВ ! Съсобствен имот ? И това ли го написа в пълно съзнание ? Нали в нотариалния акт пише кои са собствениците ?! Съсобственика е олигофрен ? Това моя отговорност ли е ?! Точно на теб ли да обяснявам, че нашата работа е да представим всички необходими документи за сделката на нотариуса, след което можем само да проследим процеса и да изискваме още някой забравен, но необходим документ, какъвто случай имах преди два дни, при изповядването юриста от банката /понеже купувача е с кредит/ не носеше писмото за ангажимент от банката към продавача, та се наложи спешно да го пишат и донесат,защото му казах, че сделка няма да има. Моля те да бъдеш по - сериозен.
Извън темата- това е човека.
Забравих - "Господарите" са ми колеги и приятели.

Дичо мани Господарите сега.
Ти въобще ни приемаш ни предаваш какво се опитвам да ти кажа/кажем.

1. Казвайки непроверена ипотечка имам предвид, че да кажем си позабравил да провериш за наличието респ. липсата на тежести.
Това значи непроверена - забравил си да проучиш имота за вещни тежести, а не че някой служител на АВ е пропуснал някоя такава от 2002 г.
Я кажи сега та всички да разберем - носиш ли отговорност или не АКО НЕ СИ ПРОВЕРИЛ ИМОТА?. Искам еднозначен отговор от теб - ДА НОСЯ - НЕ, НЕ НОСЯ. Или ти оставяш Нотариуса да проверява? Или пък клиентите сами?!?
2. СЪСОБСТВЕН парцел - ТОЧНО ТАКА --- много клиенти не разбират какво означават идеалните части - приемат ги за реални, особено ако
'умен' брокер ги убеди в това, че фактическото положение на нещата е равносилно на юридическото.
Или ти не носиш отговорност за това (най-малко морална), че не си разяснил на хората, че в съсобствен парцел не могат
нищо да правят без съгласието на другия съсобственик? Или те са го купили --- да са глЕдали ... теб кво те брига ... нали си СИ взел
комисионната ...
Така че недей да палиш лесно ... чети кво ти се пише ... и после отговаряй.
Извън темата - ОК.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 12:52:04
Янев, не подлагам на съмнение думите ти, такива неща се случват поради незнание или безхаберие, но нали след като си отишъл в имота, си видял "високото" и съответно няма да го купиш. Друг е въпроса, че в скицата би трябвало да е отразено това "високо" и всеки, който разбира от тази работа, трябва да е наясно. Нали преди да купиш парцел ще искаш скица , документи за собственост, копие от градоустройството, за да разбереш какво може да се построи там, като не те устройва - не купуваш, а ако купиш, след това ли ще разбереш, че в парцела има стълб с високо напрежение и ще ругаеш по брокера ?
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 13:01:47
Уилсън, ти чул ли си някой да е направил сделка без удостоверение за тежести, какво значи "забравил да проучиш имота за вещни тежести", това е абсурдно, нали ако аз съм забравил, нотариуса ще го поиска ? Не оставям нотариуса да го проверява, аз го вадя и съм го написал вече няколко пъти - "да предостави на нотариуса всички документи", "да предостави на купувача и нотариуса всички проверки", на какъв език още да го кажа ?
-----------------
Или ти не носиш отговорност за това (най-малко морална), че не си разяснил на хората, че в съсобствен парцел не могат
нищо да правят без съгласието на другия съсобственик? Или те са го купили --- да са глЕдали ... теб кво те брига ... нали си СИ взел
комисионната ...
-------------------
Абе човек, нали преди да купят имот в съсобственост, хората питат за всичко, нали ако аз пропусна нещо, следва ОТНОВО нотариус, който ще им обясни, да не говорим , че до този момент не съм срещнал някой, който да не е наясно какво значи съсобственост, а ако аз не знам и не мога да го обясня на незнаещите, значи съм си объркал професията и съм стругар, не брокер. А последнните ти думи не кореспондират с начина на общуване между нас. Брига ме, да знаеш, иначе нямаше повече от 20 г. да съм в този пазар. Сега не ми казвай, че го приемама лично, защото тук говоря от свое име.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 13:25:18
avatar
Quote
dicho
Уилсън, ти чул ли си някой да е направил сделка без удостоверение за тежести, какво значи "забравил да проучиш имота за вещни тежести", това е абсурдно, нали ако аз съм забравил, нотариуса ще го поиска ? Не оставям нотариуса да го проверява, аз го вадя и съм го написал вече няколко пъти - "да предостави на нотариуса всички документи", "да предостави на купувача и нотариуса всички проверки", на какъв език още да го кажа ?
-----------------
Или ти не носиш отговорност за това (най-малко морална), че не си разяснил на хората, че в съсобствен парцел не могат
нищо да правят без съгласието на другия съсобственик? Или те са го купили --- да са глЕдали ... теб кво те брига ... нали си СИ взел
комисионната ...
-------------------
Абе човек, нали преди да купят имот в съсобственост, хората питат за всичко, нали ако аз пропусна нещо, следва ОТНОВО нотариус, който ще им обясни, да не говорим , че до този момент не съм срещнал някой, който да не е наясно какво значи съсобственост, а ако аз не знам и не мога да го обясня на незнаещите, значи съм си объркал професията и съм стругар, не брокер. А последнните ти думи не кореспондират с начина на общуване между нас. Брига ме, да знаеш, иначе нямаше повече от 20 г. да съм в този пазар. Сега не ми казвай, че го приемама лично, защото тук говоря от свое име.

Dicho аз не се съмнявам, че си добър професионалист, но нека ти кажа, че Нотариусът въобще няма задължение да
проверява имота за тежести. Той може да прехвърля по нотариален ред и имоти с учредени вещни тежести върху тях тежести. Това както ти е известно
НЕ е престъпление, а обичайна практика. Говорил съм не с един и двама нотариуси, цитирам ти един от тях, който е с район на действие
съдебния район на град Радомир 'Въобще не ме интересува дали имота има тежести ... Кой го интересува , да си проверява ... Аз нито съм
съм длъжен, нито ме интересува... ' Учудва ли те това ... мен не ... Справки за тежести по принцип извършват лицата, които
имат правен интерес от това Купувач респ. негов представител - консултант, адвокат, брокер и т.н. НОТАРИУСЪТ ВЪОБЩЕ АМА ВЪОБЩЕ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯВА ИМОТА ЗА ТЕЖЕСТИ

Дали съм чул за сделка без представено УТ ... чул съм да ... не за една и две ... още повече видял съм ...
И кой ако не брокера по сделката е виновен за това. Нали затова му плащат.

Относно това, че клиента трябва да разбира от всичко в т.ч съсобственост и други, сам да си проверява всичко ... направо оставам безмълвен (вцепенен) ... ми то
тогава ти за какво си му ... за какво ти плаща ... само за да го заведеш до имота, да го запознаеш със собственика?!?

п.п Пак ти казвам не се засягай ... това е Форум. А и да не е ... пак бих ти казал същите неща. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 13:32:49
Дичо, снимката на имота е схема, рисувана от тях, където има всичко друго, без този стълб smiling smiley
Имаше и прикачена скица на имота, на и там не фигурира, нормално... Защото скицата беше на около 20 години smiling smiley

Много добре знам какво се гледа на парцелите, но не всеки знае.

Аз си загубих времето и направих оглед, защото не бях уведомен за дефекта на имота, напротив, бях умишлено заблуден от брокер. Ако му се бях вързал на приказката "няма проблем, това е просто стълб за ток" и бях дал капаро за имота - какво щеше да се случи?

И това е една агенция с "2" в името, имаща претенции да са от най-големите и разбиращи clap:
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 13:43:11
:]А, ето го и есенциалния въпрос от по-горе: Дичо,ти за къв чеп си като нямаш хабер от тая работа-агентството по НИ?
20 г. подсъзнателни занимания по запознанства,по 4-5 годишно и номера минава с безхаберието и безотговорността!
Wilson ,*drink1*
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 13:45:16
avatar
Wilson,
Интересна ми стана дискусията ви, но ми се струва, че при теб има доза негативизъм, целящ да дискредитира Дичо.
Той няколко пъти каза, че всички документи се оглеждат от адвокат и нотариус.
Не знам ти къде живееш и къде практикуваш, но в София нотариусът изисква удостоверение за тежести.
Защо радомирския ти приятел не се интересува, е друг разказ.
Не е вярно, че нотариусът не го засяга, дали има тежести или не. Защото той пише н. а. и той декларира, че клиентите са запознати с всичко и са съгласни с написаното.
Защото, ако не знаеш, в нотариалния акт се вписват всички данни и факти за имота.
Отностно съсобствеността.
На теб ли, ако наистина си адвокат, трябва да разкажа, че няма начин купувачът да стане съсобственик, без да разбере?
Знам, че адвокатското съсловие недолюбва брокерите, но вината не е на последните............
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 13:46:27
Quote
dicho
И защо за тези услуги вземате различна сума = правилно би било да е 100лв за документите и по 5-10 лв на разходка. Останалите пари които вземате не са за свършена работа - просто такава няма,
---------------

Кой си ти смешико да кажеш кое е правилно и кое не ? Кой си ти да определяш на някого колко пари да получава ?


Аз съм този с парите - и ГРАМ НЕ СЪМ СКЛОНЕН да ти дам 3% за да ме разведеш до определен адрес. ( и бакшиша води до там)
Много добре знам, че брокера па и НОТАРИУСА не носи НИКАКВА отговорност (не и в БГ) и не разчитам ИЗОБЩО на тях - САМ СИ ВЪРША РАБОТА за да не ме боли после главата.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:03:57
avatar
Quote
bota156



Аз съм този с парите - и ГРАМ НЕ СЪМ СКЛОНЕН да ти дам 3% за да ме разведеш до определен адрес. ( и бакшиша води до там)
Много добре знам, че брокера па и НОТАРИУСА не носи НИКАКВА отговорност (не и в БГ) и не разчитам ИЗОБЩО на тях - САМ СИ ВЪРША РАБОТА за да не ме боли после главата.

Не, не си ти този с парите. Ти си един надувко, който се перчи по форумите. И приказва неща, нямащи нищо общо с действителността.
Сам можеш да вършиш нещо, което разбираш.
Да отидеш до тоалетната, например.
За това, от което идея нямаш, наемаш специалисти.
Така правят интелигентните хора и после не ги боли глава.
Е, плащат си, но не ги бърка, щото като имаш ум и интелигентност, можеш и пари да си заработиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход