Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наказателна отговорност от брокер

Публикувано от okorosent 
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 14:41:50
Темата не ми се вижда "антиброкерска",даже напротив-съвсем си е брокерска и касае главно аспектите на лоялната конкуренция.Не може един да спазва изискванията на закона и да рекламира имотите си за даден регион и в същия регион друг пък да извършва заблуждаваща реклама.Така се руши репутацията,щото единия имал само "отлични инвестиции",пък другия какво прави на пазара не се знае с принизените си инвестиции.Ами това може да се случи не само за даден квартал,ами дори за имоти в един вход.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 15:04:53
Според мен наказателна отговорност от брокер може да се търси само тогава, когато документите по сделката не са били изрядни и не са били проверени докрай - ако клиента примерно се довери само на брокера и не провери сам той нещата - и впоследствие клиента загуби от тази сделка.
Както се случи на мои близки - с подвеждане от брокера купиха непроверен докрай апартамент и след 10 години го загубиха, защото се появиха някакви истински собственици.
А нищо чудно и брокерката да е знаела всичко това, но да е гледала да си вземе само комисиона от продажбата.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 15:07:27
Ако купя имот чрез брокер и след няколко години се появи истински собственик, защото брокерът не е направил необходимата проверка - брокерът ще ми възстанови ли сумата? Т.е. явява ли се посредникът и гарант на сделката?
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 15:40:29
Явява се никой в сделката, неговото име не участва никъде, в нито един документ (или поне до сега не съм видял такъв, за поукпка, продажба или наем на различни неща, най-много на хвърчащ лист, с нулева стойност, за водене по "огледи"winking smiley. Агенция по запознанства един вид, нулева отговорност.

Дори в общия случай ти сервират "ааа, ми щом искаш и фактура ще сложим 20% върху комисиона" smiling smiley
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 15:50:04
Според мен наказателна отговорност от брокер може да се търси само тогава, когато документите по сделката не са били изрядни и не са били проверени докрай - ако клиента примерно се довери само на брокера и не провери сам той нещата - и впоследствие клиента загуби от тази сделка.
Както се случи на мои близки - с подвеждане от брокера купиха непроверен докрай апартамент и след 10 години го загубиха, защото се появиха някакви истински собственици.
А нищо чудно и брокерката да е знаела всичко това, но да е гледала да си вземе само комисиона от продажбата.
---------------------
ей, не се уморихте да пишете простотии, само и само да плюете, без да имате грам представа от сделки с имоти ! Какво значи "непроверен докрай апартамент", нали документите по всяка сделка минават през нотариус, след това в АВ, какъв брокер, какви пет лева , вие наистина сте едни поплювковци смотани !
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 15:51:23
Може със свидетели евентуално да се докаже кой е бил тогава брокера, дори да няма посреднически договор.
Но според мен задължително клиентът трябва също да си провери обстойно имота - да си наеме адвокат, ако трябва, така е най-сигурно. Аз не бих се доверила само на брокерската агенция, като знам какви хора работят там /изключвам съвестните и компетентните/. Още повече - при сегашната имотна мафия, дори брокерът може да бъде подведен - например от нотариус, който е в комбина с мошениците... и т.н....
Просто очите на четири, както се казва, при покупка особено ! И задължително лична проверка от клиента.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 15:54:22
Колега, по-спокойно.
Казвам, че съм свидетел как мои близки загубиха заради брокерката жилището, за което платиха преди 10 години 35000 долара.
Като брокер го казвам това.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 15:56:17
И хайде да престанете вие ДИЧО да обиждате хората тук, никой не е длъжен да ви търпи простащината.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 16:05:10
avatar
Quote
okorosent
В обява за продажба брокер пише "отлична инвестиция".
Срещаме се, карам брокера да ми опише как точно ще си възвърна парите, вложени в имота.
Предлагам да подпишем договор, според който ако спазя всичко казано от брокера, имота ще възвърне стойността си и ще започне да ми носи приходи. В противен случай брокерът започва да ми плаща неустойки.
Брокерът отказва.

Лъжат ли брокерите?
Възможно ли е да го осъдя за измама?

Може, може ... и за К**а може да го хванеш и да го подържиш малко ... :]:}

На въпроса лъжат ли брокерите ... лъжат разбира се, ти к'во да не очакваш истината да ти кажат?!?
Това им е работата ... търговците на автомобили, мобилните оператори, банките-кредитори и т.н да не изброявам
... те к'во не лъжат ли ...
Я хвани да ги осъдиш и тях ... не за друго, ми щот' така ми щукна и щот съм недоволен smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Наказателна отговорност от брокер
14-02-2011 - 16:09:32
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-14 16:11 от Dr. Evil.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход