Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наказателна отговорност от брокер

Публикувано от okorosent 
bah
Re: Наказателна отговорност от брокер
15-02-2011 - 20:59:51
avatar
Quote
peterpan111
1- Обаче винаги съм си мислел, че брокерите вземат твърде много кинти, а насреща предлагат твърде малко.
2- Аз приветствам идеята, ако той урежда документите и не си отваря очите, вследствие на което купувача бъде отстранен от имота брокера да носи ФИНАНСОВАТА отговорност за това.
1 - Вземат твърде много кинти, а текучеството в бранша е огромно, защо ли?
Пазара е отворен, нека всеки да се пробва, на чужд гръб и сто тояги са малко.
2 - Ако брокера не си е отварял очите, къде са спали нотариуса и съдията по вписване?
Къде, ще е тяхната отговорност?
Забелязал съм, че винаги се търси най-слабото звено за атака.
Хайде изрепчете се на нотариусите и съдиите, а? За тях се мълчи, защото .......

Нотариус: Не знам, как заспиват спокойно вечер някой колеги!
Re: Наказателна отговорност от брокер
15-02-2011 - 21:06:45
Quote
Wilson



Иначе и аз не съм съгласен с Дичо.
Естествено, че АНИ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ОТНОСНО ДОКУМЕНТАЦИЯТА НА ИМОТА ... И Е ДЛЪЖНА ДА НАПРАВИ
ПРОВЕРКИ ОТ ВСЯКАКВО ЕСТЕСТВО, ЗА ДА ЗАЩИТИ ИНТЕРЕСА НА КЛИЕНТА-КУПУВАЧ!
В ТОВА ЧИСЛО ДА АНГАЖИРА ЮРИСТИ И НОТАРИУСИ, С КОИТО РАБОТИ, КОИТО ДА ГАРАНТИРАТ, ЧЕ
ИМОТЪТ Е СВОБОДЕН ОТ ВЕЩНИ ТЕЖЕСТИ, ИПОТЕКИ, ВЪЗБРАНИ, СЪДЕБНИ, ИЗВЪНСЕДЕБНИ СПОРОВЕ, ЧЕ ЗА НЕГО НЯМА ПРЕДЯВЕНИ РЕСТИТУЦИОННИ ПРЕТЕНЦИИ, НЯМА ВПИСАНИ ИСКОВИ МОЛБИ И Т.Н И Т.Н

Всичко друго са 1000% ГЛУПОСТИ И НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ ДИЧО, ЧЕ Е НАПИСАЛ ТОВА.
СИГУРНО НЯКОЙ СЕ Е РЕГНАЛ ПРЕЗ НИКА МУ.


Аз лично никога няма да изплатя процент на невеж посредник или пък на такъв, който нагло ми заяви в очите, че
не носи отговорност за документацията на имота.

*beer*Браво! Най-после и ти да видиш какви ги твори дичката!:]
Re: Наказателна отговорност от брокер
15-02-2011 - 23:04:53
Quote
Imotko
Дали наистина си сменя накладките?
Сменят се редовно, в Балканстар smiling smiley

Дичо, хванах един речник, проверих за думата, която ползвате в договора ви и излезе това:
значение на думата отстоявам

отстояваш, несв. и отстоя 1 , св.; какво. Твърдо и последователно защитавам. Трябва да отстоявам идеите си.
Синоними на думата отстоявам

(гл.) устоявам, упорствувам, постоянствувам, възпротивявам се, реагирам, оказвам съпротива, противодействувам, противостоя, боря се, съпротивявам се, не отстъпвам, противопоставям се, протестирам, държа се, изнасям, удържам, браня, защищавам
(гл.) твърдя, поддържам, застъпвам
(гл.) застъпвам се за


Дичо, изглеждаш на свестен човек, не ти ходи и на възрастта и опита да пишеш такива неща тук smiling smiley

Аз коментирах конкретно твоят договор - други договори на АНИ не коментирам, ти сподели вашият, браво за което. Но после почна да си противоречиш. Хем консултирате правово, хем нулева отговорност за тази консултация... Истината е някъде там... smiling smiley

Quote
Wilson
Естествено, че АНИ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ОТНОСНО ДОКУМЕНТАЦИЯТА НА ИМОТА ... И Е ДЛЪЖНА ДА НАПРАВИ ПРОВЕРКИ ОТ ВСЯКАКВО ЕСТЕСТВО, ЗА ДА ЗАЩИТИ ИНТЕРЕСА НА КЛИЕНТА-КУПУВАЧ!
В ТОВА ЧИСЛО ДА АНГАЖИРА ЮРИСТИ И НОТАРИУСИ, С КОИТО РАБОТИ, КОИТО ДА ГАРАНТИРАТ, ЧЕ
ИМОТЪТ Е СВОБОДЕН ОТ ВЕЩНИ ТЕЖЕСТИ, ИПОТЕКИ, ВЪЗБРАНИ, СЪДЕБНИ, ИЗВЪНСЪДЕБНИ СПОРОВЕ, ЧЕ ЗА НЕГО НЯМА ПРЕДЯВЕНИ РЕСТИТУЦИОННИ ПРЕТЕНЦИИ, НЯМА ВПИСАНИ ИСКОВИ МОЛБИ И Т.Н И Т.Н
*beer*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-15 23:12 от Атанас Янев.
Re: Наказателна отговорност от брокер
15-02-2011 - 23:17:19
Балканстар май обслужват и Шевролет, вярно, ама нямаше ли да ти излезе по-евтино сам...............
Re: Наказателна отговорност от брокер
15-02-2011 - 23:26:27
Ц, на моята не може, че има едни странни датчици там smiling smiley
В друга тема бях дал адреса къде съм - возя без пари *beer*

редакция
чухнах в сайта им - не работят с Шевролет smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-15 23:28 от Атанас Янев.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 08:51:25
Колега Уилсън, ти четеш ли ? Написах ли, че АНИ е длъжна да предостави на клиентите и нотариуса ВСИЧКИ възможни проверки и ти прекрасно знаеш какво включва това ? След като направи това, за кои точно документи бива отговорен ? Ти сам си го написал - "ЮРИСТИ И НОТАРИУСИ, С КОИТО РАБОТИ, КОИТО ДА ГАРАНТИРАТ", има ли отговорност нотариуса например, ако някой се яви пред него с фалшива лична карта ? Документа , част от който си показал , е част от предварителен договор, част от нотариален акт, но никъде в него няма и не може да има отговорност на брокер, защото той не подписва ПД, нито НА, или нещо бъркам ? Защо даваш възможност на поплювковците да търсят под вола теле и да продължават да хулят ?
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 08:57:28
Аз коментирах конкретно твоят договор - други договори на АНИ не коментирам, ти сподели вашият, браво за което. Но после почна да си противоречиш. Хем консултирате правово, хем нулева отговорност за тази консултация... Истината е някъде там...
-------------------------------------
Янев, ти знаеш ли кои са възможните проверки за имот или собственик ? Знаеш ли, че и най - тъпия брокер ги прави и няма сделка, който да не става след представянето на тези проверки ? Къде прочете "консултираме правово", не пише ли "правното обслужване на сделката " , което значи да направи и представи всички възможни проверки и нищо друго ? Само за теб повтарям -" Искам нещо конкретно, не "ама вие не носите отговорност", давай , опиши ми ги, ще се съглася тутакси", посочи ми много точно отговорност за кое искаш да носим ?.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 09:28:41
Добро утро на всички smiling smiley

Дичо, преди ден го написах тук [forum.imoti.net], може би си го пропуснал:
Нещо като "ще съветва компетентно [..] ще понесе пълна отговорност за действията, произтекли от двусмислена/подвеждаща или непълна информация" е достатъчно според мен.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 09:40:46
avatar
Никой не може да гарантира 100% безпроблемна сделка.Подобна гаранция е прекалено елементарна реклама за блондинки.
Има прекалено много напълно законни правни възможности да бъде атакувана и кристално чиста сделка.
От процедурите за ПУП, до осиновявания и разводи.За Кушлев даже няма и да споменавам.
Истината е, че нотариалните актове са красиви документи само за лично успокоение че нещо се е случило и е било записано в държавно утвърдени регистри.И дотук.
Следва чакане на усмихнат призовкар.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 09:41:53
Нещо като "ще съветва компетентно [..] ще понесе пълна отговорност за действията, произтекли от двусмислена/подвеждаща или непълна информация" е достатъчно според мен.
------------------------------
Докато не разереш, че брокера не е съветник, не е нищо друго , освен посредник, ще си пишеш това. Човече, при нас хората идват с вече взето решение да купуват/продават, от нас се иска нещо друго, не да ги съветваме дали да купят/продадат и вече ти го написах подробно какво е то. Тази "двусмислена/подвеждаща непълна информация" ще ми обясниш ли какво значи ? Или и ти като автора на темата ще напишеш , че брокера ти е казал, че имота е отлична инвестиция, ти си му повярвал, после се оказва , че не било така, разбираш ли колко е тъпо това ? Ти знаеш ли как се взима решение за покупка/продажба на имот ? Някога правил ли си поне едно от двете ?
Янев, когато си се женил си имал т.нар. "свидетели", ако се окаже, че жена ти не е това, за което си я помислил, ще търсиш ли отговорност от тях ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-16 09:56 от dicho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход