Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наказателна отговорност от брокер

Публикувано от okorosent 
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:06:44
avatar
Quote
камелия
Wilson,
Интересна ми стана дискусията ви, но ми се струва, че при теб има доза негативизъм, целящ да дискредитира Дичо.
Той няколко пъти каза, че всички документи се оглеждат от адвокат и нотариус.
Не знам ти къде живееш и къде практикуваш, но в София нотариусът изисква удостоверение за тежести.
Защо радомирския ти приятел не се интересува, е друг разказ.
Не е вярно, че нотариусът не го засяга, дали има тежести или не. Защото той пише н. а. и той декларира, че клиентите са запознати с всичко и са съгласни с написаното.
Защото, ако не знаеш, в нотариалния акт се вписват всички данни и факти за имота.
Отностно съсобствеността.
На теб ли, ако наистина си адвокат, трябва да разкажа, че няма начин купувачът да стане съсобственик, без да разбере?
Знам, че адвокатското съсловие недолюбва брокерите, но вината не е на последните............

Камелия,
НЕГАТИВИЗЪМ НЯМА. Да дискредитирам Дичо - пълни глупости. Не се нуждаят от коментар.

Погледни се само какви щуротии пишеш - в НА се вписвали всички данни и факти за имота --- и това, че има тежести ли ... :}:} ... ТОВА Е ВИЦА НА ГОДИНАТА ... :]
ма ти верно ли си брокер ... щот' ако е така ... не искам да съм ти клиент и ПАК ТИ ПОВТАРЯМ НОТАРИУСЪТ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА ИЗВЪРШВА ПРОВЕРКИ ЗА ТЕЖЕСТИ ... ОБИЧАЙНА ПРАКТИКА Е ДА СЕ ПРЕХВЪРЛЯТ ИПОТЕКИРАНИ ИМОТИ

А и още има много начини КУПУВАЧЪТ ДА СТАНЕ СЪСОБСТВЕНИК БЕЗ ДА РАЗБЕРЕ ... НО ПО-ВАЖНОТО Е, ЧЕ МОЖЕ ДА НЕ ЗНАЕ КАКВО ОЗНАЧАВА ДА СИ СЪСОБСТВЕНИК РЕСП. ТОВА ДА НЕ МУ Е БИЛО РАЗЯСНЕНО ... И ТОГАВА КОЙ НОСИ ОТГОВОРНОСТ?

Така че Камелия излагаш се меко казано smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:17:49
Погледни се само какви щуротии пишеш - в НА се вписвали всички данни и факти за имота --- и това, че има тежести ли ... ... ТОВА Е ВИЦА НА ГОДИНАТА ...
---------------
Да вземеш да се кротнеш ли малко ? Ако имота се продава с тежести, това не се отразява в НА ли ? Не, нотариусът не е длъжен да извършва проверки за тежести, в София обаче няма сделка без това удостоверение и ако не знаеш, нотариусите питат и искат да се представи и да, това е брокерска работа, макар аз лично да ползвам екипа на нотариуса да го извади, спестява време. Ако има начини купувачът да не разбере, че купува съсобственост, това значи нередовни документи за собственост за което къде е вината на брокера ? Да не е било разяснено на купувача какво значи "съсобственост" е грешка на брокера, но това не е престъпление и всъщност вината би трябвало да се подели между двамата - купувача и брокера, защото всеки има глава на раменете си.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-16 14:18 от dicho.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:22:34
Така е Янев, на мен също ми се е случвало неведнъж, в нашата работа има всякакви хора, но тук говорим за брокерска отгворност при сделки с НИ, а в твоя случай няма как да има такава, нали ? Да дадеш в този случай капаро значи да капарираш нещо, което не си видял, това е изключено, нали ? Какъв е проблема тогава ? Че има хора, които на разбират и не могат е ясно, говорим по принцип. Няма ли някой да ми напише поименно/като в онзи стар виц/ какви точно отговорсти иска да поемаме , щото ти не ми написа нещо много,много общо, нищо конкретно.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:23:55
Ало, блонди фло, ти пак ли нищичко не разбра ? Ама аз знам, че не разбираш, обяснявам го на други, интелигентни, къде се буташ?!
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:26:59
avatar
Quote
dicho
Погледни се само какви щуротии пишеш - в НА се вписвали всички данни и факти за имота --- и това, че има тежести ли ... ... ТОВА Е ВИЦА НА ГОДИНАТА ...
---------------
Да вземеш да се кротнеш ли малко ? Ако имота се продава с тежести, това не се отразява в НА ли ? Не, нотариусът не е длъжен да извършва проверки за тежести, в София обаче няма сделка без това удостоверение и ако не знаеш, нотариусите питат и искат да се представи и да, това е брокерска работа, макар аз лично да ползвам екипа на нотариуса да го извади, спестява време. Ако има начини купувачът да не разбере, че купува съсобственост, това значи нередовни документи за собственост за което къде е вината на брокера ? Да не е било разяснено на купувача какво значи "съсобственост" е грешка на брокера, но това не е престъпление и всъщност вината би трябвало да се подели между двамата - купувача и брокера, защото всеки има глава на раменете си.

Дичо не съм съгласен с болднатото твърдение. Той (Купувачът) не ти плаща комисион, за да му кажеш после, че ' всеки има глава на раменете си'.
А и никой не говори за престъпление и дирене на наказателна отговорност.
И тук спирам.
Щот' много се дразните, но помислете, че ако на Вас някой брокер Ви каже това, което вие пишете тук ... може и да погледнете нещата
под друг ъгъл.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:35:09
Добре Уилсън и аз спирам, само да кажа, че "всеки има глава на раменете си" не е бягство от отговорност, всеки , който купува нещо в съсобственост естествено иска да знае какво означава това и ако се стигне до сделка и той още не го е разбрал, това вече значи, че главата на раменете му е само архитектурна особеност. Същото важи и за някой който купува имот с тежести, има ли начин това да се скрие според теб ? Нали всеки кандидат купувач иска да бъде проверен имота , преди да подписва каквото и да било ?
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 14:46:31
:]Кьорав карти не играе! Да е гледал купувача и да си е отварял очите,нали така дичка?! На брокера работата му е да гледа на белия хляб мекото и дичката така от 20 г. похапва бял хляб в края на краищата. А давайте тука процентИтИ и комисионУтУ,к'ви са тез отговорности ? На агента отговорността и задължението е да запознае страните,да ги уговори ,че са на далавера,че да стане работата в края на краищата,щото ако не стане ще яде оная работа, вместо мекото на белия хляб.И по тая причина няма конфликт на интереси,защото на агента интереса даже е по-голям от на страните,щот трябва да яде!Кви са тез адвокати ,дет са месят на бизнеса бе? Кво разбират те от психология на пазара,реклама,ЗУТ-МУТ,кинта-минта и други тънкости на спецификата на НИ.Аре да бегат!Друго си е изпечен брокер-продавАл,продавАл,ехал,ехал ,баре от дваесе годин!
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 15:39:08
avatar
Quote
Wilson

Камелия,
НЕГАТИВИЗЪМ НЯМА. Да дискредитирам Дичо - пълни глупости. Не се нуждаят от коментар.

Погледни се само какви щуротии пишеш - в НА се вписвали всички данни и факти за имота --- и това, че има тежести ли ... :}:} ... ТОВА Е ВИЦА НА ГОДИНАТА ... :]
ма ти верно ли си брокер ... щот' ако е така ... не искам да съм ти клиент и ПАК ТИ ПОВТАРЯМ НОТАРИУСЪТ НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА ИЗВЪРШВА ПРОВЕРКИ ЗА ТЕЖЕСТИ ... ОБИЧАЙНА ПРАКТИКА Е ДА СЕ ПРЕХВЪРЛЯТ ИПОТЕКИРАНИ ИМОТИ

А и още има много начини КУПУВАЧЪТ ДА СТАНЕ СЪСОБСТВЕНИК БЕЗ ДА РАЗБЕРЕ ... НО ПО-ВАЖНОТО Е, ЧЕ МОЖЕ ДА НЕ ЗНАЕ КАКВО ОЗНАЧАВА ДА СИ СЪСОБСТВЕНИК РЕСП. ТОВА ДА НЕ МУ Е БИЛО РАЗЯСНЕНО ... И ТОГАВА КОЙ НОСИ ОТГОВОРНОСТ?

Така че Камелия излагаш се меко казано smiling smiley


Крещенето не е доказателство за истинност.
В нотариалния акт има неща, които е задължително да впишеш и други, които може нотариусът да впише, смятайки ги за необходими. "Моят нотариус" вписва, ако има тежести. Ако няма- също.
Може и сто пъти да повториш, че нотариусът не е длъжен, но практиката в София е такава- нотариусите искат удостоверение за тежести. Дори в болшинството от случаите, те самите правят проверката, а посредниците си плащат колкото е услугата.
Твоят радомирски герой може и нотариален акт да не иска- негова работа. Никой брокер не би работил с такъв нотариус в София.
В провинцията има по един нотариус, който обикновено се е чифтосал с един адвокат и последния задължително пише проекта на н. а. и изпълнява дейности по проверки. Затова си насъскан срещу брокерите и упорито твърдиш, че не знаят какво трябва да правят- защото те подяждат.
Още веднаж ще ти кажа- що се отнася до документите, в София, нотариусът разпорежда какво му е необходимо за сделката.
Пак той съставя декларацията, която се подписва преди подписването на н. а. Където също пише, че това е цената и че имота няма или има тежести.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 15:54:41
avatar
насъскан против брокерите .. :}:}:] ...

и кой ме съска Фло ли :]:}

Камелче а с тази декларация може само да си избършеш г**а, или пък айде да вземем клаузата за евикция - КОЯТО НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН АТРИБУТ НА НОТАРИАЛНИЯ АКТ ... могат единствено да ти помогне с това да водиш 9-10 години дела и пак няма гаранция, че ще си върнеш платенето, а здравето ще ти е разсипано безвъзвратно ...

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
16-02-2011 - 16:06:15
avatar
Quote
Wilson
насъскан против брокерите .. :}:}:] ...

и кой ме съска Фло ли :]:}

Камелче а с тази декларация може само да си избършеш г**а, или пък айде да вземем клаузата за евикция - КОЯТО НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН АТРИБУТ НА НОТАРИАЛНИЯ АКТ ... могат единствено да ти помогне с това да водиш 9-10 години дела и пак няма гаранция, че ще си върнеш платенето, а здравето ще ти е разсипано безвъзвратно ...

При такава констатация, единственото което остава, е да посъветваш клиента си, без резки движения да се заметне с бял чаршаф, да си купи въже и да си намери някой по- здрав клон.
Щото, да живееш е много опасно.
Няма на теб да ти обяснявам какво представлява нотариалния акт, прочети Омарбалиев. Щото, явно не си внимавал когато е трябвало.
Или просто не си адвокат, а самозванец.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход